Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Eugeniusz Szwed

Warsztaty 6 / 2015

Rekomendowane odpowiedzi

hm... doczeć się już nie mogę. UCZTA :)


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lista chętnych:

1. pk_kamil

2. witia

3. Stawko

4. krzysztof101

5. KatarzynaPajkowska

6. Szymon_K

7. zombie

8. jansando69

9. zasadas

10. Piotr A.Stasiak

11. Robert Frączak

12. Wit Jarochowski

13. Marek Górski

14. prof Zdzisław Mrugalski

15. ksylo1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzimy sie w sobotę o 10:45  tzn. ja będę na Was czekał tak jak zwykle  przed siedzibą Cechu. Wszystko odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, ale mam mały problem.

Nie mamy / jeszcze / klubowego rzutnika TV, podczas warsztatów korzystaliśmy z pożyczanego, ale tym razem będzie on pracował na innej imprezie. W związku z powyższym będziemy zmuszeni  przyswajać wiedzę patrząc na ekran  laptopa. Będę się starał coś zorganizować, ale jeśli mi się nie uda to będzie mało komfortowo za co przepraszam. Zegary oczywiście będą  :)

 

Jeśli ktoś z Was dysponuje rzutnikiem to uprzejmie proszę o kontakt tzn. przywiezienie go na warsztaty z potrzebnymi kabelkami do podpięcia laptopa. Na zajęciach już po wakacjach spotkamy się albo w innym miejscu albo w Cechu, ale z pełnym wyposażeniem do prowadzenia zajęć tak aby było w miarę normalnie .  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajdzie sie jeszcze jakiś wolny stołeczek dla mnie?

 

 

----------------------------------------------------------------------

 

Jak najbardziej. Zapraszam, widzimy się jutro :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim bardzo dziekuję za liczne przybycie na nasze dzisiejsze spotkanie warsztatowe. Zebrało się 20 osób ! Mogliśmy podziwiać 11 zegarów ustawionych na stołach w salce wykładowej Cechu. Brakowało rzutnika TV, ale mimo to były to w mojej ocenie jedne z bardziej wartościowych warsztatów. Karol przedstawił teorię dotycząca wahadła torsyjnego w oparciu o wykonany własnoręcznie model służący za  pomoc naukową. Rozmawialiśmy o wychwytach, materiałach i dlaczego np. zegar roczny ma  rezerwę chodu na około 400 dni, a nie np. 120 czy 165 ?

Marian natomiast przybliżył nam historię tych niezwykle pięknych zegarów. Opowiedział o rodzinie Antonego Hardera. O kolekcjach zegarów rocznych, ich konserwacji i obsłudze.

Przed zajęciami w sali muzealnej Marian otrzymał Wskazówkę, klubowe wyróżnienie przyznawane przez Zarząd  Stowarzyszenia KMZiZ Klubowiczom którzy w wyjątkowy, bezinteresowny sposób szerzą wiedzę zegarmistrzowską. 

 

Dużym zaskoczeniem była obecność na sali, tegorocznej maturzystki  Katarzyny ! Okazało się że Kasia jest córką warszawskiego zegarmistrza i zegary są dla Niej na tyle interesujące że postanowiła dowiedzieć się o nich więcej. Na co dzień pomaga swojemu tacie w pracowni zegarmistrzowskiej. Mam nadzieję, że od dzisiaj będzie już stałą bywalczynią warsztatów i innych naszych zegarkowych wydarzeń. 

 

Dzisiejsze warsztaty były ostatnimi przed wakacjami. Następne odbędą się na początku września. Może uda się jeszcze w tym roku zwiedzić wieżę Zamku Królewskiego, powtórzyć "tokarki" i "budowę kolekcji". Na koniec roku chciałbym się spotkać ze wszystkimi "studentami" bardziej uroczyście,  aby Was uhonorować  Dyplomami za udział w warsztatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne bardzo ciekawe warsztaty, mile spędzony czas w gronie kolegów forumowiczy, ale przede wszystkim możliwość bezpośredniego obcowania  z ludźmi nieprzeciętnymi, posiadającymi olbrzymią wiedzę i chcącymi się tą wiedzą dzielić. Karol, Marian, Janek uzupełniali się wspaniale, a słowa Mariana o jego filozofii kolekcjonowania zegarów bardzo przypadły mi do gustu, chyba będę musiał zrewidować swoje poglądy na ten temat. Podziękowania dla organizatorów. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak:

 

MEGA uznanie dla Mariana, który tak wykładzik przeprowadził, że... chciało by się zacząć kolekcjonować roczniaki ;) Pełny profesjonalizm, choć jak sam skromnie przyznaje jest amatorem kolekcjonerem;) Nie jeden zegarmistrz może się jednak od niego uczyć, a z pewnością bardziej nadawałby się On na tegoroczne spotkanie roczne aniżeli nie jeden prelegent - handlarzyk... niestety. Duży PLUS dla Mariana - i wskazówka w pełni zasłużona:]

 

Oczywiście uznanie dla wszystkich pozostałych mówców - Dzięki Karolowi z pewnością nie zapomnę praw fizyki z wyprowadzeniem wzorów łącznie - może ktoś ma foto tych wszystkich wzorów - warto by było je tu zapodać:] Jan jak zwykle okiem fachowca dopowiadał uwagi praktyczne - z tymi roczniakami to jednak trzeba uważać.

 

Szkoda, że nie było rzutnika, ale... może będzie jeszcze nam dane tą prezentację w pełni obejrzeć:]

 

Jednym słowem... pożytecznie czas spędzony z pozytywnie zakręconymi ludźmi:]


Czas zmienia perspektywę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza warsztatowa grupa. Na zdjęciu nie ma między innymi prof Mrugalskiego. Musiał wyjść wcześniej. Tę fotkę zrobił Robert.

post-24159-0-87433900-1434838162.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic dodać, nic ująć... tylko się cieszyć, że sa jeszcze tacy Ludzie, którzy chcą organizować i dzielić się bezinteresownie wiedzą! Dziękuję i do następnego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Dzieki wielkie za kolejne warsztaty. Oj rozpędziło się w tym roku - bardzo mnie to cieszy i z radością przyjdę na kolejne. 

 

Wiedza i podejście Mariana do kolekcjonowania roczniaków zrobiły na mnie duże wrażenia - To trudne żeby tak wiedzieć czego się chce w materii kolekcjonowania zegarków. Może kwestia okrzepnięcia w temacie - mój staż jest znikomy w porównaniu ze stażem Mariana.

 

Karol, jak zawsze, nie zawiódł i dostaliśmy solidną porcję wiedzy fizycznej i matematycznej opisującej dzisiejsze zagadnienia - wielkie dzięki za to!

Janek, również jak zawsze, spieszył z cennymi uwagami praktycznymi, za które również dziękuję.

 

Temat roczniaków obowiązkowo do rozwinięcia.

A ja już myślę o zakupie roczniaka w przyszłości dash2.gif ... jak żyć? scratch_one-s_head.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki: Karolowi za chęć dzielenia się niesamowitą wiedzą. Marianowi za piękny wykład o roczniakach. Organizatorom za wielki wkład pracy w spotkanie. Uczestnikom za miłą atmosferę. Moja dusza jest nakarmiona, na jakiś czas wystarczy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  tak  my  tutaj  się  zabijamy  na aukcjach  a  tam  na  stoliku  widzę  przynajmniej jednego roczniaka który  mi  się  podoba. :P


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się podobały wszystkie  :)

Nie miałem dotychczas kontaktu z roczniakami i spotkanie dostarczyło mi wiele ciekawej wiedzy na ich temat. Zarówno wiedzy o ich historii jak i budowwie.

Bardzo dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Nie ukrywam, że bylem w szoku słuchając Mariana.

Moje i kilku innych osób wrażenia opisałem na portalu - polecam:

 

cb814f6646368a9340b7ed30aa1a9ed7_L.jpg
 

pozdrawiam,

Wladyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do "roczniaków" wrócimy, ale tym razem z ekranem i rzutnikiem. Przedstawiony na warsztatach materiał był okrojony z uwagi na brak wyposażenia sali. Mimo to założona wcześniej ilość wiedzy  do przekazania,  została przekazana.  

Na razie odpoczywajcie i nabierajcie sił na kolejne zajęcia we wrześniu :) 

 

Władku, bardzo dziękuję za relację z soboty. 

 

PS

w Warszawie jest tylu zegarmistrzów, mają blisko i ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za kolejne świetne warsztaty!

 

Nie mogłem zostać do końca, ale to co usłyszeliśmy o Roczniakach, zegarach do tej pory dla mnie obcych, wzbudziło mój duży podziw. Brak rzutnika nie był problemem, tylko pozwolił opowiedzieć ciekawą historię pasji tak bardziej od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zachęty, ruszamy z warsztatami na początku października. Realne terminy to 10 albo 17 oczywiście w soboty. Tematyka to zegary roczne, budowa kolekcji i tokarki zegarmistrzowskie. Miejsce warsztatów - siedziba Victorinoxa. Może na pierwsze spotkanie temat - budowa kolekcji ?

 

Szczegóły wkrótce :)    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budowa kolekcji - świetny tematz ale z głównym naciskiem na rozpoznawanie podrób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Te tematy będą powtórką tego, co było w ramach poprzedniej edycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wiadomości, nie ważny temat, ważne spotkanie. ;)  :D A tak na poważnie, to cieszę się ogromnie, że wracamy do spotkań warsztatowych. 


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym razem koniecznie muszę być obecny, już nie mogę się doczekać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.