Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arbito

Zabezpieczenie domu na czas urlopu

Rekomendowane odpowiedzi

Od niedawna mieszkamy w nowej lokalizacji. Dom jest umiejscowiony w okolicy drogi krajowej. Problem polega na tym, że sąsiedzi pororzucani są co kilkaset metrów, więc raczej nie mogę na nich liczyć. Są to dalekie przedmieścia Wrocławia. Czasami słyszy się o włamaniach. Zastanawiam się nad jakimś alarmem. Albo po prostu postrawić jakąś tabliczkę "teren monitorowany" ?

Czy można ewentualnie przyczepić na ogrodzeniu tabliczkę np Konsalnet? Czy to nie będzie nielegalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie masz żadnego alarmu? Odważny jesteś!

Ja jednak bym proponował alarm z powiadomieniem na telefon o ewentualnych ekscesach i przydałby się ktoś na miejscu aby w przypadku uruchomienia syreny, po Twoim telefonie dojechałby/poszedłby na miejsce i sprawdził co się dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jest odważny pisząc takie rzeczy.

Mieszkam na odludziu, w okolicy Wrocławia, nowa lokalizacja, w środku zapewne skarby (w domyśle), wybieram się na urlop, sąsiedzi nie zareagują, przyczepię tabliczkę z nazwą firmy ochroniarskiej, ale to i tak będzie pic na wodę, w gruncie rzeczy dom jest bezbronny...

Przy powszechnym braku anonimowości w sieci jest to co najmniej lekkomyślność.


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO przede wszystkim dobre ubezpieczenie.

 

Alarm z powiadomieniem to raczej starszak i formalność, bo jak będą chcieli to i tak ukradną


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tabliczka powieszona na płocie jest najbardziej skuteczna, pozwala ona na bezstresowy wypoczynek na urlopie spędzanym daleko od własnego domu.  :)

 

post-28411-0-04174600-1432538325.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System monitorinu z dostepem na androida, alarm no i ubezpieczenie. A podstawa to tesciowa :)


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdeponowanie cennych rzeczy w banku. ( koszt jest niewielki ) .Przed włamaniem może nie uchroni ale przed jego skutkami już tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to czujni zaufani sąsiedzi to najlepsze zabezpieczenie ale z nimi trzeba jeszcze dobrze żyć a jak nie to pozostaje płyta OSB

post-68206-0-09725000-1432539773_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w chałupie mam alarm z powiadomieniem do centrali firmy ochroniarskiej.

Parę lat temu usługa została przetestowana. Złodzieje się dostali, ale zostali wypłoszeni przez ochronę.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak teściową ukradną? Lepiej żeby nie była ubezpieczona, kij wie z czym mogłaby wrócić - odbudowana jak robocop...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrym sposobem jest zamontowamie ( koszt kilkadziesiąt zloty) czasowych wlącznikow np oswietlenia ,sprzetu hi fi i innych sprzętow swiadczacych o obecnosci domowników...w róznych godzinach dnia czy nocy....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ kula dyskotekowa, i automatycznie podnoszone drewniane postaci jak na strzelnicy,

tylko nie można przesadzić z głośnością hi-fi bo sąsiedzi albo policja się włamią, za zakłócanie ciszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pierdziele, to taniej cie wyniesie przyjeżdżać co trzy dni, posiedzieć chwilę i wracać :D .


Jedyne czego nie można zrobić, to nie można myśleć, że czegoś nie można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat poważny ,a najlepiej "darcie łacha " wychodzi....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm, kamery, to podstawa

 

 

Chyba będę musiał zainwestować w alarm. Pytanie tylko jaki. Czytam sobie na elektrodzie to padają takie marki jak Satel, Chuango, Orno Elro itd.

Z tego co czytam, to najbardziej odpowiadałyby mi funkcjonalności jakie posiada Integra: https://www.mieszkajbezpiecznie.pl/artykuly/114,jak-dobrac-odpowiedni-system-alarmowy-do-swoich-potrzeb-czesc-3.-duze-obiekty

 

Jakie posiadacie doświadczenia z poszczególnymi alarmami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od producenta samego alarmu ważniejsze jest z jaką firmą ochroniarską potem podpiszesz umowę.

Do tego musisz też wybrać czujki, warto zamontować też zewnętrzne na budynku, odstraszysz złodzieja jeszcze zanim spróbuje wejść, unikniesz też np. uszkodzenia okien, albo drzwi, nie mówiąc o pomieszczeniach.

Oprócz alarmu warto mieć też okna z szybami P4 i zamki w klamkach.

Generalnie sam alarm na pewno dużo daje, ale słyszałem o akcjach, że złodzieje uruchamiali kilka alarmów w okolicznych domach, a potem wchodzili do jednego upatrzonego, kiedy patrole ochroniarskie sprawdzały tamte posesje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Satel dobra polska firma z tradycjami, na pewno mają porządny sprzęt - zwłaszcza centrale alarmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że im bardziej znana, popularna marka alarmu to złodziej "fachowiec" ma łatwiej.

Może mi się tylko wydaje. 

Może Paradox, kanadyjska zdaje się firma...

Niestety nic nie zastąpi czujnych sąsiadów. U mnie na osiedlu na 65 domów w co drugim jest broń i oficer policji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt SATEL-a niezawodny... Ale najważniejszy jest prawidłowy montaż z wyobraźnią instalatora... Ja montowałem sobie sam ale dla ludzi którzy nie potrafią tego zrobić polecam specjalistyczne firmy instalatorskie.

P.S. Złodzieje nie wyłączają alarmów bo jest to trudno zrobić i jeśli ktoś to potrafi to jest w stanie zarobić dużo większe pieniądze legalnie a nie latając z brechą po nocach. Zazwyczaj wykorzystują niefachowy montaż lub po prostu wyłączony alarm przez samego właściciela...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś jeszcze o takim wynalazku jak sejf ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięta ktoś jeszcze o takim wynalazku jak sejf ?

Domyślam się,że piszesz przez pryzmat zegarków, ale wydaje mi się,że koledze chodzi ogólnie jak się zabezpieczyć przed intruzami.

Plazmy,czy Hi-fi do sejfu domowego się nie wstawi.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę ogólnie o małych rzeczach a wartościowych. Czasem złodziejom nie chce targać się dużych gabarytów bo wiadomo...

Albo nie wiadomo: włączył się alarm, idą na żywioł, nie będą odkręcać ze ściany przyslowiowej plazmy jeżeli ta jest warta nawet 20k.

Nim więcej przeróżnych małych, nietuzinkowych zabezpieczeń tym lepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój TV i PC były już odlaczone i gotowe do wyniesiena, ale alarm i ochroniarze przeploszyli złodziei. Sprzęt nawet jako nowy był wart o wiele mniej niż napisałeś.

Małe rzeczy chyba najlepiej do skrytki bankowej.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.