Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

sanik

Nomos Ludwig 35mm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mateusz Dąbrowski

Jesteś pewny, że nie wolisz trochę dozbierać do nieco późniejszej wersji z lepiej wykończonym i odsłoniętym werkiem? Na chrono24.pl znajdziesz modele z pudłem, papierami, nowszym werkiem i szafirowym deklem za około 3-3,5k zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno wolałbym późniejszą wersję z przeszklonym deklem, ale to opcja za ok 1k więcej.

 

A co do tego egzemplarza, sam się zastanawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Ale jak dla mnie widok mechanizmu w Nomosie jest sporą częścią ich piękna. A i nie jestem pewien czy w tym Ludwigu nie ma jeszcze starszego wykończenia mechanizmu (poniżej - takie na pewno były w pierwszych tangente). Jak dla mnie ten 1k w takim zegarku jest wart wydania za widok werku, a także komplet papierów na wszelki wypadek. Dodatkowo Ludwig z Twojego linku ma (chyba, że to kwestia marnego zdjęcia) czarne wskazówki, a nie termicznie barwione na niebieskie. Kolejny minus estetyczny w mojej subiektywnej ocenie.

alpha_gold_2.jpg

Ludwig glasboden ze starym werkiem:
NOMOS_Ludwig_Glasboden.jpg

 

i z nowym oraz niebieskimi wskazówkami:

Ludwig_Glasboden_alpha.jpg

 

Mnie by było szkoda stracić dla tysiąca złotych najładniejszego werku po tej stroni 10-15 tysięcy złotych (nawet nowy automat z Nomosa Minimatik jest brzydszy niestety :()

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie masz rację co do wyglądu werka i na pewno warto dopłacić do nowszej wersji. Porozglądam się jeszcze za innymi ofertami.

 

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A jak się uda upolować to z chęcią na jakimś spotkaniu zobaczę, bo przyznam, że Nomos też mnie strasznie kusi od dawna i nawet myślałem, czy w niego nie zainwestować zamiast w Speedmastera - nie miałem niestety gdzie jednak zobaczyć go na żywo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się uda, na pewno pochwalę się na którymś spotkaniu :)

 

Wg mnie dobrze poszedłeś w wybór speediego, teraz będziesz mógł poświęcić czas na poszukiwania Nomosa i zlikwidujesz podpis "moonwatch only" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.