Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

vog

GW 7900 podświetlenie

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam gshocka do codziennego użytku . Mój 7 letni awg-101 sprawuje się cały czas dobrze ale chciałem teraz coś bardziej oczo.. kolorowego tzn. w kolorze pomarańczowym , żółtym ewentualnie czerwonym .

 

Na pewno musi mieć SolarTough , WaveCeptor też chociaż nie jest to priorytet . Kolejna bardzo ważna rzecz to podświetlenie , w awg101 jest fatalne .

 

Zastanawiam się nad modelami : GW 7900 lub GWX8900 . Czy ma ktoś fotki jak to działa w nocy ?

 

Ewentualnie może polecacie coś innego ?  Może GA 1000 ale tu musiałbym trochę do kupki dołożyć…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GW-7900 ma podświetlenie typu illuminator, podświetlana jest cała tarcza zegarka równomiernie na zielonkawy kolor lub w przypadku negatywnego wyświetlacza same cyfry. 

GWX-8900 posiada dwie jasno świecące diody od spodu, luknij w Google z pewnością znajdziesz fotki jak to świeci.

GA-1000 ma podświetlenie neonowe. Podświetlana jest tarcza zegarka diodą ultrafioletową która podświetla tylko wskazówki i indeksy. Na wyświetlaczu lcd nic w nocy nie odczytasz niestety.

 

Upatrzony model możesz zawsze obejrzec np na YT. Jedne z najlepszych filmów znajdziesz na tym kanale. https://www.youtube.com/user/WATCHTANAKA1

ewentualnie szukaj innych filmów często ludzie pokazują wszystkie funkcje danego modelu w tym podświetlenie.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki , podświetlenie GWX8900  znalazłem ale GW7900CD niestety brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję , przeskok z podświetleniem vs awg101 o lata świetlne :D , teraz zostało tylko wybrać ostateczny kolor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Mam pytanie, które mnie nurtuje, bo w żadnym wcześniej używanym zegarku, nie zauważyłem takiej właściwości. Mam obecnie GW-7900 z negatywnym wyświetlaczem i oprócz tego, że sama widoczność nie jest za dobra (zależy od kąta padania światła na wyświetlacz), to dziwi mnie działanie podświetlenia. Otóż gdy jest ciemno i włączę ręcznie podświetlenie, działa ono 3 sek. (bo tyle sobie ustawiłem), chyba że wcześniej nacisnę przycisk zmiany funkcji zegarka (Mode). Podświetlenie momentalnie znika i muszę uruchamiać po każdej zmianie funkcji, aby podejrzeć, w którym miejscu "menu" właśnie się znajduję.

Czy to normalne ?? W każdym innym zegarku (Timex, Diesel) włączone podświetlenie utrzymuje się, dopóki operuję zegarkiem, a tu wyłącza się z chwilą zmiany funkcji. Trochę lipa. Mam nadzieję, że nie jest to uszkodzenie zegarka.

Z góry dzięki za odpowiedź.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest niestety tak jest w części modeli Casio G.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości G-SHOCKów jak nie we wszystkich jest to tak rozwiązane i nic z tym nie da się zrobić. Zegarek masz sprawny także spokojnie.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdf-100 i Gw-9400 nie gaśnie podświetlenie jak zmieniam funkcję :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, skoro tak, to będę się musiał przyzwyczaić ;-) Przynajmniej już wiem, że to normalne. Dzięki za mega-szybką odpowiedź!

Postaram się napisać jakąś recenzję tego modelu, tylko muszę go jeszcze trochę poużywać.


"So next time someone complains that you have made a mistake, tell him that may be a good thing. Because without imperfection, neither you nor I would exist."  Stephen Hawking

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Romana ale szczerze nawet nie pamiętam czy tak było. Nie mniej jednak po 3 sekundach i tak gaśnie  :P


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gdf-100 i Gw-9400 nie gaśnie podświetlenie jak zmieniam funkcję :)

Jak nie gaśnie w Romanie jak gaśnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jest w końcu bo ja nie pamiętam? Wydaje mi się jednak że w Romanie też gasło jak w każdym G..


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie gaśnie bo sprawdzałem Panowie właśnie po poście bo bylem pewny na 99% .


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 razy patrzyłem wlacz podświetlenie i byle jaki guzik i ciemność widzę ciemność ;)

To teraz prosimy o opinie kogoś innego,bo któryś z nas ma coś nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz jakiś filmik wrzucę :)

 

Proszę.

 

Obejrzyj film „Gw-9400” w YouTube

 

No i co Panowie ? ;)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panie masz chyba jakiegoś rodzynka.

W moim tylko dotkniesz jakiegoś guzika i już po podswietleniu!

A zegarek jest krajowy nasz czy jakiś przybysz np z kraju kwitnącej wiśni? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przybysz Mwh ale na rynek azjatycki bo dr na końcu :)


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu może kryć się sekret.

Nawet teraz u siebie jeszcze sprawdzałem i gaśnie :(

Zwracam honor :)

 

Tyle ludzi ma Romki niech ktoś jeszcze sprawdzi ciekawe czy jeszcze ktoś ma takiego modela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem właśnie GDFa i podświetlenie gaśnie jak naciskam mode.

E: No dobra chyba odkryłem tajemnice, przynajmniej w GDFie. Jak wyłączę dźwięki przycisków to podświetlenie nie gaśnie :) i chyba w tym rangemanie też jest włączone 'mute' ;)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdziłem właśnie GDFa i podświetlenie gaśnie jak naciskam mode.

E: No dobra chyba odkryłem tajemnice, przynajmniej w GDFie. Jak wyłączę dźwięki przycisków to podświetlenie nie gaśnie :) i chyba w tym rangemanie też jest włączone 'mute' ;)

Bingo, u mnie w każdym tak jest, słuszna uwaga  :)

Nagroda dnia dla Ciebie  :)

Marcin włącz dźwięk i nie cwaniakuj  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.