Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elsol

zegar D.A. Danckwerth DAD

Rekomendowane odpowiedzi

witam, interesuje mnie wszystko na temat tego zegara, sygnatura na mechanizmie DAD z ozdobnikiem pod spodem, wiem już że to zegar D.A. Danckwerth, wyprodukowany w 2 połowie XIX wieku, mechanizm wskazuje na robotę Carla Wernera, z wychwytem Grahama, sprawny, skrzynka prosta, ładnie zachowana, fornirowana w środku - czy ktoś zna dokładne datowanie? coś więcej o twórcy? itp itd oraz ile może być wart? z góry dziękuję i pozdrawiam

post-74318-0-61687000-1432847178_thumb.jpg

post-74318-0-40993600-1432847290_thumb.jpg

post-74318-0-04559200-1432847315.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, interesuje mnie wszystko na temat tego zegara, sygnatura na mechanizmie DAD z ozdobnikiem pod spodem, wiem już że to zegar D.A. Danckwerth, wyprodukowany w 2 połowie XIX wieku, mechanizm wskazuje na robotę Carla Wernera, z wychwytem Grahama, sprawny, skrzynka prosta, ładnie zachowana, fornirowana w środku - czy ktoś zna dokładne datowanie? coś więcej o twórcy? itp itd oraz ile może być wart? z góry dziękuję i pozdrawiam

+ 2 zdjęcia

post-74318-0-87733900-1432847520_thumb.jpg

post-74318-0-47247400-1432847523_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic poza tym że firma powstała w Hanowerze w roku 1865.

27.02.1802 urodził się w tym mieście Christian Heinrich Danckwert, który był zegarmistrzem. Może był założycielem firmy lub jego ojcem... 

Skrzynia jest na 100% wtórna.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic poza tym że firma powstała w Hanowerze w roku 1865.

27.02.1802 urodził się w tym mieście Christian Heinrich Danckwert, który był zegarmistrzem. Może był założycielem firmy lub jego ojcem... 

Skrzynia jest na 100% wtórna.

o Hanowerze i roku 1865 otwarcia firmy wiem. Może to ojciec, bo "ten" Danckwerth miał inicjały imion D.A. ale zawsze to nowy trop. Z jakiego okresu może być ta skrzynka? bo niby taka prosta, ale ciekawa (ten fornir w środku) - nie umiem jej przyporządkować, dziękuje, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie oryginalne obudowy, wykonane  były z fornirowanego drewna sosnowego. Stawały się one żerowiskiem dla kołatków i bywały zastępowane przez takie jak Twoja, robione przez stolarzy na zamówienie właścicieli mechanizmów. Ta mogła powstać w latach 50-tych XX wieku.


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.