Skocz do zawartości

Zdjęcie

Twój ogród

Ogród, który masz lub chciałbyś mieć.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
630 odpowiedzi w tym temacie

#1 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13905 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 17:12

Zainspirowany wpisami kolegów forumowiczy, dotyczącymi ogrodów, zegarków wykorzystywanych przy pracach ogrodowych czy też zwyczajnie pokazującymi piękne okazy drzew, krzewów czy kwiatów rosnących w swoich ogrodach, a których piękno w pełni wynagradza wysiłek włożony w ich pielęgnację postanowiłem zainicjować ten wątek o tematyce ogrodowej byśmy mogli dzielić się spostrzeżeniami i trochę pochwalić pięknem rosnących tam roślin. Śledząc zmiany w naszym ogrodzie dzień po dniu, możemy tworzyć jego historię i dzielić się nią z kolegami.

Piwonie to dość pospolite byliny, a w tym roku rozkwitły jakoś trochę wcześniej, wiec od nich rozpocznę wędrówkę po moim ogrodzie.

Załączone miniatury

• Piwonia 001.jpg
  • Piwonia 002.jpg
  • Piwonia 003.jpg

• 0

#2 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13905 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 17:13

Jeszcze trzy zdjęcia, by w pełni oddać urok tych kwiatów.

Załączone miniatury

• Piwonia 004.jpg
  • Piwonia 005.jpg
  • Piwonia 006.jpg

• 0

#3 Pawel2499

Pawel2499
  • Użytkownik
  • 2914 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 18:41

Stanisław, bardzo dobry pomysł z tym wątkiem ogrodniczym, z chęcią będę tu zaglądał i też wrzucę przy okazji kilka fotek, 

dziś żona mnie zagoniła do ogrodu ale nie było leniuchowania, czyściliśmy tuje z suchego igliwia, walczyliśmy z mszycami i trochę przesadzaliśmy 

między innymi zasadziłem klon palmowy

• 0

#4 t1098

t1098
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 18:51

Popieram inicjatywę. Zwłaszcza że ogród to szeroki temat ;)
  • 0

#5 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13905 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 18:57

Klon palmowy, to bardzo ładnie komponujące się w ogrodzie drzewo, a jego czerwonawe liście kontrastują z przewagą zieleni ogrodowej.  Niestety musiałem zadowolić się tylko mniej urokliwym krewniakiem klonem czerwonolistnym.  

• 0

#6 rmak

rmak
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 19:14

Bardzo lubię klony palmowe, a o mszycach, to mi nawet nie przypominaj - walka z wiatrakami.

Tak na szybko kilka zdjęć z dzisiaj:

2015-06-04%2019.27.13_zpsuraeocsq.jpg2015-06-04%2019.27.23_zps2ihs5zge.jpg2015-06-04%2019.27.47_zpsmffrydy6.jpg

Przepraszam za zdjęcia z telefonu, ale spodobał mi się pomysł tego tematu i chciałem go na szybko czymś zasilić  ;)

• 0

#7 rmak

rmak
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 19:20

i jeszcze trzy z poprzednich dni tej wiosny

2015-05-20%2017.01.23_zpst9ksgkzc.jpg2015-05-20%2017.03.28_zps3lfgeskd.jpg2015-05-20%2017.01.13_zpsypkvfw6i.jpg

• 0

#8 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13905 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 19:36

Piękny ogród. Gratuluję. Widzę, że też Ci kwitnie kalina koralowa, a właściwie buldeneż.

Co to jest, ten pięknie kwitnący krzew na zdjęciach z poprzedniego postu.

Załączone miniatury

• Buldeneż.jpg

• 0

#9 pablo122

pablo122
  • Użytkownik
  • 3648 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 19:49

Piękna pasja.  :)

Możecie może polecić jakąś firmę, sprawdzoną, która mogła by mi ogarnąć ogród na wsi. Ok. 80 km od Krakowa, okolice Limanowej. Ja nie mam umiejętności, ani wiedzy  

• 0

#10 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13905 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 19:58

Szukaj regionalnie, a jeżeli to ma być usługa kompleksowa i długookresowa, to nie powinno być kłopotu. Firmy chętnie przyjmują takich klientów. 

• 0

#11 rmak

rmak
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 20:10

Piękny ogród. Gratuluję. Widzę, że też Ci kwitnie kalina koralowa, a właściwie buldeneż.

Co to jest, ten pięknie kwitnący krzew na zdjęciach z poprzedniego postu.

Dziękuję. Ten krzew to pnącze - wiciokrzew. Pięknie kwitnie i występuje w wielu kolorach ( ja mam trzy).

Widzę, że Twój wygląda bardzo interesująco. Wrzuć więcej zdjęć.

A tak w ogóle, to dlaczego musiałeś się zadowolić klonem czerwolistnym (nota bene bardzo ładne drzewo) ?

Piękna pasja.  :)

Możecie może polecić jakąś firmę, sprawdzoną, która mogła by mi ogarnąć ogród na wsi. Ok. 80 km od Krakowa, okolice Limanowej. Ja nie mam umiejętności, ani wiedzy  

Dokładnie tak jak mówi kolega, poszukaj jakiejś lokalnej firmy, chociażby ze względów logistycznych i związanych z tym kosztów. Obecnie wybór jest duży, ale dobrze jest sprawdzić referencje, bo poziom też jest różny.

Użytkownik rmak edytował ten post 04 czerwiec 2015 - 20:17

• 0

#12 Stierlitz

Stierlitz
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 20:13

Większość kobiet w mojej rodzinie ma fioła na punkcie ogrodu. Sadzą, plewią, opryskują, polują na mszyce i próbują przegnać krety z podwórka. Ciągle przy tym pracują albo narzekają, że mają pracować. Wieczorami spotykają się z sąsiadkami i wspólnie zrzędzą, że im coś się w tym ogrodzie nie wyszło. Jak nowy patyk z ziemi wyjdzie to ile by ich tam nie było opierają ręce na biodrach i tak chodzą jedna za drugą kiwając głowami.

W domu nastawiane na każdym parapecie, nawet w łazience jakieś chaszcze w doniczce stoją.

• 0

#13 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13905 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 20:17

:D :D ... ale z tego powodu, to Ty masz chyba spokój i więcej czasu dla zegarków ;).  

• 0

#14 rmak

rmak
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 20:24

Szczerze mówiąc pomysłodawczynią i siłą sprawczą naszego ogrodu była moja żona, przy moim, nazwijmy to eufemistycznie, "braku entuzjazmu". Jednak później mnie to również wciągnęło i spowodowało zaangażowanie w obsługę i modyfikacje   B)

• 0

#15 Stierlitz

Stierlitz
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 20:56

:D :D ... ale z tego powodu, to Ty masz chyba spokój i więcej czasu dla zegarków ;).  

Ja studiuję i bywam w domu co drugi weekend - mnie ta sprawa obecnie najmniej dotyczy. To hobby mojej mamy, ciotek, bratowych, siostry ciotecznej etc. Jestem najmłodzszy w rodzinie i napatrzyłem się na to bieganie z motyką przez całe dzieciństwo. Od małego nie mogłem zrozumieć czemu ludzie poświęcają tyle czasu roślinom, które ich nie wyżywią. To jest śmieszne - wujek został zmuszony przez swoją żonę i córkę do wykopania oczka wodnego. Potem zrobił jakiś kiczowaty mostek i ławeczkę. Pojawiły się komary, meszki i inne plagi, więc musiał wypompować wodę. Została dziura, mostek i ławeczka. Niedaleko mnie działkę ma emeryt, który mieszka w bloku - to jest jedna z jego trzech działek. Przynajmniej raz w tygodniu kosi trawę na każdej z nich i tak od kiedy pamiętam. Straszą te krety nad ranem petardami, ciotka wtyka w kopce świece dymne, na każdym podwórku powbijane pale emitujące jakieś wibracje do ziemi - kret jak kopał,tak kopie dalej :lol:

• 0

#16 Pawel2499

Pawel2499
  • Użytkownik
  • 2914 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:21

No cóż może jak będziesz w wieku swojego sąsiada to zrozumiesz dlaczego ludzie poświęcają tyle czasu roślinom, szczególnie jeśli mieszkają lub mieszkali tak ja całe życie w bloku, notabene ja w ogrodzie mam wydzielone miejsce na warzywa i hoduje tam pomidorki koktajlowe, żółte i czerwone :)  może i całej rodziny nie wyżywią ale jak smakują i jaka satysfakcja podczas jedzenia ...

• 0

#17 zasadas

zasadas
  • Użytkownik
  • 13905 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:23

@Stierlitz

Każdy wiek ma swoje priorytety, będąc w wieku studenckim nic dziwnego, że przyjemności ogrodowe są Ci całkowicie obce, a koszenie trawy przyjmowane jest jako przykry obowiązek, a nie czas w którym można oderwać się od codziennych firmowych problemów i traktować to jako formę terapii po trudnym tygodniu. Zarówno praca jaki i w szczególności hobby mają sens "uprawiania" jeśli odczuwamy przyjemność w trakcie wykonywania tych czynności, lub efekt pracy daje nam poczucie spełnienia i zadowolenia. Nie obawiaj się , nie napiszę, że z wiekiem zaczniesz podobnie to odbierać, bo podejście do tych spraw jest bardzo indywidualne.  Współczuję tylko Twojemu wujowi, narzucanie komuś swoich przyjemności nie ma nic wspólnego z partnerstwem w związku. 

• 0

#18 Stierlitz

Stierlitz
  • Użytkownik
  • 392 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 21:43

Jestem w stanie zrozumieć, że to może dawać dużo satysfakcji, tylko w moim otoczeniu zabrakło umiaru.

Pawle ogród warzywny to świetna sprawa, też mamy i to przedsięwzięcie popieram z całego serca.

• 0

#19 rmak

rmak
  • Użytkownik
  • 1489 postów

Napisano 04 czerwiec 2015 - 22:24

Tym się właśnie różni dorosłość (dojrzałość?), że nie ocenia się różnych zachowań wyłącznie z punktu widzenia utylitarności, a rośliny i zwierzęta, to nie tylko pożywienie. Ale wydawało mi się, że miłośnicy zegarków, czyli kompletnie niepraktycznego wydawania pieniędzy, powinni to rozumieć ;)  

• 0

#20 irekm

irekm
  • Użytkownik
  • 4106 postów

Napisano 05 czerwiec 2015 - 16:05

Zdjęcie stare bo uchwycić te ptaszyska jest niezwykle ciężko, będę próbował bo wczoraj pojawił się taki pięknie kolorowy, jeszcze tego "typu" nie widziałem

fc2ad57c59d16b9ec28b364316830104.jpg

Użytkownik irekm edytował ten post 05 czerwiec 2015 - 16:06

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych