Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

tomaszzt

Czas na "Kinga" ?

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem

 

Od niedługiego czasu jestem czytelnikiem forum, a już jest: Orient Mako, Bambino, 3-star i Casio DW-290, 5600BB. Będąc pod wrażeniem czarnego 5600BB, zapragnąłem jakiegoś "high-enda", ale w granicach rozsądku (zarówno finansowego i pod względem funkcjonalności).

Na froncie myślowym są "Król", czyli GX-56 oraz G-5600E-1  - obydwa to tough solar, który jest dla mnie istotny, w przeciwieństwie do "radia" i niwelowania kilku sekund miesięcznie... GX to duże bydle, ale ma coś, co dla ,mnie ma naprawdę duże znaczenie - wygodne przyciski ! Taka popierdółka, która umila życie, jak się tipsów nie ma.

Król to cena w Polandii powyżej 500 zł; G-5600E-1 jest do wyrwania na watchhub za 340 zł. Zegarek do : ostry (podchodzący pod sportowy) górski trekking, szlajanie bo bunkrach, pływanie, jakieś bieganie interwałami.

Zastanowiło mnie nieco niska dostępność GX w Polsce, 1 oferta na allegro, kilka w sklepach a jak, Panowie sprawa wygląda u naszych żółtych przyjaciół ? Watchub ich nie ma, skywatches sobie jaja robi z tą wysyłką. Radźcie Panowie, radźcie - do tablicy Piowa jest wywołany, przerobił trochę tego a GX na łapie mu zostały, jest to wyznacznik.

 

Pozdrawiam - Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
......skywatches sobie jaja robi z tą wysyłką.....

 

Właśnie, niestety nie wysyłają do Polski.   :D  :D  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, GX-56 nie jest już produkowane. To co zostało w sklepach to już naprawdę resztki. Jeśli chcesz kupować, to zrób to teraz, za kilka tygodni może już wcale nie być. 

 

Na E-Bayu jeszcze niedawno było ich całekiem sporo, a teraz tylko pojedyncze sztuki w kosmicznych cenach. 

 

Trochę inaczej ma się sprawa z GXW-56. Też niby nie jest produkowany, ale wciąż jest ich dość sporo na E-Bayu. Ceny ostatnio nawet trochę spadły, ale wciąż jest drogo (200 USD plus kilkanaście USD wysyłka plus cło). 

 

pozdrawiam, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Zastanów się dobrze nad wyborem, bo zdajesz sobie sprawę z różnicy wielkości obu ... ale czy na pewno?  :P

okxx.jpg

Moja witka go nie wytrzymała  :lol:

3c4e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już od dwóch tygodni wysyłają do Polski.    :D   :D   :D

To ja już nie kaman, o co chodzi ?!

Piowa - nie ma zamiennika/następcy ? Jeśli nie ma, to faktycznie muszę decyzję o kupnie przyspieszyć na już. 

tomaliusz - a jaki obwód tej witki ?

Panowie, a wogóle coś pośredniego między 5600 a GX-56 się znajdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piowa - nie ma zamiennika/następcy ? Jeśli nie ma, to faktycznie muszę decyzję o kupnie przyspieszyć na już. 

 

Panowie, a wogóle coś pośredniego między 5600 a GX-56 się znajdzie ?

Nie ma zamiennika / następcy. Coś tam pisali, że niby GD-X6900 jest następcą, ale msz to zupełnie inna bajka. 

 

GDX-07jpg_exwswaq.jpg

 

Pomiędzy raczej nie ma nic kwadratowego. No chyba, że G-7800, ale to również zupełnie inna bajka. 

 

G-7800jpg_whqsswh.jpg

 

pozdr, Piowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość miczel1

Kolega musi też pamietać ze king to jedyny zegarek który o wszystko zawadza.Ga/Gd100 są duże ale nie przeszkadzają a king lubi zawadzać i pewnie dlatego go pokochałem.

Ja mam 20 cm nadgarstek i zapinam na 3-4 dziure od końca paska :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ma zamiennika, porównanie tego X6900 to jakaś kpina. Faktycznie jest problem już z nabyciem Kinga, na alledrogo użytkownik e-zegareczek go ma, ale nie wiem, czy to sprawdzony sprzedawca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

tomaliusz - a jaki obwód tej witki ?

17-17,5 cm.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O chłopie, faktycznie masz chudą łapę. Zostaje (gdyby z GX się nie udało) jakiś model 5600, ale wkurzają mnie niemiłosiernie te mikre i niewygodne przyciski. G-5600E-1 podoba mnie się (wiem, wiem, inna bajka, ale nie ma specjalnie aternatywy), tylko dlaczego nie mogę znaleźć tego modelu w sprzedaży w Polsce ? Jest DW-5600E-1, te modele różnią się solarem, czy czymś jeszcze ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Solarem, ilością alarmów i czasami światowymi.

G-5600E jest kierowany tylko na japoński rynek u nas go niedostaniesz choć czasami się zdarzy. Ja swego czasu miałem.

Co do przycisków to owszem do komfortowych nienależą.

A np taki GR-8900 Ci się nie podoba?

Ma solara, jest więkrzy od 56ek i ma wygodne przyciski.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwadraty "rządzą"  :rolleyes:  G-5600E jest dostępny w Watchhubs. Na forum raczej pozytywne opinie o sklepie i do Polandii wysyłają... Zgryz, jeśli chodzi o GX-a został, a tu trzeba szybko decyzję podjąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę się połapać co jest discontinued, a co jeszcze nie. Nie wiem czy sprawdzać na g-shock.com, czy jeszcze gdzie indziej. Sokolow - no jest to minus, ale chyba większość chińskich sklepów tak ma. Jeśli cena jest uczciwa (w Polsce takowych nie ma  ;) ) to można zaryzykować. Z Kingiem jest ten problem, że ciężko przymierzyć, po prostu nie ma ich w sklepach. Trochę się zmartwiłem brakiem kontynuacji produkcji GX, ale może jest tak, jak z DW-290 - ten zegarek JEST w stałej ofercie, zarówno, na rynek wschodni, amerykański i europejski. W casio poland, z uporem maniaka, twierdzą, że modelu nie ma na rynku od dobrych kilku lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja zamawiałem to większość chińskich sklepów wysyła kartę gwarancyjną. jak jest z jej respektowaniem to nie wiem. po prostu żebyś wiedział na co się decydujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu nie zastanawiał bym się nad GX-56 tomaszzt. Jeśli podoba Ci się King, to kupuj.

Jeszcze miesiąc temu, gdy przeglądałem oferty na allegro, kilku sprzedawców oferowało go w sprzedaży.

 

Na chwilę obecną, jest wystawiona tylko jedna nowa sztuka.

 

Nie inaczej ma się sprawa z ebay. Tak jak wcześniej zauważyli przemówcy, szybciej dostaniesz wersję gxw, niż tradycyjną.

No i najgorsze jest to, że została już praktycznie tylko wersja 1a z negatywnym wyświetlaczem. Reszta o ile się pojawia, ma chore ceny :unsure:  


GW-9400-1ER, MTG-910DA, GD-350-1BER, GWG-1000-1A3ER, G-9000-1VER, GW-3500B-1AER, G-9300-1ER, GWN-1000B-1BER, MTG-960DE-2VER, GWG-1000-1AER, GX-56-1AER, GW-6900A-9ER, GW-7900RD-4ER, GW-4000-1A3ER, GW-M5610BC, DW-003H-4T, PRW-3500-1JF, G-7800-1ER, GW-7900-1ER, SPF-60D-7AVER, GW-9300CM-1ER, OC-108D-1A, GST-W100D-1A4ER, GDF-100-4ER, GW-A1000, GXW-56-1BER, GW-3000M-4AER, GW-A1100R-4AER,  GX-56-4ER, GX-56GB-1ER, GWF-D1000-1ER, GWN-1000-2A, GD-X6900-1ER, GW-9400-DCJ, GD-X6930E-9ER, GPW-1000GB-1AER, GW-A1100-1A3ER, GB-6900B-1ER, GW-9200-1E, GWF-D1000B-1ER, GD-400-4ER, GD-X6900SP-1, GWX-8900C-3ER, GD-X6900SP-1JF, GD-X6900 SUPRA, MTG-S1000BD-5AER, GD-X6900FB-8, GW-M5610-1ER, MTG-G1000D-1A2ER, GWF-1000-1C, GWN-Q1000-1AER, GF-8250CM-2ER, GX-56BB-1DR, GA-100ST-2AER, GWX-8900B-7ER, GAW-100-1AER, MTG-S1000D-1AER, GPW-1000-4AER, GPW-2000-1AER, GPW-1000-1BER, GD-X6900CS-7CR, MTG-S1000D-1A4ER, GW-6900BC-1JF., GPW-1000TBS-1AER, MTG-S1000BD-1AER, MTG-S1000V-1AER, GD-X6900MH, GR-B100-1A3ER, GPR-B1000-1ER.

Instagram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sokolow - no właśnie, sam papierek to jedno, a praktyka ewentualnej reklamacji drugie.

Elixir - no potwornie się podoba, koledzy z forum jednak zasiali ziarno niepewności pt. obwód nadgarstka. Sam nie jestem jakiś mikry, ale mam 18 cm jedynie w łapce. 

Jeśli tak jest, GX-56 wycofany, to jak sprawa się ma z gwarancją ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie było - sam kupiłem na watchhubsie i dostałem zegarek bez karty gwarancyjnej (czego nie wiedziałem). w razie reklamacji trzeba odesłać do Chin (czy w te okolice). zamawiałem w innych sklepach i zawsze była karta gwarancyjna. z tego co wiem parę zegarków na takiej podstawie było naprawianych w polskim serwisie.

po prostu chciałem Cię ostrzec, żebyś wiedział na co się decydujesz. chcesz to bierz - zegarek na 99% będzie bezproblemowy. w tym 1% się robi problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.