Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

plose55

Gra o tron vs Pieśni lodu i ognia

Czytadło czy serial?  

17 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

No jakoś tak wyszlo ze z ogromnie popularnym serialem kontaktu żadnego nie miałem, i może warto nadrobic zaległości. I tu rodzi się pytanie wziąść się za ksiażkę czy serial. Na oba pewnie nie starczy mi czasu, a poza tym z doświadczenia wiem że nudzi mnie oglądanie/czytanie po raz drugi tego "samego"

Na tą chwile jestem bardziej za sagą pisaną, i licze na utwierdzenie  ( lub odwiedzenie) mniej w tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet nie jest wybór. Najpierw czytamy, potem oglądamy. W drugą stronę to nigdy nie dzała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

To nawet nie jest wybór. Najpierw czytamy, potem oglądamy. W drugą stronę to nigdy nie dzała.

 

Tyle, że tutaj rozmawiamy o tym które, a nie w jakiej kolejności.

 

Na oba pewnie nie starczy mi czasu, a poza tym z doświadczenia wiem że nudzi mnie oglądanie/czytanie po raz drugi tego "samego"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

Czasu ma do końca życia. Powinno wystarczyć.

 

Moim zdaniem dochodzi czynnik taki, że jest zdecydowanie więcej książek lepszych od "Pieśni lodu i ognia" niż seriali lepszych od "Gry o tron" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to tylko twoje zdanie, można się nim sugerować lub nie, osobiście nie wyobrażam sobie jednego bez drugiego. Serial też ma swoje wzloty i upadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest chyba jeszcze opcja audiobooka, dość zgrabnie zrobiona. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audiobooki są super w korkach :) praktycznie nie pamiętam kiedy ostatnio słuchałem jakiejś muzyki w aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po przeczytaniu i obejrzeniu dochodzi jeszcze radosna możliwość porównania i pomarudzenia. To na tyle nieczęsta możliwość, że warto ją wykorzystać. Tym bardziej, że ekranizacja jest bardzo udana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie książka. Serial świetny, ale ma swoje "przestoje". Czy to i to? Chyba nie ma sensu. To jak oglądać mecz znając wynik.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw książka a później serial. Film nie odzwierciedla dużej części świata, postaci i historii pokazanych w książce. Ponadto pierwszy tom czytałem kilkanaście lat temu... I nie byłbym taki pewien czy w swoim gatunku saga Pieśni ma dużą i liczącą się konkurencję ;).

Sezon nr 5 pokazuje, że pomimo znajomości książki serial może zaskoczyć gdyż zmiany są naprawdę duże. Czekam na nowe tomy i nowe odcinki. Z ciekawością i niecierpliwie. To samo mam z Walking Dead.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ostatnio sięgnołem po ksiażke "Ja kibic" Jamesa Bannona, bazując na świetnym filmie "I.D." który oglądałem wiele lat temu. I lipa, tak jak film był naprawdę świetny, i naprawde trzymał klimat, tak pierwowzór ksiażkowy zwyczajnie mnie nudził i zmęczyłem tylko połowe książki. Na pewno nie pomagał fakt że książka wydawała mi się mocno przewidywalna.

W drugą stronę najpierw książka potem film kilka razy dawało radę :)

Teraz jestem świeżo po drugim tomie archiwum burzowego światła Sandersona ( polecam na marginesie) i chetnie bym wsiąkł w jakieś dobre czytadło ponownie. Chyba padnie na Martina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wierzę, że to piszę, ale nie polecam książek Martina. Moim zdaniem ma kiepski warsztat. Owszem, potrafi wymyślić ciekawą fabułę, intrygę - ale to mamy i w serialu, choć oczywiście w okrojonej wersji. Natomiast jeśli chodzi o warsztat pisarski, to te książki są napisane tak prostym językiem, że gdzieś gubi się cały sens czytania książek.

Być może to kwestia przekładu - nie wiem, nie czytałem w oryginale. W każdym razie, jeśli już chcesz czas poświęcić na czytanie, to wybierz inne książki, a tutaj obejrzyj po prostu serial.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książki, oczywiście nie jest to ambitna literatura, ale tzw. czytadło.

Serial jest tak zinfantylizowany, że zatraca bardzo wiele z tego, co w całej konwencji sagi pieśni lodu i ognia może przekonywać.

Intrygi są uproszczone, postacie spłycone.

 

Dla rozluźnienia:

- Jaka jest ulubiona marka zegarkowa Króla Stannisa?

- Sir Davosa

 

:ph34r:  :ph34r:


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ranking 10 najbardziej irytujących odstępstw filmu od książki ;)

http://onlygoodfilms.pl/gra-o-tron-10-najbardziej-irytujacych-odstepstw-wzgledem-ksiazek/

 

Któryś z moich kolegów , fanów serialu powiedział mi ,że nawet G.Martin jest już podobno mocno zirytowany zbyt wieloma zmianami przeprowadzonymi przez tworców filmu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po obejrzeniu pierwszego sezonu zabrałem się za czytanie. Uważam, że warto. Nawet kosztem serialu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorwałem książkę, 300 pierwszych stron poleciało  moment. Świetnie się czyta, i chyba serial nie dał by mi tyle frajdy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serial obejrzałem i to zmotywowało mnie do przeczytania książki. Dla jednych zła kolejność, dla mnie raczej obojętne. Fakt - czytając jakiś fragment mimowolnie przypomina się serial ale jednak inaczej odbiera się to co w książce a w filmie. W przyszłym tyg muszę rozejrzeć się za 2 tomem bo pierwszy właśnie skończyłem. 

Czytając wiadomo - obraz postaci Tworzymy sami ale uważam że w serialu role są świetnie odegrane i warto go również obejrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś z Was siódmy sezon Gry o tron ?

Leciał w tv tydzień temu ale czasu nie miałem obejrzeć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę się Wichrów zimy doczekać..

Ale pewnie jeszcze poczekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku ma podobno wyjść książka której akcja będzie rozgrywała się w Westeros, ale niestety nie Wichry Zimy. A serial można obejrzeć na HBO GO. Pierwsze dwa tygodnie lub miesiąc za darmo z tego co się orientuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Prowler

Ja nie mogę się Wichrów zimy doczekać..

podejrzewam że się nie doczekasz, ja też i paru fanów również.

martin położył przysłowiową lachę na książce, zajmuje się tylko tym pożałowania godnym sierialiszczem.

może pośmiertnie coś wydadzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się doczekam.

Przeczytałem już furę różnicy książek po zakończeniu tańca ze smokami . Ale czekam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może się doczekam.

Przeczytałem już furę różnicy książek po zakończeniu tańca ze smokami . Ale czekam

Nie bardzo sobie to wyobrażam fabularnie... w miarę trwania serialu historie coraz bardziej się różniły, w tej chwili chyba nie da się tego "kontynuować".


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.