Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Angelo

Wedkarstwo-moja pasja

Rekomendowane odpowiedzi

Naturalnymi wrogami kormoranów są wszelkie drapieżniki polujące na drzewach, zjadające jaja i pisklęta, typu łasica, tchórz, ryś, żbik itp. Kolonie kormorana są dla nich dość łatwym łupem.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poogladalem filmów w temacie :)

Jakie te szpupaki obrzydliwe, mam na mysli wyciągane niestrawione szczury, krety i inne obrzydlistwa...

Chyba bede jadl tylko białą rybę.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem że takie rzeczy tylko w tv ale to autentyk kobieta włączyła nagrywanie w telefonie i zażyczyła sobie szczupaka, szkoda tylko że następne jej życzenia wędkarskie już nie działały.

 

https://youtu.be/ZoS8kfLdNQA?list=PL6Tg8Td6x60HbGG-nY8A_pHk_RCu-_M6s

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche poogladalem filmów w temacie :)

Jakie te szpupaki obrzydliwe, mam na mysli wyciągane niestrawione szczury, krety i inne obrzydlistwa...

Chyba bede jadl tylko białą rybę.

Pooglądaj sobie filmy co maja świnie w żołądkach, albo jak się robi parówki... :D Takiego szczupaka, który ma szczura w brzuchu to bym chciał łowić na każdym wypadzie, ale to już rzadkość.

 

Myślałem że takie rzeczy tylko w tv ale to autentyk kobieta włączyła nagrywanie w telefonie i zażyczyła sobie szczupaka, szkoda tylko że następne jej życzenia wędkarskie już nie działały.

 

https://youtu.be/ZoS8kfLdNQA?list=PL6Tg8Td6x60HbGG-nY8A_pHk_RCu-_M6s

Instrukcja jak nie wyciągać szczupaka z wody. :)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie filmy co maja świnie w żołądkach, albo jak się robi parówki... :D Takiego szczupaka, który ma szczura w brzuchu to bym chciał łowić na każdym wypadzie, ale to już rzadkość.

 

 

Wiem, trochę żartowałem :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Ja z tym węgorzem też żartowałem. Jak w opowiadaniu: "Zaprosiłem żonę do lokalu i zadysponowałem ozorki. Ona na to, że nie będzie jadła tego, co coś miało już w gębie. No to poprosiłem jajka" :)

Kilkanaście lat mieszkałam na stałe na Mazurach, i pamiętam że każdego roku woda zbierała swoje żniwo. Jak już turyści wyjechali to topielcy o sobie przypominali. Razem z zamieszkującymi ich węgorzami :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto posłuchać człowiek dobrze gada 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A bo to tylko w wędkarstwie stare dziadki siedzą na stołkach i robią co robią? Niestety brzydko mówiąc póki nie wymrą i młodsze pokolenie nie weźmie tego w swoje ręce to nic się nie zmieni. (mówię tu o osobach którzy chcą coś robić z pasji a nie tylko i wyłącznie $$$)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymrą, to młodsze pokolenie będzie już stare i stare dziadki będą wymienione na nowe stare dziadki (czytaj pierdzistołki).

Tak było zawsze do tej pory.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dawno nikt nic nie pisał! Przygotowania do sezonu? Brak wiary w obecność ryb na łowiskach? (żartowałem z tymi rybami chociaż jest ich naprawdę mniej)

 

Kiedy rozpoczynacie sezon? Mam na myśli rzekę i spławik (przepływanka, bolonka itp)?

Edytowane przez markali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

U mnie przygotowania pełna parą, nawet ostatnio poczyniłem stosowne zakupy aby uzupełnić arsenał.

 

IMG_6803.jpg

 

IMG_6840.jpg

 

IMG_6839.jpg

 

IMG_6844.jpg

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sezon zaczynam z początkiem maja, czasami w kwietniu jak jest ciepło, w maju gównie szczupak i lin. Nie wiem jak to będzie wyglądało w tym roku to wędkowanie bo rodzina ma się powiększyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę że preferujesz Jaxon-a. Mam trzy kołowrotki oraz spining (stary cw 5-20 z serii vip) tej firmy i problemów nie mam.

Również lubię odległościówkę. Do swojej silstar-ki match kupiłem ostatnio Mitchell-a avocet rz match 4000 rd. Do spina mitchell-a 300 premium. To następca ich legendy.

Kiedy zaczynałem łowić mogłem tylko pomarzyć o takim sprzęcie. I nie chodzi tylko o piniondze  :D

Ponoć to już nie to co kiedyś ale chcę sprawdzić.

Edytowane przez markali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie preferuje to mój pierwszy Dżakson i pierwszy teleskop,  wole feederki ale w tym sezonie chce spróbować wagllera i kupiłem po taniości taki wynalazek.

Edytowane przez ptaku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przygotowania pełna parą, nawet ostatnio poczyniłem stosowne zakupy aby uzupełnić arsenał.

 

 

To już bambus i zwykła ogrodowa glizda nie wystarczą ?  :) szok ile tego trza 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i starczy ale z wędkarstwem to jak z zegarkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już bambus i zwykła ogrodowa glizda nie wystarczą ?  :) szok ile tego trza 

Starczą, żeby złowić coś do jedzenia, ale żeby mieć szacun nad woą, to trzeba mieć sprzęcicho markowe i prestiżowej marki najlepiej. To nic, że obok nas siedzi dziadek borowy z bambusem i w walonkach, który niesie do domu wiadro sporych ryb, a my złowiliśmy jedynie trzy bidulki i wypuściliśmy, bo chcemy je złowić jeszcze raz, on szacunku u "etycznych" nie ma i mieć nie będzie.. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taki wpadł na zestaw okoniowy. Trzy i pół kilo, 85 cm. Wziął na "gumkę" ...

post-103088-0-45030100-1529234178_thumb.jpg

 

post-103088-0-10100100-1529234066_thumb.jpg


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś też złapałem szczupłego (moja życiówka) 81cm, tylko że na feederka go wyciągnąłem, połakomił sie na ringersa pomarańcza z czekoladą :)

 

IMG_20180617_082927_HDRe.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję połowu :wub:

A mój połamał podbierak, aha :P


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 

 

Odziedziczyłem sporą ilość sprzętu wędkarskiego(wędki, kołowrotki, gumowe rybki ,woblery). Te nowsze i droższe planuje sprzedać.

Zainteresowanych z Krk zapraszam do kontaktu, na sprzedaż min:

- feeder Shimano

- wedzisko spinningowe dragon moderate

- karpiówka daiwa

- Shimano technium 400fd

- przynęty gumowe 

 

Chciałbym się pozbyć głownie droższego sprzętu, drobnice typu blaszki, spławiki, haczyki  stare wędki planuje zostawić a nuż w przyszłości najdzie mnie ochota na wędkarstwo,

 

Pozdrawiam

Tomek 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.