Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Araulen

G-Shock GWX-8900B-7ER - problemy z czasem, z ładowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, zdolności manualnych zbytnio nie posiadam, zobaczymy. Na razie ogromne dzięki za pomoc - nie spodziewałem sie takiego zaangażowania w temat  :)

Dam jeszcze jutro znać, jeśli dostanę odpowiedź ze sklepu. W przypadku jej nie otrzymania, bądź stwierdzenia, ze to nie podlega gwarancji, kupuje nowy bezel i od razu zegarek będzie ładniejszy. :)

PS. Jeszcze jedno, ostatnie pytanie :P. Jak jest z trwałością białych napisów na tym ciemnym bezelu? Wytrzymają? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 mialem obawy i podejrzenia co do solara/wave i dla swietego spokoju, w mysl zasady co prostsze dluzej dziala, wybralem zamiast dw M5610 zwykly dw5600E, baterie dzialaja w nich wystarczajaco dlugo,koszt smieszny, wiec idziewytrzymac,no a jesli mialbym cos polecic jesli koniecznie ktos chce solar to zmien brand, ecodrive citizena jest zdecydowanie lepszy, maja w tym zakresie lepsza technologie,mam takiego od kilku lat, praktycznie lezy nienoszony, ostatnio byl ze mna na urlopie, ladowany jest raz na rok 3-4 godziny i wystarczy moge o nim zapomniec.Co do przebarwien, lubie Casio ale qrwicy dostaje jak czytam wasze przypadki z tym badziewnym tworzywem, ciekawe ze inni jakos radza sobie z produkcja kolorowych paskow i kopert!! ..mysle ze to celowe, zeby tylko wyciagnac od klienta dodatkowa kase pod byle pretekstem,dlatego casio,te ktore kupilem tylko czarne, podpowiem jeszcze cos o wave, hi..hi mam zwykly wv59e lezy tez gdzie w szafie na dole i..kazdej nocy rowno o 2.03 koryguje czas.wrzucilbym tu wszystkie moje,ale za cholere nie mam pojecia jak to zrobic bo wyswietla mi 'za duzy rozmiar pliku. wdzieczny bede jak ktos podpowie jak stepby step to zrobic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, zdolności manualnych zbytnio nie posiadam, zobaczymy. Na razie ogromne dzięki za pomoc - nie spodziewałem sie takiego zaangażowania w temat   :)

Dam jeszcze jutro znać, jeśli dostanę odpowiedź ze sklepu. W przypadku jej nie otrzymania, bądź stwierdzenia, ze to nie podlega gwarancji, kupuje nowy bezel i od razu zegarek będzie ładniejszy.  :)

PS. Jeszcze jedno, ostatnie pytanie  :P. Jak jest z trwałością białych napisów na tym ciemnym bezelu? Wytrzymają? 

 

 

Wytrzymają więcej i będą widoczne dużo dłużej niż biel na Twoim obecnym bezelu.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, to jeszcze raz ogromne dzięki za pomoc. Jutro dam znać co i jak sie dowiedziałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 mialem obawy i podejrzenia co do solara/wave i dla swietego spokoju, w mysl zasady co prostsze dluzej dziala, wybralem zamiast dw M5610 zwykly dw5600E, baterie dzialaja w nich wystarczajaco dlugo,koszt smieszny, wiec idziewytrzymac,no a jesli mialbym cos polecic jesli koniecznie ktos chce solar to zmien brand, ecodrive citizena jest zdecydowanie lepszy, maja w tym zakresie lepsza technologie,mam takiego od kilku lat, praktycznie lezy nienoszony, ostatnio byl ze mna na urlopie, ladowany jest raz na rok 3-4 godziny i wystarczy moge o nim zapomniec.Co do przebarwien, lubie Casio ale qrwicy dostaje jak czytam wasze przypadki z tym badziewnym tworzywem, ciekawe ze inni jakos radza sobie z produkcja kolorowych paskow i kopert!! ..mysle ze to celowe, zeby tylko wyciagnac od klienta dodatkowa kase pod byle pretekstem,dlatego casio,te ktore kupilem tylko czarne, podpowiem jeszcze cos o wave, hi..hi mam zwykly wv59e lezy tez gdzie w szafie na dole i..kazdej nocy rowno o 2.03 koryguje czas.wrzucilbym tu wszystkie moje,ale za cholere nie mam pojecia jak to zrobic bo wyswietla mi 'za duzy rozmiar pliku. wdzieczny bede jak ktos podpowie jak stepby step to zrobic.

 

 

Zdjęcia wrzucaj wpierw na zewnętrzny serwer i dopiero dodajesz grafikę w postaci linki z końcówka jpg z zewnętrznego serwera. Ja korzystam z http://imgur.com/ i polecam.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem jakiś rok DW6900 w czarnym połysku i farba nie schodziła, więc jeśli bardziej lubisz połysk to kupuj. Najgorszy w G jest właśnie biały kolor :/


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym kiedyś miał kupować to też wybrałbym G-Shocka, ale Rangemana. Zegarek z większą klasą i podejrzewam, że i lepszą trwałością. Zawiodłem sie bardzo na białym G, myślałem że skoro to Casio to będzie duzo trwalsze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel bedzie pasowal od kazdego zegarka z serii 8900


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wrzucaj wpierw na zewnętrzny serwer i dopiero dodajesz grafikę w postaci linki z końcówka jpg z zewnętrznego serwera. Ja korzystam z http://imgur.com/ i polecam.  ;)

NEZCxDI.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wrzucaj wpierw na zewnętrzny serwer i dopiero dodajesz grafikę w postaci linki z końcówka jpg z zewnętrznego serwera. Ja korzystam z http://imgur.com/ i polecam.  ;)

 

Dziekuje, bo mi trzeba jak krowie na rowie, no  to co mam, jeszce wczesniej byl diver orienta, ale jakos mi nie pasowal, zbyt klocowaty i sztywny pasek, koronka ciezko sie zakrecala,i podarowalem  go w rodzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda biało-czarny gwx z czarnym błyszczącym bezelem:

 

post-69446-1434949992,0654_thumb.jpg

Mam błyszczącego ga-110hc od 3 lat i nie widać na nim zbyt dużo śladów, może tylko przytarty róg bezela ale trzeba się przyjrzeć, więc nie wiem czy warto kupować matowy zestaw szczególnie, że gwx ma fajniejszy pasek z jedną dziurką i bezel to tylko 35zl. Dodam, że ten ga-110 rozpoczął mój G-shockowy nałóg i długo nosiłem tylko ten zegarek, bo teraz przy kilku G nie mają szansy się szybko zniszczyć.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wygląda, a po ciemku z podświetleniem to już zupełnie odlot :)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładnie to wygląda. Tylko jak tego szukać na allegro żeby znalazło? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro nie ma, Poszukaj na forum adres @ z którego się zamawia części do Casio.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje i system nie przepuścił adresu albo ja jestem troche nieobeznany. Jakieś wskazówki jak to znaleźć w Google?  

Ew. jeśli bym nie znalazł to czy na pewno  matowy bezel gryzłby się z błyszczącym paskiem? Pasek mam w świetnym stanie jeszcze i tak jak mówi Damian - wersja z jedną dziurką jest fajniejsza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U tej Pani zamówisz: [email protected]

Mat z połyskiem będzie się gryzł, albo jedno albo drugie.


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak do niej napiszę to da jakieś fotki samego bezela? Chciałbym zobaczyć mniej więcej jak to wygląda. Proszę wybaczyć o takie pytania, ale nie chcę z siebie jakiegoś głupiego zrobić jak już napiszę. ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje i system nie przepuścił adresu albo ja jestem troche nieobeznany. Jakieś wskazówki jak to znaleźć w Google?  

Ew. jeśli bym nie znalazł to czy na pewno  matowy bezel gryzłby się z błyszczącym paskiem? Pasek mam w świetnym stanie jeszcze i tak jak mówi Damian - wersja z jedną dziurką jest fajniejsza. 

 

Jeśli Pasek masz w dobrym stanie i bardziej podoba Ci się wersja z połyskiem napisami i jedna dziurka to tak jak Kamil napisał napisz maila do Pani Marty z pytaniem o możliwość zamówienia czarnego błyszczącego bezela do modelu GWX-8900-1 lub G-8900A-1 tylko zwróć uwagę ze one różnią się kolorem napisu PROTECTION.

 

Napiszesz maila dostaniesz odpowiedz czy jest dostępny i w jakiej cenie i jaki bedzie czas oczekiwania.. Zdjęcia raczej nic Ci nie dadzą, nawet jeśli je Ci wyślą to będzie to dokładnie taki sam bezel jak na zdjęciach w sieci.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem podając swój model - mam nadzieję, że Pani Marta się domyśli, a jak nie to ew. poprawię. Kolory napisów nie mają znaczenia - liczy sie dla mnie żeby bezel był wytrzymały. Każda wersja będzie wyglądać lepiej od obecnego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko trzeba było zaznaczyć że chcesz czarny błyszczący bezel do modelu GWX-8900-1  bo pewnie ona Ci odpisze że do Twojego modelu GWX-8900B-7 jest tylko biały bezel a czarny może nie pasować, co oczywiście jest nieprawdą. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z tą myślą, że jak coś dopasuje. Jak powie, że nie, to sie zmieni decyzje albo napisze z innego maila dla niepoznaki. To nie jest problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w sprawie gwarancji chyba mnie totalnie olał, ale bezel już zamówiony. Co prawda trochę czekania będzie, bo aż miesiąc, ale za to zegarek będzie wyglądał jak nowy. Ogromne dzięki wszystkim za pomoc! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda biało-czarny gwx z czarnym błyszczącym bezelem:

 

attachicon.gif_20150622_071000.JPG

Mam błyszczącego ga-110hc od 3 lat i nie widać na nim zbyt dużo śladów, może tylko przytarty róg bezela ale trzeba się przyjrzeć, więc nie wiem czy warto kupować matowy zestaw szczególnie, że gwx ma fajniejszy pasek z jedną dziurką i bezel to tylko 35zl. Dodam, że ten ga-110 rozpoczął mój G-shockowy nałóg i długo nosiłem tylko ten zegarek, bo teraz przy kilku G nie mają szansy się szybko zniszczyć.

A tak wygląda z pozytywowym modułem.

post-76027-0-78628500-1435090384_thumb.jpg


GW-9400-1DR(MOD), G-9100-1ER, GW-300A-1V, G-8900A-1, GWX-8900-1(MOD), G-100-1BV, GW-M5610-1ER(MOD), GW-M850-7, BG-141, DW6900MS(MOD), DW-5030D, GST-B100D1AER, G-9300-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezel już jest, czas oczekiwania miał wynosić 4 tygodnie, a w sumie czekałem o połowę krócej. Z jednej strony oczywiście na +, z drugiej nie dostałem żadnej informacji o przyspieszeniu całego procesu i akurat wyjechałem w tym czasie z rodziną. Dobrze, ze w domu byli dziadkowie, bo by wyszło niepotrzebne zamieszanie. To taka opinia o sklepie. 

 

Natomiast co do samego bezela, to... też wyszedł problem. Materiałowo i z wyglądu jest jak najbardziej ok, ale jak się okazało -  śrubki są tak drobne, że sam tego nie zdejmę. Muszę iść do zegarmistrza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz precyzyjnych śrubokrętów to tak, lepiej nie starać się na siłę odkręcać czymś większym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.