Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Araulen

G-Shock GWX-8900B-7ER - problemy z czasem, z ładowaniem

Rekomendowane odpowiedzi

Obszedłem kilku zegarmistrzów. Każdy boi sie tego podjąć - jedynie na samym końcu poszukiwań pewien starszy, doświadczony Pan po namyśle stwierdził, że da rade to zmienić, ale nie natychmiast. Zostawiłem zegarek i musze za kilka dni jechać 30km do miasta po ten zegarek. Czy zmiana bezela jest naprawdę taka trudna, czy w tej mieścinie nikt nie wie jak działa konstrukcja G-Shocka?  :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bezela w tym modelu to kwestia odkręcenia 6 wkrętów, ze 3 minuty roboty.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana bezele jest banalnie prosta, wystarczy odpowiedni mały śrubokret gwiazdkowy dobrze dopasowany do śrubek.

Tak jak napisał Jogi ze 3min roboty a jechac 30 kilosów jeszcze zostawiać zegarek na kilka dni..... :huh:


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie miałem takiego śrubokręta - najmniejszy jaki miałem był 2x większy od śrubek. 

Mam na terenie genialnych zegarmistrzów  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pewnie taniej kosztowałoby Cię kupienie zestawu narzędzi w Castoramie niż wymiana u "zegarmistrza". ;)

 

Wysłane z mojego D5503 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Castoramy czy jakiegokolwiek innego konkretniejszego sklepu tego typu mam jakieś 55km - policzyć dojazd tam, to myśle że nie wyszłoby taniej. Inna sprawa, że gdybym wiedział, że to tak się skonczy, to bym po prostu zamówił taki śrubokręt/zestaw. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było im pokazać film na YT jak zmienić bezel to by się tego nie bali, albo pożyczyć śrubokręt :D

Dzisiaj w środku nocy zmieniałem cały zestaw w swoim gwx z niebieskiego na cały czarny, bo wyjeżdżałem rano, a on będzie musiał popracować w cięższych warunkach. Jedyny problem podczas zmiany tego bezela to przekręcające się niesymetryczne guziki, którymi trzeba trafić w otwory w bezelu.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Araulen Swoją "Pandę" kupowałeś w internetach, czy w stacjonarnym?

 

tapped from NEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepie sequndusa w Warszawie jak miał te zegarki.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Araulen, w takim razie, zamiast pakować w zegarek za ponad 600 PLN kolejnej stówy + koszty dodatkowe, zgłaszasz sprzedającemu niezgodność przedmiotu z umową i prosisz o wymianę na nowy. Koniec i kropka.

 

Kupiłem pandę i w momencie, kiedy pojawi się pierwszy żółty nalot zegarek wyląduje u Zibiego na podstawie rękojmi z żądaniem wymiany na nowy.

 

Pamiętaj, że masz swoje prawa jako konsument.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do sprzedawcy to mnie olał, a nie mam jakoś specjalnie ochoty wojny z nim prowadzić. 

 

EDIT.

Bezel założony. Zegarmistrz zażyczył sobie 10 zł za to, ale najważniejsze, że zegarek wreszcie jakoś wygląda :)

 

Dziękuje ogromnie za pomoc i chyba już ostatnie pytanie w tym temacie: czym czyścić zegarek, żeby dobrze wyglądał i materiały się nie niszczyły? Troszkę go zaniedbałem, bo ten bezel skutecznie odstraszał jakąkolwiek prace przy nim i czas go doprowadzić do stanu a'la nówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.