Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Casualowy z niebieską tarczą do 600 zł

Szukam zegarka... szukam casual 600 zł niebieski

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 lgepl.kc

lgepl.kc
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 11:08

Witam wszystkich, 
Od jakiegoś czasu naszła mnie ochota na naręczny zegarek do noszenia na codzień. 9 lat temu kupiłem sobie Casio EFA-110D-7A:
EFA-110D-7A_1m.jpg
jednak już dawno nie miałem go na ręku i przestał mi się podobać.

Co do nowego zegarka to podaję moje kryteria:
- zegarek do stylu casual, taki pół-sportowy, pół-elegancki (oczywiście to kryterium umowne). Divery wydają mi się zbyt masywne, chyba lepiej jakiś pilot...
- cena: do 600 zł
- tarcza w kolorze niebieskim/granatowym (ewentualnie jasnym z wstawkami niebieskimi/granatowymi)
- na pasku skórzanym, gumowym lub materiałowym/nylonowym (niebieskim oczywiście, żeby współgrało z kolorem tarczy, chociaż pasek można ewentualnie wymienić)
- szerokość ok. 40 mm, mam 16 cm w nadgarstku (więc wszystko powyżej 42 mm odpada)
- bardziej jestem za kwarcowym niż automatem
- nowy
- dodatkowe plusy za szkiełko szafirowe (mineralne w Casio udało mi się zarysować nawet nie wiem kiedy)
- raczej nie Casio; preferuję "swiss made", Citizeny i Seiko
- ogólnie to podoba mi się, jeśli na tarczy jest coś więcej niż tylko zegar 12h i datownik (fajne są te opcje z mniejszym zegarem 24h, dniem tygodnia, czy chrono), ale żeby nie robił się z tego gruby klocek. Ostatecznie zwykły datownik wystarczy.

Znalazłem już sporo ciekawych, ale w każdym mam jakieś "ale". Oto jak kształtowała się kolejno moja lista:

1. Nautica N15103G NST 09:
59528410n15103g.jpg
Podoba (podobał?) mi się ten styl. Jednak sam zegarek był niedostępny w PL, więc musiałbym go ściągać zza granicy = praktycznie brak gwarancji. I trochę się obawiałem, że jest jednak zbyt masywny...

2. Znowu Nautica, ale inny kolor (NAD16502G NST 09):
$_12.JPG
Spodobało mi się to połączenie niebieskiego ze złotymi wstawkami, ale obiekcje - j.w.

3. Festina F16585-3:
F16585-3_4m.jpg
Ciekawy styl, nie taki masywny jak te Nautiki. Niby lepsza firma... Ale 44 mm to raczej dla mnie za dużo.

4. Trafiłem na to forum i dowiedziałem sie na które marki warto zwracać większą uwagę :)

5. Lorus RT342EX9:
RT342EX9_4m.jpg
Genialny! Jednak 44 mm to za dużo. Jeśli bym miał większą rękę to bym się pewnie nie zastanawiał tylko go kupił.

6. Atlantic 62341.41.51:
200571-217022-product_big-atlantic-seali
W tej chwili mój największy faworyt. Swiss made, szkło szafirowe i idealny rozmiar. Do tego na żywo wygląda o wiele lepiej. Minus - to raczej zegarek garniturowy i obawiam się że nie będzie pasował do dżinsów, koszulki polo i butów sportowych... :(

7. Seiko 5 SNK807:
l_10823802.jpg
Przede wszystkim nie jestem przekonany co do automatu. Czy nie zepsuje się np. podczas biegania albo stuknięcia ręką o drzwi? Jak to jest z okresowymi przeglądami? Satynowana koperta jest ciekawa, chociaż na pierwszy rzut oka wygląda bardzo skromnie. I czy nie jest ciut za mały?

8. Kolejny Seiko 5 SNZG11:
snzg11k1-b.jpg
Większy niż poprzednio, 100 m WR i ładniejszy. 3-cie miejsce wśród moich faworytów. Nie wiem tylko jak z zakupami zza granicy... I jest trudno dostępny, a jeśli już to zazwyczaj poza pułapem cenowym. Wyjątkiem są sklepy w USA, natomiast problemem może być VAT i brak gwarancji. I gdzie ewentualnie można znaleźć do niego pasek na wymianę?

9. Citizen BN0100-34L:
citizen-eco-drive-promaster-excalibur-20
Drugi faworyt. Fajny wygląd wskazówek. Plus za Eco-drive, minus za udziwniony-pofalowany pasek. Czy dało by radę zmienić go na inny, np. ze skóry? Aha - nie znalazłem go dostępnego w żadnym zagranicznym sklepie... Może ktoś z forumowiczów na niego trafił?

10. Swiss Military Hanowa 6-4161.2.04.001.03:
swiss-military-hanowa-4161704001-zegarek
Spoko, ale poza pułapem cenowym. Poproszę o jakieś opinie o tej marce, bo szczerze to pierwsze o niej słyszę.

Najchętniej wzialbym tego Atlantica i zmienił pasek na bardziej casualowy... Ale czy to spowoduje że będzie dobrze wyglądał do dżinsów? Czy założenie tego typu zegarka do stroju codziennego nie będzie takim faux-pas jak ubranie Gshocka do garnituru? A może są dostępne jakieś Atlantiki w tym stylu poniżej, tylko że niebieskie (ja nie znalazłem):
zegarek-meski-atlantic-seahunter-330-713
Cyfry zamiast indeksów i inne polerowanie tarczy pod nimi zmniejsza trochę to uczucie "eleganckości".

A może komuś przychodzi do głowy jeszcze coś innego niż tu wymienione... 
Poproszę o wszelkie sugestie i porady :)
Pozdrawiam.

• 0

#2 ptaku

ptaku
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 2047 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 11:21

SNZF15SEIKO+SNZF15K1+1.600.000.jpg

• 0

#3 lgepl.kc

lgepl.kc
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 11:39

Widziałem go. Jest jednak mniej elegancki niż bym chciał - zbyt szeroki bezel. Do tego jest na bransolecie...

• 0

#4 Sol

Sol
  • Użytkownik
  • 6380 postów
  • Lokalizacja:Południe, Wschód i Zachód. Tylko na Północy mnie nie widać

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:08

Od Lorusa w dół możesz brać spokojnie.

Na Swiss Made nie patrz, bo to nie jest wcale wyznacznikiem jakości

Automatów nie ma się co bać. Zegarki mechaniczne od dawna mają systemy antywstrząsowe i nic mu nie będzie. Chyba, że będziesz nim rzucał o ścianę.

Pofalowany pasek też nie jest wcale złym pomysłem. Jest wygodny. I na pewno możesz go zmienić na dowolny inny pasek, który ci podejdzie.

Nie wiem który masz wybrać, bo to twój gust i styl.

Moim zdaniem zegarka uniwersalnego nie ma. To co pasuje do dżinsów nie pasuje do garnituru.

Chyba, że będziesz się posiłkował zmianą pasków... :)

• 0

#5 avatarek

• Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:24

OStatni Atlantic Seahunter to piekny kawałeczek zegara. Pasek sobie zawsze wymienisz tanim kosztem jak Ci ten nie pasi.

Opłacalności w zasadzie nie komentuje bo każdy sam ma w głowie poukładane czy warto płacićtyle za kwarce czy nie.

Oceniam tylko wygląd.

Użytkownik avatarek edytował ten post 25 czerwiec 2015 - 12:29

• 0

#6 lgepl.kc

lgepl.kc
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:25

Moim zdaniem zegarka uniwersalnego nie ma. To co pasuje do dżinsów nie pasuje do garnituru.

O tym akurat dobrze wiem :) Ale jak to wygląda w drugą stronę - czy ten Atlantic będzie pasował do dżinsów, czy jednak będzie się gryzł...

Poszukam tego Citizena, może znajdę go gdzieś w moim budżecie... Szkoda że nie ma szafiru, albo chociaż hardlexu.

Czekam na opinię innych :)

• 0

#7 lgepl.kc

lgepl.kc
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 12:28

OStatni Atlantic Seahunter 100WR piekny kawałeczek zegara. PAsek sobie zawsze wymienisz tanim kosztem jak Ci ten nie pasi.

JEśli ma szafir to ciekawa sztuka ale to kwarc ? Ja w takim budżecie w życiu bym nie kupił kwarca :P

Ostatni Atlantic jest tylko poglądowo, z pytaniem czy byłby dostępny taki tylko że z niebieską tarczą.

Wydaje mi się, że 600 zł za kwarc z szafirem to cena ok...

• 0

#8 avatarek

• Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 25 czerwiec 2015 - 21:01

No ja za swój kwarc z szafirem dałem połowę tego.

Niby tylko casio ale co to za chluba mieć szwajcara w kwarcu ?

• 0

#9 seb71

seb71
  • 6334 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 07:37

Chluba czy nie, ja mam właśnie tego Sealine niebieskiego i pasuje IMO zarówno do niebieskiej koszuli pod marynarkę jak i do kraciastej flanelówki albo t-shirta i dżinsów. Często jeździ ze mną na działkę i zdarza mi się wziąć go też do pracy na uniwerek.

Użytkownik seb71 edytował ten post 26 czerwiec 2015 - 07:37

• 0

#10 lgepl.kc

lgepl.kc
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 08:10

A czy robiłeś jakąś wymianę paska, albo planujesz coś takiego? Czy jednak zostawiasz go w takiej postaci jak kupiłeś, bez kombinowania?
Jak w nim z baterią? Ogólnie jakie masz do niego uwagi?

• 0

#11 seb71

seb71
  • 6334 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 08:18

Paska nie zmieniałem. Został ten niebieski. Zmieniłem jedynie klamerkę na motylkową (kupiona tu na bazarku od lookas2).

Bateria OK. Mam go od niedawna. Zastrzeżeń żadnych. Kupiony świadomie. Miał być kwarc i jest. Porządna RONDA na 6 kamykach w środku. Ustawiam go tylko jak trzeba godzinę do przodu albo do tyłu przestawić.

Nie kupuj wersji na bransolecie. Straszny szmelc - zrobiona z puszki po turystycznej.

• 0

#12 pytam

pytam
  • Użytkownik
  • 530 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 19:06

Też postanowiłem się wypowiedzieć, bo  miałem tego Atlantica przez około pół roku.

Kupiony pod wpływem chwili jako 'rozweselacz' - mialem wtedy chyba same garniturowce.

Rozmiar dla mnie w porządku - nadgarstek ok 17 cm.

Na początku ok, ale z każdym tygodniem czułem, że jest aż zbyt niebiesko tarcza jest dośc jasna (odcień) i ten pasek... Zacząłem szukać. Zamówiełm pasek czarny z niebieskim przeszyciem. Jest coś innego ale to jeszcze nie to. Zamówiełem bransoletę. Zegarek zaczął wyglądać zupełnie inaczej (więc +), ale bransoleta kiepsko wykonana, świeciłą się jak... (czyli na minus)

Miał być edc , ale jednak kopertą i wskazówkami zbyt poważny i ta jasno niebieska tarcza. 

Ostatecznie, przegrał z Eposem Originale 3411 (wiem wiem nie ta kategoria), przede wszystkim w tym tarcza jest ciemno niebieska, nawet granatowa. Dobrze pasuje z czarnym paskiem, mam też bransoletę, jest świetna!

epos3411blu7.jpg

Podsumowując:

dla mnie zbyt poważny na zegarek do wszystkiego. Do koszuli itd pasuje, ale nie jest na tyle uniwersalny aby pasował nawet do wszystkich odcieni stroju. Z całą sympatią do marki, wybrałbym coś bardziej zawiadiackiego, chociażby z Atlantików.

• 0

#13 lgepl.kc

lgepl.kc
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 09:06

Akurat kolor w tym Atlanticu mi odpowiada - widziałem go na żywo i ten jasny odcień bardzo przykuwa wzrok :) Ale właśnie takiej subiektywnej opinii szukałem, dzięki @pytam.

Znalazłem jeszcze taką Adriatikę:

zegarek-meski-adriatica-sapphire-a8238-5

I w sumie jest ok i może bym się nad nią zastanawiał ...gdyby nie to że udało mi się zgarnąć nr 8 z mojej listy po okazyjnej cenie :) Właśnie jest w drodze do mnie :) Zobaczę, jak się będzie sprawował (muszę koniecznie poszukać innego paska), a gdyby coś mi nie pasowało, to pewnie skończy się na tym Atlanticu (albo Adriatice). Natomiast myślę, że jeśli udałoby mi się zmienić Seiko w coś tego rodzaju:

DSC_1511x.jpg

to będę bardzo zadowolony :)

• 0

#14 egzo18

egzo18
  • Użytkownik
  • 2695 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 09:28

Bierz seiko 5. Nie zawiedziesz się. Jak kwarta wolisz, to też seiko.
  • 0

#15 pytam

pytam
  • Użytkownik
  • 530 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 11:50

Fajnie to Seiko wygląda. Gdzie kupowales?
  • 0

#16 lgepl.kc

lgepl.kc
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 12:13

Na allegro: http://allegro.pl/no...5475450616.html

Na razie przyjdzie na pasku nylonowym. Jak obejrzę i stwierdzę że zostaje to poszukam jakiegoś granatowego ze skóry, żeby wyglądał jak na zdjęciu powyżej

EDIT:
Niby Seiko już kupione, ale dalej przeglądam co ciekawego w tym stylu można dostać :) I tak:
Adriatica A8134.52B3QF:
A8134.52B3QF_5m.jpg
Po wymianie paska na niebieski/granatowy z białymi/szarymi przeszyciami mógłby wyglądać ciekawie...

Vratislavia Heritage Chrono 3 (niebieski, po prawej):
Heritage-Chrono-series3.png
Jakieś opinie o tej polskiej firmie mile widziane :) Może warto się zaopatrzyć w coś tego typu i wesprzeć polską gospodarkę?

Użytkownik lgepl.kc edytował ten post 27 czerwiec 2015 - 15:02

• 0

#17 avatarek

• Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 16:43

tu masz opinie o wrocławiaku

http://zegarkiclub.p...rono-za-432-zł/

• 0

#18 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 17:48

tu masz opinie o wrocławiaku
http://zegarkiclub.p...rono-za-432-zł/

Ale żeby wyrobić sobie zdanie koniecznie trzeba przeczytać cały temat
  • 0

#19 lgepl.kc

lgepl.kc
  • Nowy Użytkownik
  • 19 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 18:57

Przecie tam jest 420 stron... Można poprosić o jakieś streszczenie? :)
  • 0

#20 qniczynka

qniczynka
  • Użytkownik
  • 2380 postów

Napisano 27 czerwiec 2015 - 20:29

Niestety nie, nie mozemy być stronniczy ;)

PS. wpisuj sie na listę puki są. "Będzie Pan zadowolony" :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: szukam, casual, 600 zł, niebieski

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych