Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pawelmcstock

Junghans Astra

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

wpadł mi w ręce klasycznie wyglądający zegarek Astra firmy Junghans.

Właściwie większość info już sobie wyciągnąłem z Internetów, m.in. z tej strony (polecam innym właścicielom kieszonek Junghansa)

http://www.dirkfassbender.de/data.html

Zegarek na 90% z pierwszej połowy lat 40'tych. Albo kupiony w sklepie w Poznaniu, albo "pozyskany" od jakiegoś niemieckiego soldata stacjonującego w Kraju Warty. Ten model zaczęto produkować w 1939, a około 1950 zastąpił go model z werkiem 38/2, wyposażony już w system antywstrząsowy.Mój ma mechanizm sygnowany 38/I (Lepine), i łożyskowany jest na zaledwie 3 rubinach :-)

Tutaj moje pytanie, czy warto ten mechanizm dać do umycia (jak widać jest bardzo brudny, wręcz pokryty rdzą w paru miejscach) i wyregulowania (plus koronka nieoryginalna i 'wylata', ale zegarek można nakręcić, tylko wskazówek nie można ustawić z koronki) Na korzyść tego zegarka przemawia fakt, że tyka do końca sprężyny, chce żyć! Kopertę umyłem i wypolerowałem, wygląda całkiem całkiem. Porcelanowa tarcza ma kilka mikro rysek, ale też prezentuje się przyzwoicie. Oryginalne wskazówki.

Czy warto zainwestować w ten zegarek około 100 zł, czy zostawić go w kolekcji w takim stanie w jakim jest teraz?

Dzięki!

Pozdrawiam,

Paweł

20150630_205328_zps6s9cehtr.jpg

20150630_204409_zpskdrmiass.jpg

20150630_204246_zps0exwng8l.jpg

20150630_203255_zps5jabsxht.jpg

20150630_203241_zpsu7owgyda.jpg


Lubię stare zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że warto zainwestować te 100 złotych. Tych zegarków w końcu nie przybywa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja miała miejsce trzy lata temu... ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.