Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
dawidowo

kierunek Chorwacja

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim,

 

W tym roku padlo na Chorwacje jako miejsce wakacyjne. Zapewne wielu z Was juz tam bylo badz wiedza co i jak. Ja bylem z 10 lat temu i bylem w 1 miejscu w sumie, wiec nie zwiedzalem za wiele.

 

Poprosilbym o wszelkie informacje gdzie jechac, gdzie nie jechac, gdzie sie zatrzymac, co polecacie etc. Wiem, ze w google znajde informacje na ten temat ale bardziej chodzi mi o informacje od ludzi ktorzy faktycznie tam byli i moga cos powiedziec.

 

nie wiem czy lepiej leciec do Zadaru czy do Splitu badz Zagrzebia (chce odwiedzic Plitwice etc...) pozniej wiadomo musze docelowo tez do Dubrovnika no i wyspy - jakie najlepiej ?

lepiej wynajac auto czy polegac na transporcie publicznym ?

 

z ggory dziekuje bardzo za wszelkie informacje.

pozdrawiam,

Dawid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej leciec do Zadaru czy do Splitu badz Zagrzebia

czy dobrze rozumiem, że kombinujesz aby dotrzeć co Cro samolotem? jeżeli tak, to postawiłbym na plażowanie plus balangi i dałbym sobie spokój z szeroko planowanym zwiedzaniem - bez własnego środka lokomocji szkoda tracić czasu. No chyba, że fundniesz sobie jakąś wycieczkę objazdową?

 

Zakochałem się w Chorwacji (szczególnie w Dalmacji północnej - góry Welebit i ogólnie okolice Zadaru), byłem w różnych miejscach Chorwacji i o różnych porach roku, ale zawsze własnym autem. Obecnie przejazd z Polski nad Adriatyk nie jest tragiczny, zupełnie inna sprawa niż telepanie się maluchem z bagażnikiem na dachu, za czasów komuny :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja jest piękna ale niestety już bardzo droga.

Obecnie jeżdżę tam tylko na rejsy,włóczęga jachtem po wyspach i samodzielne zwiedzanie.

W tym roku odryłem Albanię,tylko tą nad Adriatykiem niestety,ale planuję w przyszłym roku wypad własnym autem.

Jeszcze bardzo tanio,płacąc za obiad na dwie osoby w Durres /zupa rybna,owoce morza,wino/10 euro ,czułem się jak bogacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dobrze rozumiem, że kombinujesz aby dotrzeć co Cro samolotem? jeżeli tak, to postawiłbym na plażowanie plus balangi i dałbym sobie spokój z szeroko planowanym zwiedzaniem - bez własnego środka lokomocji szkoda tracić czasu. No chyba, że fundniesz sobie jakąś wycieczkę objazdową?

 

Zakochałem się w Chorwacji (szczególnie w Dalmacji północnej - góry Welebit i ogólnie okolice Zadaru), byłem w różnych miejscach Chorwacji i o różnych porach roku, ale zawsze własnym autem. Obecnie przejazd z Polski nad Adriatyk nie jest tragiczny, zupełnie inna sprawa niż telepanie się maluchem z bagażnikiem na dachu, za czasów komuny :)

dzieki,

Raczej polece samolotem a na miejscu pewnie wynajmiemy auto zeby cos pozwiedzac - relax! ja to uwielbiam wode + wodne sporty wiec to jest bardzo wazne - jakies dodtakowe informacje mozesz podac ? 

 

pirx65. W tym roku padlo na Chorwacje. Za Albanie dziekuje- moze w przyszlym roku :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

My regularnie, co 2-3 lata, jeżdzimy na Chorwację. Ale tylko własnym samochodem.

Od paru już wyjazdów reguła jest taka: 1 tydzień Korczula + 1 tydzień inna wyspa.

Raz tylko popełniliśmy błąd i zostaliśmy na kontynencie, w Pisaku.

Ogolnie jest tak, na kontynencie jest tłoczniej, na wyspach drożej.

Ale i tak wybieramy wyspy, tylko już coraz mniej nam ich zostało do zaliczenia.

A woda jest wszędzie, tylko na sporty wodne, to chyba do większych kurortów trzeba jechać. Ale w tym nie pomogę, bo ja wolę popatrzeć pod wodę niż słuchać motokoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pytałeś już na forum http://www.cro.pl/forum/ ?

dzieki, nie znalem ! podpytam :)

 

@xylog dzieki za info. wiedze widze, ze masz zw temacie zatem. Ktore miejsca, ktore wyspy moglbys polecic z tego co widziales ? Jak najlepiej rozlozyc czasowo powiedzmy 7-10 dniowy wypad ? Jak mowie, samochod zapewne wynajmiemy wiec jakos tams bedziemy zmotoryzowani.

 

jesli chodzi o sporty wodne to nie to mialem na mysli:) bardziej - surfing, kitesurfing + windsurfing :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeśli Chorwacja to obowiązkowo Split i okolice - sam split to wielkie zatłoczone miasto ale okolice piękne 

Obowiązkowo okolice Makarska cudne widoki 

Zdecydowanie Dubrownik zwiedzanie miasta i wędrówka wieczorkiem po murach oraz knajpki w starym porcie (w zasadzie wyjściu w morze bo port to mizerny)

Jak wyspy  to Korczula poza tym nie byłem na innej - w tym roku jadę na wyspę Vir kolega był dwa razy i chwali sobie 

Ogólnie jak zwiedzać Chorwację samochodem to tylko i wyłącznie starą drogą wzdłuż wybrzeża - długie odcinki drogami na krawędzi urwisk z widokiem na morze - jeśli polecisz autostradą (najlepszą chyba jaką w życiu jechałem) to jedyna atrakcją są tunele i jazda przez góry poza tym nic ciekawego 

Jeśli lubisz ciszę i spokój polecam Rogożnice - mała wioska rybacka połączona z wyspą mostem - małe ale przytulne miasteczko blisko do Trogiru (stare miasto z bardzo ciasnymi uliczkami czasem na metr szerokości ) POLECAM - blisko też masz do Splitu 50km 

Ogólnie ja chorwacja to od Splitu i dalej bo tam jest już klimat śródziemnomorski lata suche i upalne - sierpień 35- 40 lipiec ciut chłodniej

Pytałeś jeszcze o jeziora plitwickie - czy można je pominąć????? raczej NIE z wielu miejsc w Chorwacji organizowane są wycieczki statkiem na jeziorka koszt około 500zł na nasze za 3 osobową rodzinę (cena z Trogiru blisko Splitu) rejs 4 godziny zwiedzanie obiad i powrót wieczorem 

Jeszcze zapomniałem o wodospadach Krka też warto 

No czy można je odpuścić ???

post-68206-0-06990500-1435852697_thumb.jpg

post-68206-0-91000500-1435852700_thumb.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki,

Raczej polece samolotem a na miejscu pewnie wynajmiemy auto zeby cos pozwiedzac - relax! ja to uwielbiam wode + wodne sporty wiec to jest bardzo wazne - jakies dodtakowe informacje mozesz podac ? 

 

pirx65. W tym roku padlo na Chorwacje. Za Albanie dziekuje- moze w przyszlym roku :) pozdro

Najlepsze miejsce jeżeli lubisz dechę z żaglem to Półwysep Peljesac, Dokładnie Viganij. Jest tam dodatkowo szkoła surfingu. Super wiatry, specyficzne miejsce znane surferom. A przy okazji bez dwóch zdań najpiększniejsze miejsce Chorwacji Orebic niedaleko obok. I to nie tylko moje zdanie ale wielu znajomych. Twierdzę to na podstawie "zjechanej" całej Chorwacji . Jesli natomiast chciałbys naturalną plażę piaszczysta to chyba jedyna jest na wyspie Mljet. 

Zwracaj też uwagę na miejscowości polożone wzdłuż drogi adriatyckiej bo możesz wylądować z całym tranzytem samochodowym za oknem. 

W ogóle polecam Południową Dalmację, najdalej ale jest tam inny krajobraz niż znana większości Polakom Istria. 

A zmiejsc które podałeś wybrałbym Split, blisko Trogir i przejazd mostem na wyspę Ciovo, sama wyspa szału nie robi, to tylko typ z podanych

Jak bys chciał dodatkowych informacji dawaj śmiało. Ja jadę w tym roku znowu do Orebica. Ale polecam tylko auto. A czemu? Jak polecisz samolotem to się wyjaśni. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I najdłuższy tunel prawie 6 km 

post-68206-0-91401500-1435852976_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

:P

Obstawiam Trogir:)

Edytowane przez kabe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem wszędzie. ;)

Byłem zaraz po wojnie. Byłem w zeszłym roku. Będę w tym. Co rok jestem. Ale nie zwiedzam zbyt. Polecam Split, Pulę, Trogir, Omiš z okolicami, Dubrovnik, Plitvickie Jezera, Opatija, Park Krka. Podoba mi się Zagrzeb. Najmilej spdza mi się czas na Istrii, i pływając wzdłjż wybrzeża. Też do Czarnogóry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Polecam Riwierę Makarską , szczególnie lubię odcinek od Pisaka do Donja Brela , unikam tłoku i wybieram małe wioseczki , z których mogę pójść na piechotę do większych miejscowości . Odradzam duże blokowiska typu Makarska , hałas , festyn i komercja . Jak będziesz na Plitvicach , polecam zwiedzanie z noclegiem , na drugi dzień wyjazd do BiH : https://www.youtube.com/watch?v=B2ql5PSZsck

15 lat temu byłem na Korćuli i było super , w zeszłym roku byłem tam 1 dzień i było słabo - brudno , śniedziało , dużo turystów .   

Riwiera Makarska jest fajną bazą wypadową od Dubrownika , Splitu , Trogiru , Mostaru , fajnie wjechać na Świętego Jurka . 

http://www.pp-biokovo.hr

Edytowane przez kazo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Fajne miejsce na Hvarze to Sweta Njedziela, czy jakoś tak.

Dojazd z centrum wyspy wykutym w skale tunelem, bez żadnego betonowania, o długości ok 1 km. Już sam przejazd nim robi wrażenie. A z racji jego wielkości nie dotrą tam żadne autobusy kampery czy nawet mniejsze ciężarówki.

 

A stwierdzenie : " bylem jeden dzień, jest brudno i śmierdziało" na wyspie o długości kilkudziesięciu kilometrów nie wystawia wypowiadającemu tak zdecydowane opinie, najlepszego świadectwa :)

Może kolega był w mieście Korcula i tam tak przykrych doznań doświadczył.

 

A prawda jest taka, że na wyspach jest zdecydowanie mniej turystów niż na kontynencie. I łatwiej tam znależć zaciszne, urokliwe miejsce nad wodą.

 

Polecam też miejcowośc Ston, u nasady półwyspu Plejsac. Hodowle muli i ostryg, wspaniały mur "chiński" i soljanki. Warto spróbować i zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyspę trochę trudniej się dostać i ma się mniejsze możliwości podróżowania . 

Jednak z wielką rozkoszą spędził bym wakacje na wyspach , mając do dyspozycji skuter i jakiś sprzęt z silnikiem do pływania . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja znam wysepkę blisko Rogozdnicy  gdzie płynęliśmy sobie łódeczką jakieś 500metrów i mieliśmy całą wysepkę tylko dla siebie taka bezludna wyspa :)

A tak na poważnie to gdzie nie wylądujesz będzie Ci sie podobało - szukajcie małych wiosek jest tego mnóstwo tylko tam w spokoju można odpocząć - noclegi w małych pensjonatach - unikać spędów i tyle 

 

post-68206-0-73153600-1435870070_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, 

 

Dzieki koledzy za cale info!!! dzialamy lepiej niz forum dla podroznikow:) 

 

Ok. To juz w miare wiem co i jak. 

 

Teraz najwazniejsze, jak zaplanowac 7 dniowy wyjazd? zaczac od polnocy i skonczyc w Dubrowniku czy zaczac od Dubrownika i skonczyc na polnocy ? na wysokosci splitu wskoczyc gdzies na wyspy ?

 

@kazo- ten rafting - mega ! to jest BIH czy Montenegro? (slyszalem, ze Montenegro)

 

na Plitvickie Jezera potrzeba 1 dzien i na Krka tez? Warto sie gdzies tam w okolicy zatrzymac?  (moze macie jakies namiary na miejsca w ktorych sie zatrzymaliscie i byscie mogli polecic ?

jak pisalem, raczej tam lecimy i na miejscu wynajmujemy auto. Jadac na wyspy - samochod jedzie na tych ''promach'' czy trzeba zostawic ? (tez musze ogarnac logistycznie wynajecie samochodu)

 

@PawlBury - mega kozackie te zdjecie z tymi wodospadami ! mam nadzieje, ze mozna sie tam kapać wszedzie bo woda ma taki kolor ze hej! 

 

dzieki za wszystko Panowie i czekam na kolejne info (jesli nie prosze o za duzo:)) pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Una jest BiH koło Bihaca , w Czarnogorze jest Tara - też super . Na pierwszy raz może być trochę nudna Cetina z Omisia.

Szkoda , że masz tylko 7 dni .

 

Jak lubisz splywy zobacz na stronę hydroplanet.pl organizują różne wyjazdy i cvok.cz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Una jest BiH koło Bihaca , w Czarnogorze jest Tara - też super . Na pierwszy raz może być trochę nudna Cetina z Omisia.

Szkoda , że masz tylko 7 dni .

 

Jak lubisz splywy zobacz na stronę hydroplanet.pl organizują różne wyjazdy i cvok.cz

moze bede wydluzyc do 10 dni. splywy to nie dla mnie - wole rafting - ten co polecales wyglada super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog
Napisano (edytowane)

7 dni to zapomnij o większym planowaniu.

1. Przylot i przejazd na Plitwice.

2. Plitwice

3. Split, Trogir, Szibenik

4. Dubrownik

 

I zostaje całe nic na poznanie czegoś małego, z zatoczką.

O wyspach nie ma co myśleć.

A jeszcze trzeba kupić domowe wino, może u kogoś ryby czy ośmiornicę?

Poz tym w sezonie gospodarze nie bardzo chcą wynajmować mieszkania na krotkie okresy 1-2 dniowe, 3 dni to raczej mnimum.

 

Podsumowując, wybierz region w który chcesz pojechać i olej wszystko pozostałe.

Skup się na najbliższej okolicy, bo inaczej spedzisz urlop w samochodzie, a i tak nic nie zobaczysz.

Edytowane przez xylog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbaczając z tematu , rafting w Czechach też potrafi być fajny . 

Grupa w pontonie to amatorzy w tym ja .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chorwacja to fenomen! to "maleńki" kraj z przeogromnym potencjałem! byle gdzie na mapie dziobniesz palcem - będzie fantastycznie :)

 

Popieram to co napisał @xylog: daj sobie spokój z pomysłem "przemielenia" całej Cro w tydzień - to NAPRAWDĘ jest pozbawione sensu!!! Powyżej koledzy podali wystarczająco dużo pomysłów na przynajmniej 4-5 kolejnych wakacji :)  a uwierz mi. jeszcze długo by wymieniać następne. 

 

@dawidowo, nie podałeś konkretów tzn KIEDY? planujesz wyjazd?? a to bardzo, bardzo istotne! ...i czy preferujesz spokój? czy może obojętnym kalafiorem Ci dynda tłum, gwar i ...horrendalne korki na autostradzie w punktach opłat??

 

Ważne info dla Ciebie jako "nowicjusza": wakacyjna Cro funkcjonuje w periodach od soboty do soboty (większość apartamentów i hoteli tak wyznacza "turnusy") czego konsekwencją jest skokowy wzrost "wędrówki ludów" na autostradach, drogach i przeprawach promowych w weekendy

_ _ _ _ _ _ _ _

 

@kazo, zaje bisty filmik - tylko wytłumacz mi, po kiego grzyba dali wam te pagaje, skoro i tak Kamenica jak chciała, kręciła Wami jak bączkiem :D

 

uwielbiam wyrwać się z Wrocka w Góry Łużyckie! ale od tej strony ich nie znałem... Na jakim odcinku Kamenicy płynęliście? zaczynaliście gdzieś od Srbskiej Kamenice czy dalej z okolic Vysokej Lipy?

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorwacja to fenomen! to "maleńki" kraj z przeogromnym potencjałem! byle gdzie na mapie dziobniesz palcem - będzie fantastycznie :)

 

Popieram to co napisał @xylog: daj sobie spokój z pomysłem "przemielenia" całej Cro w tydzień - to NAPRAWDĘ jest pozbawione sensu!!! Powyżej koledzy podali wystarczająco dużo pomysłów na przynajmniej 4-5 kolejnych wakacji :)  a uwierz mi. jeszcze długo by wymieniać następne. 

 

@dawidowo, nie podałeś konkretów tzn KIEDY? planujesz wyjazd?? a to bardzo, bardzo istotne! ...i czy preferujesz spokój? czy może obojętnym kalafiorem Ci dynda tłum, gwar i ...horrendalne korki na autostradzie w punktach opłat??

 

Ważne info dal Ciebie jako "nowicjusza": wakacyjna Cro funkcjonuje w periodach od soboty do soboty (większość apartamentów i hoteli tak wyznacza "turnusy") czego konsekwencją jest skokowy wzrost "wędrówki ludów" na autostradach, drogach i przeprawach promowych w weekendy

A ja co roku wyjeżdzam w czwartek i jestem w piątek ok południa w Południowej Dalmacji, a wyjeżdzam w sobotę ok 20.00 i korków nie znam. Puściutko. Robię to ok kiedy w sobotę spędziłem 34 godziny w podróży, korki po kilkanaście kilometrów. A co do wynajmu apartamentu, nie ma większego problemu z wynajmem np. od piątku. w tym roku szukałem z dwa tygodnie temu i jest sporo wolnych miejsc. Oczywiście że te z widokiem na morze i wodotryskami już są zajęte, choć z koleji na 1-2 dni też będzie problem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.