Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Valygaar

Zamiennik baterii w Lenovo - nie ładuje - ktoś to rozwiązał?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześc,

Jak wyżej, kupiłem do lenovo T430i zamiennik, ale system sie wypina i nie chce ładować.

Dziwne, kiedys w dell to robiłem bez problemu.

Nie chce nowej bo lapek jest uzywany awaryjnie, wart max 1 tys, a bateria 400 conajmniej.

Inna sprawa, że sprzedawca się słowem nie zająknął że takie problemy mogą być.

Komuś poza udało się znaleźć rozwiązanie poza cięzką inżynierią w stylu przekładania ogniw?

Pozdr.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

format lapka nie pomoze?? o ile dysk pusty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Raczej nie, w takiej sytuacji to albo właśnie przekładanie ogniw z zamiennika do starej baterii, albo testowanie czy stawianie na nowo/update BIOSa nie pomoże. Wymiana zamiennika na inny 90% nic nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne formatowanie ani inne tego typu czar. Masz prawie napewno walnięty ten zamiennik. Tak niestety z chińszczyzną sie zdarza. Weź odpal program Aida64 lub hwinfo. Zobacz czy komputer "widzi" akumulator, jak podaje jego pojemność itp. Jak masz stary oryginalny akumulator to tez zobacz co pokazują te programy kiedy go podłączysz. To pozwoli ustalić czy zamiennik jest walnięty czy nie. Jak walnięty to go reklamuj u sprzedawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lapku jest firmowy Power Manager. W zakładce battery pokazuje rożne parametry, zatem raczej ją widzi.

No nic, napisałem do sprzedawcy, zobaczymy :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz problem wymienić baterię, jak kolejna nie zadziała to zwrot pieniędzy. Z tym i akumulatorami tak jest. Co do przekładania ogniw, to nic Ci to nie da, bo trzeba zresetować wsad (bateria liczy cykle ładowania i dla bezpieczeństwa się wyłącza, sama zmiana ogniw nic nie da). Do tego nie powinno się lutować kabelków do ogniw a inaczej trudno to rozwiązać.
 

Czasem też jest tak, że ładowarka jest uszkodzona albo to jakiś zamiennik i jak jej lapek nie rozpoznaje to nie ładuje baterii. Zwykle można to zobaczyć w bios. Ogólnie to temat zamienników jest kiepski- z wieloma są takie problemy jak piszesz. Ori używki to zwykle wyciągnięte ze śmietników (chyba, że ktoś rozłożył swojego lapka i powie Ci nawet ile trzymała) i sprzedawca nawet jej nie sprawdził.

 

Jak to lapek awaryjny, to ja bym odpuścił baterię. Weź zwrot kasy i to olej.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, pewnie się skończy zwrotem tego szajsu.

 

A jeszcze mam pytanie dodatkowe: grzebiąc w power manager znalazłem opcję resetu baterii. Jest napisane, że to może poprawic funkcjonowanie baterii, ale trwa wiele godzin. Czy to może pomóc? Bateria generalnie trzymała całkiem sensowne 1,5h i nagle tak poleciała, że trzyma max 10 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie pomoże jak trzyma 10 minut. To znaczy że siadło któreś ogniwo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.