Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Weiss961

Pomoc przy wyborze Certiny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przymierzam się do zakupu zegarka, którego będę używał najczęściej do koszuli. Zastanawiam się nad zakupem Certiny DS 1, jednak na forach często pojawia się temat, że jest ona słabo wykonana, zarówno tarcza, jak i mechanizm. Chciałbym abyście doradzili mi, czy rzeczywiście jest tak jak niektórzy mówią, że nawet na tarczy widnieją niedoskonałości np. w postaci przesuniętych indeksów. Czy mechanizm jest bezawaryjny? Mowa o tym modelu: https://dolinski.pl/zegarki-certina/zegarki-meskie/ds-1/certina-ds-1-ref-c006.407.16.051.00.htmlCzy często zdarza się, aby zegarek ten psuł się w okresie gwarancyjnym? Może jest inna Certina, podobna do tej DS 1 ( z większą średnicą koperty byłaby lepsza), którą moglibyście polecić?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem,sprzedałem i troszkę żałuję.Jeśli się podoba ,a z tego co widzę wybrałeś najładniejszą wersję to bierz śmiało.W środku śmiga najbardziej popularna i mająca opinię niezawodnego woła roboczego eta 2824.Jeśli miałbym Ci cokolwiek sugerować to bierz opcję z na bransolecie, pasek zawsze dokupiszi wyjdzie taniej.W mojej nie było niedoróbek na tarczy czy kopercie.Ja polecam jako najbardziej uniwersalny zegarek za normalne pieniążki i do tego tani w serwisowaniu a to też ważne.Jedyne co można zarzucić ds1 że jest bardzo popularna:)


Tisell Klub Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość henio.w

Akurat ten model wybrałbym bez wahania. Moim zdaniem jest jednym z bardziej uniwersalnych zegarków.

Co do ew. niedoskonałości w wykonaniu, zdarzają się też w wielu innych, często wyżej "pozycjonowanych" markach.

I oczywiście kupiłbym na bransolecie, jak sugeruje przedmówca, bo cena niewiele się różni od wersji na pasku.

Pasek wieczny nie będzie, a dokupić za niewielkie pieniądze to żaden problem.

W przeciwieństwie do kupna bransolety, która kosztuje sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Miałem limitowany antracyt, czarną, białą i moim zdaniem najciekawszy jest biały kolor. Czarny, niestety ponieważ jest to taki jasny i matowy odcień kiepsko wypada na żywo. Biały nie jest juz taki płaski i w przeciwieństwie do czarnego zyskuje z czasem pomimo wyjściowych wątpliwości. Ja tak miałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też zachorowałem na czarna DS-1 po jakimś czasie wyleczyłem się z tego kupując biała DS-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. A czy ktoś z was miał styczność z tą Certinką DS First?

 

Certina_DS_First_Automatic_Day-Date_C014

 

W środku siedzi ETA 2836. Czy jest to również ,,wół roboczy" jak wspomniał esteta, czy to już co innego? Zależy mi przede wszystkim na niezawodności, bo w jednej Certinie miałem już problemy z chronografem po pół roku użytkowania, co skutkowało wymianą całego mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze mi się podobała Certina DS Day Date - możliwe, że sam kiedyś kupie. Jest jeszcze wersja z antracytową tarczą - sprawdź sobie.

certina_ds-first-automatik-day-date_c014

 

 

Jeśli się podoba to bardzo ładnie wykonany, uniwersalny zegarek. Niestety widziałem na żywo tylko wersje z jasną tarczą, która mi się nie spodobała (jako kolor), ale koperta, bransoleta, wskazówki wszystko OK. Zegarek wydaje się na nadgarstku większy niż wskazują na to wymiary.

 

 

 

Zamiast DS-1 wybrałbym DS-1 powermatic bo większa o 1mm, i ładniej ustawiona data, a mechanizm z 80 godzinną rezerwą chodu też bym chętnie przygarnął.

 

Certina_DS1_Powermatic_80_WatchesNews.jp

 

 

P.S. Te problemy z mechanizmem to w kwarcu czy automacie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny ten kwarc chrono jak na kwarca :) No cóż to tylko elektronika więc zawodna. Teraz kupujesz automat także zupełnie co innego - mimo wszystko wszystko może się zepsuć. Miałeś wcześniej pecha, ale po to jest gwarancja - naprawili bezpłatnie także niema co się martwić na zapas :) Nie myśl o tym tylko kup jeśli Ci się podoba - ryzyku awarii mechanizmu identyczna jak w każdym innym zegarku z tym mechanizmem - wszędzie będziesz miał tzw. wół roboczy ETA 2824, w powermaticu po modyfikacjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze muszę poszukać, na tę chwilę najbardziej podoba mi się DS First, ale nie wiem czemu mam tak, że gdy szukam zegarka, to z dnia na dzień znajduję ten ,,ładniejszy" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

A może diver DS FIRST. Mam na bazarku do puszczenia. Będzie upust jakby co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję, ale zależy mi na czymś bardziej klasycznym. Kiedyś chciałem kupić divera davosa, ale kupiłem jednak tą DS Sport. Mowa o tej Davosie davosa-agronautic-ceramic-yellow_1_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Więc tak. Hamilton Jazzmaster Slim, koperta 40 lub 42 mm, werk 2892. Wszystko w temacie. Brać i nosić. Polecam Chrono24.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie nie, ale to rzecz gustu oczywiście :) Bardziej myślę nad Certiną, ale dziękuję za radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Certinę DS-1 od kilku lat (wersja z czarną tarczą, taka jak w linku powyżej). Jest to chyba mój ulubiony automat, świetnie sprawdza się na co dzień, pasuje też do garnituru. Przez ten czas nie miałem żadnego problemu z zegarkiem, mechanizm bez zarzutu, brak jakichkolwiek słabości w wykonaniu. Co do rozmiaru to moim zdaniem jest optymalny, 39 mm jest wygodne w noszeniu, a sprawia wrażenie nieco większego ze względu na duże szkło (nie widać za wiele koperty). Samo szkło jest wypukłe, w czarnej wersji, gdy ustawisz pod odpowiednim kątem widać fajne niebieskie refleksy ;) zdecydowanie kupiłbym raz jeszcze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, moim zdaniem ustawienie daty pomiędzy 4 a 5 jest fajniejsze niż w DS-1 Powermatic 80, ale to oczywiście tylko moja opinia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma DS-1 Powermatic 80 od jakiegoś czas. Jest bardzo zadowolony i na pewno dokonałby takiego samego wyboru ponownie. I moim zdaniem, poza wersją limitowaną, wygląda najlepiej.


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jaka była decyzja, jeżeli można zapytać? DS-1 czy jednak coś innego? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ja jestem posiadaczem białej Certiny DS1 na czarnym pasku, jest śliczna, szczerze polecam :D pasuje do wszystkiego, zarówno do eleganckiego garnituru jak i przy krótkich spodniach nie wygląda źle :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.