Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Kwiatek

Klimatyzator (przenośny) w mieszkamiu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Witam,

zakładam ten temat z prośbą o pomoc w podjęciu decyzji. 

Noszę się z zakupem klimatyzatora (raczej przenośnego) ponieważ mieszkam w bloku więc klimatyzator stacjonarny wiąże się z dość inwazyjnym montażem, a nie wiem jak na to administrator.

 

Tak więc pytanie do Was, czy polecacie? Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie, a jeśli tak to możecie polecić jakieś urządzenie? A może jest ktoś kto zajmuje się tym zawodowo i może powiedzieć coś więcej?

 

Dodam, że mieszkanie ma 50m, jest na 5 ostatnim piętrze i teraz przy zasłoniętych roletach przez cały dzień i żyjąć jak krety (w ciemności) mamy ok 30 stopni w mieszkaniu, dlatego taka decyzja. Mamy 9 miesięczne dziecko...

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ialem kiedys takie cudo - mieszkanie na poddas

 

odpusc sobie, glosne, klopot z wyrzutem cieplego powietrza, mala wydajnosc, ciagla zabawa z wylewaniem wody

 

nie widzialem jeszcze takiego klimatyzatora przy ktorym mozna spokojnie spac

 

moim zdaniem wyrzucone pieniadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle mądry Polak po szkodzie. ;) A na serio, takie zwykłe stojące wiatraki dają radę. Wiadomo, że nie schłodzisz powietrza, ale sam jego ruch bardzo dużo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką masz wilgotność powietrza w mieszkaniu? Może spróbuj osuszaczy powietrza? Jeżeli zmniejszysz trochę wilgotność powietrza, nie będziesz aż tak odczuwał jego temperatury. 

Sam zamierzałem kupić przenośny klimatyzator i zrezygnowałem. Viruuss opisał wszystkie niedogodności z nimi związane. 


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Wilgotność powietrza waha się w okolicach 30-40% a nawet i niżej. Temperatura przy otwartych dwóch oknach przez noc nie jest w stanie spaść poniżej 26 stopni. Wentylator pracuje jak tylko wstaniemy pomaga tylko wtedy jak stoi się tuż obok niego ;) u nas ten problem polega na tym że z temperaturą 26 stopni męczymy się przez większość roku bo potrafi w słoneczny listopadowy dzień też dać popalić...

W każdym bądź razie jak by nie patrzeć wentylator też robi swój hałas i tyle ze miele to powietrze... szukając znalazłem coś takiego

 

084338adb1619fef57a993afad34e49d.jpg

 

Charakterystyka:

• 3 niezależne od siebie tryby pracy: chłodzenie, grzanie, osuszanie,

• 3 prędkości wentylatora.

• Cicha praca - na minimum tylko 48 db(A)

• przystosowany do pracy w wysokich temperaturach – do 45°C - do nasłonecznionych i gorących pomieszczeń

• przystosowany do pracy na zewnątrz pomieszczeń – klasa ochrony IP24

 

 

Może to by nie był głupi pomysł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co mam doświadczenie z klimatyzatorami, ten tutaj chłodzi powietrze na balkonie, a przez okno do wewnątrz wdmuchuje ciepłe powietrze. To się chyba odwrotnie montuje. Urządzenie do wewnątrz, a rura na zewnątrz.

 

Wentylator pracuje wielokrotnie ciszej od klimatyzatora, w którego przypadku swoje robi śmigło. W dodatku szum powietrza jest przyjemniejszy do zniesienia i usypia, w przeciwieństwie do pracy kompresora. 

 

Zainteresuj się może roletami na okno, odbijającymi promieniowanie słoneczne. Np. http://allegro.pl/rolety-wewnetrzne-chlodzi-i-zaciemnia-100-mini-uv-i5337045566.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chciałem to samo napisać - tam od tyłu wywala ciepłe powietrze więc ktoś chyba sobie podgrzewa chatę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do foto to niezły patent :lol:  są tacy co w polarach przy upale 30st się nie pocą ale im dajmy spokój. Nawet gdyby ten klimatyzator dmuchał rurą zimne powietrze to jest to pomysł z czapy. Spójrz jak działa klima w aucie - przy zamknietym obiegu na początku musi schłodzić powietrze, później tylko utrzymuje temp. Klimatyzator stojący w domu chłodzi i osusza to samo powietrze, ciągnąc powietrze z zewnatrz cały czas chłodziłby powietrze o 30st+, poza tym do pokoju wieje Ci zimne powietrze a to nagrzane gdzie? tak czy inaczej ktoś jaja sobie robił i chłodził powietrze na balkonie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano, klimatyzator z fotki ogrzewa mieszkanie. Przy 26 C przez większość roku na poważnie porozmawiałbym z administracją i zainwestował w klimatyzację...


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Co do zdjęcia to jak by nie patrzeć producent twierdzi że on jednak chłodzi i pompuje to zimne powietrze rurą :D

Poniżej info producenta

 

 

Klimatyzator przenośny / osuszacz / ogrzewacz Fral SUPER COOL FSC 14

 

Estetyczny, kompaktowy blok mieści w sobie skraplacz i parownik. Ciepłe powietrze odprowadzane jest przez rurę wylotową lub kratkę (w zależności od tego czy urządzenie stoi wewnątrz czy na zewnątrz pomieszczenia). Skropliny powstałe podczas pracy klimatyzatora odprowadzane są na zewnątrz automatycznie z gorącym powietrzem lub w całości mogą być usunięte rurą spustową na zewnątrz (do zbiornika, kanalizacji itp.).

 

Jedyny klimatyzator przenośny, który może stać na zewnątrz i podawać schłodzone powietrze do pomieszczenia rurą nadmuchową - skutkuje to zwiększoną efektywnością chłodzenia pomieszczenia o ok. 30% i znacznie zredukowanym hałasem!

Jedyny klimatyzator przenośny, który jest jednocześnie prawdziwym, bardzo wydajnym osuszaczem powietrza, który nie musi chłodzić pomieszczenia (jak w przypadku typowej funkcji osuszania w innych klimatyzatorach)!

Jedyny klimatyzator przenośny, w którym rurę nadmuchową można przedłużyć do 3,5 mb lub zamienić na 4 metrową rurę. (wyposażenie opcjonalne - patrz na dół opisu produktu!)

Jedyny klimatyzator przenośny tej klasy, który może pracować w bardzo wysokiej temperaturze do 45oC.

Jedyny klimatyzator przenośny, który można łatwo przekształcić w urządzenie typu Spot Cooler (do wydajnego chłodzenia obiektów przemysłowych).

 

Przykładowe nowatorskie zastosowania urządzenia:

pompuje zimne powietrze rurą do pomieszczenia - stoi w innym pomieszczeniu lub na zewnątrz np. na balkonie,

stoi w osuszanym pomieszczeniu, całość skondensowanej wody jes odprowadzana do zbiornika zewnętrznego, urządzenie nie zmienia temperatury w pomieszczeniu!

stoi w osuszanym pomieszczeniu, całość skondensowanej wodu jest odprowadzana do zbiornika zewnętrznego, zimne powietrze jest odprowadzane rurą na zewnątrz - urządzenie dodatkowo działa jak ogrzewacz o mocy grzewczej 4,0 kW - niezwykle pożądane przy osuszaniu zimnych pomieszczeń (np. po zalaniu)!

 

Klimatyzator - zalety i funkcje urządzenia:

3 niezależne od siebie tryby pracy: chłodzenie, grzanie, osuszanie,

3 prędkości wentylatora,

przystosowany do pracy w wysokich temperaturach (np. nasłonecznione i gorące pomieszczenia) - do 45oC!

przystosowany do pracy na zewnątrz pomieszczeń - klasa ochrony IP24 (zabezpieczenie urządzenia przed rozbryzgiwaną wodą podczas, gdy stoi na zewnątrz pomieszczenia)

wyświetlacz LCD i pilot zdalnego sterowania,

nastawy temperatury w funkcji chłodzenia 17-30*C,

nastawy temperatury w funkcji ogrzewania 15-25*C,

24 godzinny Timer,

2 filtry powietrza,

kółka jezdne.

 

Co do rolet. Mamy plisy które nie Przepuszczają promieni słonecznych i pisałem na początku że siedzimy jak krety w półmroku ;)

 

Wynika chyba z tego że najlepszą opcją będzie jednak klimatyzator stacjonarny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to klimatyzator z fotki jest The One ;).


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie mamy wygodę (hałas za oknem a nie w środku) kosztem efektywności, do tego średnio wygląda sprawa z wypieraniem gorącego powietrza pompując do pomieszczenia chłodniejsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

W sumie cena jest taka, że jednak chyba warto pogadać z administratorem, bo to moim zdaniem podobne koszty.

 

Edit

Temperatura o godzinie 13:30

 

bdedb15f708faf991d82bc61b3a5f74e.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zdjęciami do sieci to jest tak że często robi je ktos kto nigdy tego nie obsługiwał - wie że gdzieś dzwoni ale nie bardzo wie skąd

Ja ostatnio szukałem piły formatowej i w większości zdjęć w sieci tzw culaga zamontowana na wózku którą "pchamy" materiał w kierunku obracającej się tarczy aby go przeciąć jest po prostu po złej stronie wózka - gdyby tak spróbować ciąć to materiał (płyta,deska) po prostu by wyrwało tnącemu z łap.Maszynę kupiłem zamontowałem jak trzeba prowadnicę i jest OK

Podobnie trzeba by było z tym klimatyzatorem

post-68206-0-35545300-1436096431_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek
:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem, że jest możliwość podłączenia klimatyzatora tak jak na zdjęciu - to znaczy rurą pompuje zimne powietrze. Także być może podłączenie jest OK i faktycznie chłodzi, a nie grzeje.

Jednak skuteczność taka jest zapewne bardzo niska i zapomniałbym o komfortowych 22 stopniach. Na zdjęciu z termometru widzę, że temperatura na zewnątrz wynosi 42,2 stopnia (zapewne efekt zamontowania czujnika na nasłonecznionej stronie), a wewnątrz 29,6. To oznacza kiepską izolacyjność ścian i potworne nagrzewanie się pomieszczenia od słońca. W konfiguracji, ze klimatyzator tylko dmucha, nie ma co zrobić z ciepłym powietrzem. Słaba wydajność umieszczonego na słońcu i pompującego gorące powietrze i tak posiadającego niewielką wydajność klimatyzatora, potężne nagrzewanie sie pomieszczenia i problem z usunięciem ciepłego powietrza (chyba, ze w pokoju jest wentylacja skuteczna) spowoduje, że w pokoju będzie chłodniej może 1-2 stopnie, ale na pewno nie znośnie. Do tego koszty energii elektrycznej.

Mój termometr wskazuje 31,1 stopni w cieniu. Okno balkonowe, pokój z oknem od strony słońca. W pokoju temperatura waha się między 26,1 a 26,4 przy zaciągniętych roletach (niezaciemniających - a więc zwykłym kawałku materiału). Przy pracującym wiatraku fi=40 cm na pierwszym biegu, klimat w pomieszczeniu jest całkiem komfortowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Budynek powstał w 2010 roku bodajże ale jaka jest izolacyjność ścian ciężko mi powiedzieć bo przy budowie nawet tu nie mieszkałem (w sensie w tym mieście)

Czujnik na zewnątrz w tej chwili tzn w kulminacyjnym momencie nasłonecznienia nie jest w cieniu bo nie mam gdzie go już schować.

@dejko Twoim zdaniem klimatyzator stacjonarny też sobie nie poradzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczy przeczytać posty wyżej, dejko wyczerpał temat klimatyzatora na zewnątrz wiejącego chłodem do środka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bedziesz musial toto wystawic na balkonie, to jaka jest roznica czy w tym samym miejscu zainstalujesz wymiennik od klimatyzacji ?

 

od tego ustrojsjstwa bedziesz musial wprowadzi rure nawiewu, moim zdaniem taka sama robota przy instalacji, na , na 100&klimatyzacja bardziej wydajna i bardziej oszczedna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zakładam ten temat z prośbą o pomoc w podjęciu decyzji. 

Noszę się z zakupem klimatyzatora (raczej przenośnego) ponieważ mieszkam w bloku więc klimatyzator stacjonarny wiąże się z dość inwazyjnym montażem, a nie wiem jak na to administrator.

 

Tak więc pytanie do Was, czy polecacie? Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie, a jeśli tak to możecie polecić jakieś urządzenie? A może jest ktoś kto zajmuje się tym zawodowo i może powiedzieć coś więcej?

 

Dodam, że mieszkanie ma 50m, jest na 5 ostatnim piętrze i teraz przy zasłoniętych roletach przez cały dzień i żyjąć jak krety (w ciemności) mamy ok 30 stopni w mieszkaniu, dlatego taka decyzja. Mamy 9 miesięczne dziecko...

 

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

 

Pozdrawiam 

Marcin

IMO przenośny nada sie, ale na 1 pokój.

A nie na mieszkanie.

Miałem w pracy to chłodził pokój koło 25 m  / 3.5 m wysokości z trudem


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim warsztacie przenosny klimatyzator kupiony w markecie za 720zl i mam w tej chwili 22 stopnie przy 36 na zewnatrz ,warsztat samodzielnie stojacy 36m 3m wys.nie mam problemu z halasem,a wody jest po calym dniu 2l.pewno spac przy nim bylo by ciezko ,ale chyba lepiej w chlodku zasypiac ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym wypadku najlepsze rozwiązanie to najzwyklejszy klimatyzator okienny,.Szukanie cudów techniki nie ma sensu ,gdyż nawiew zimnego powietrza nie załatwia problemu i niepotrzebnie wydasz pieniądze,a klimatyzacja typu split ( z osobnym wymiennikiem ) to drogie rozwiązanie i potrzeba do jej zainstalowania fachowców,dlatego raczej nie ma sensu takiej inwestycji przy powierzchni 50 sqm .Przy takim metrażu potrzeba klimatyzatora o wydajności ok 12000 BTU/h ewentualnie dwóch mniejszych po 5 lub 6 tys.BTU/h,.Dodatkowo klimatyzator okienny jest łatwo samodzielnie zamontować a  operacja zajmuje 15 minut.,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W większości polskich domów i mieszkań są takie okna hermetyczne - nie bardzo jest jak to zamontować

post-68206-0-11391600-1436113181.jpg

post-68206-0-98080800-1436113192_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Z tym wylewaniem wody to rożnie. W zeszłym roku kupiłem sobie klimatyzator comfee, powystawowy z niemiec i ani razu do dziś nie wylewałem wody. W pracy kupili też z tego samego źródła ale troszkę inny i tam woda się zbiera w takiej szufladce. Ja dociąłem płytę ze spienionego pcv wielkości otworu okiennego i tam mam otwór na wąż odprowadzający powietrze. Klimatyzator ochładza pomieszczenie około 25m2. Hałasuje, ale przynajmniej mam chłodno w pokoju. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.