Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
pmwas

Pytania o stary zegarek

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witajcie Koledzy! Na wzór innych podforów, postanowiłem stworzyć zbiorczy temat, w którym możecie pytać o posiadane czy znalezione przez siebie zegarki pochodzące z USA. Po psostu po to, żeby uniknąć tworzenia kolejnych trzy czy czteropostowych tematów zmniejszających przejrzystość naszego Forum :) Pytajcie - postaramy się z Kolegami odpowiadać wg posiadanej wiedzy...

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest werk mojego "nowego" Benrusa. Czy to jest jakas odmiana ety 900? Nie znalazlem do tej pory nic w sieci... Prosze o pomoc.

 

post-76533-0-98260700-1449817237.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. może w "szwajcarskich" by wiedzieli...

Ja na modelach ETY jakoś nie bardzo się znam ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja myslalem, ze ten Benrus byl na rynek amerykanski produkowany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu, że mechanizm jest szwajcarski i tam lepiej je znają :)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zasypywać już tematu o kieszonkach, więc napiszę tutaj. Mam nadzieję, że Koledzy nie mają mi za złe zadawania takiej ilości pytań, jednak jako nowicjusz w tematyce zegarków amerykańskich potrzebuję pomocy przy wyborze czasomierzy do kolekcji.

Więc do rzeczy - czy sądzicie, że ten Hampden ma szanse być wartym uwagi oryginałem? Cena to 135 dolarów.

post-63245-0-77859000-1452559082_thumb.jpeg

post-63245-0-79715300-1452559091.jpeg

Oto opis:

"18-size Hampden 17 jewel adjusted pocket watch with Teske regulator. Serial number 944834. Housed in a Hampden display case. (There is no provision for a bow, as is always the case with these Hampden factory cases.) Runs, but not recently serviced. Dial has hairlines"

 

Załączając wyrazy szacunku,

Filiip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warty ale ten co juz kiedys gadalismy jes bardziej wartosciowy 

1.byl robiony w orginalnej fabryce

2.tarcza w lepszym stanie

tem ma tylko jednego plusa koperta fabryczna ale jak sam widzis one nie mialy ucha (Bow) jak w innych

ja tego nie lubie.


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za Twoją pomoc. Spodobał mi się przeszklony mechanizm - efektowny werk bardzo ładnie prezentuje się w takiej konfiguracji. Brak ucha przy koronce natomiast mnie rownież nie do końca się podoba. Pomijając walory estetyczne takiego rozwiązania, pojawia się pytanie o praktyczność tej konstrukcji - jak zabezpieczyć zegarek przed upadkiem i kradzieżą, skoro nie ma możliwości zamontowania dewizki...

Jeśli sądzisz, że czasomierze z "otwartym" mechanizmem nie należą do najrzadszych, a ten niczym się nie wyróżnia, odpuszczę sobie zakup. W przyszłości trafię na pewno podobny egzemplarz (moze nawet z uchem, albo w lepszej cenie) - a do tego czasu będę miał tzw. "króliczka do gonitwy". :)

 

Pozdrawiam

 

PS. Za tamtego Hampdena wysłałem już czek. Będzie u mnie w lutym. Dziękuję za pomoc w zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była koperta dla sprzedawcy do prezentowania mechanizmu, stąd też brak ucha. Nie było potrzebne, choć większosc producentów i tak je dodawała.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, jest co eksponować. :) W amerykańskich zegarkach najbardziej fascynują mnie mechanizmy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tą tarczę zrobił z trzech innych i dla tego tak wysoko ceni - w końcu to ręczna robota tak zmontować tarczę częściowo porcelanową - środek to malowanka jakiegoś artysty na blaszce reszta porcelanowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie prawda wszystkie tarcze tak wygladaja od tylu to orginalna tarcza a sprzedaje moj kolega 

no cene wygorowal troche :) ale zaoferowac mozna swoja cene

post-65121-0-13209800-1453852669_thumb.jpg


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam tą tarczę zrobił z trzech innych i dla tego tak wysoko ceni - w końcu to ręczna robota tak zmontować tarczę częściowo porcelanową - środek to malowanka jakiegoś artysty na blaszce reszta porcelanowa

Uważaj, piszesz o jednym z najbardziej uznanych i uczciwych sprzedawców oraz wspaniałym Koledze z NAWCC...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki zegarek elgina.Szukam o nim informacji wiem tyle co po numerze seryjnym ale brakuje mi żeby ktoś mi go tak jeszcze własnymi słowami opisał. 

post-88870-0-43063500-1454671514.jpg

post-88870-0-13076400-1454671698.jpg

post-88870-0-75169700-1454671701_thumb.jpg

post-88870-0-92347700-1454671705_thumb.jpg

post-88870-0-38234200-1454671711.jpg

post-88870-0-03141900-1454671801.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok produkcji 1917 rozmiar 12 werk siedmio kamienny przecietny zegarek kieszonkowy 

nic nadzwyczajnego albo wartosciowego chyba ze to rodzinny zegarek

no i jeszcze nie wiadomo czy koperta zlota czy pozlacana.


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok produkcji 1917 rozmiar 12 werk siedmio kamienny przecietny zegarek kieszonkowy 

nic nadzwyczajnego albo wartosciowego chyba ze to rodzinny zegarek

no i jeszcze nie wiadomo czy koperta zlota czy pozlacana.

dziękuje za odpowiedz.nie nie jest zloty ani pozłacany nie ma oznaczenia o liczbie karatów.w tej chwili stoi jak sie nim porusz to te 2 duze zębatki sie rusza,nie ma zegarmistrzowski mówił ze go ruszy.jaka jest jego wartość jak bym chciał sprzedać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rok produkcji 1917 rozmiar 12 werk siedmio kamienny przecietny zegarek kieszonkowy 

nic nadzwyczajnego albo wartosciowego chyba ze to rodzinny zegarek

no i jeszcze nie wiadomo czy koperta zlota czy pozlacana.

a wiek jak określiłeś? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowicjuszem przez duże n w mechanizmach zegarkowych i mam do Was fachowców prośbę.Mam w swojej kolekcji cztery zegarki złotego walthama trzy kopertowego,srebrną omegę oba na chodzie, następne dwa to thiel i cyma oba nie na chodzie. Chciałem je naprawi u zegarmistrza ale zażądał za każdego po trzysta zł. za samo przyjęcie plus naprawa.Czy mógłby ktoś mi podpowiedzieć co mogło się zablokować w mechanizmie ,zegarek jest nakręcony ale nie chce chodzić, gdy ruszę wahadełko zrobi kilka wachnięć i staje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze byc duzo zeczy dlaczego nie chodzi 

1 stary oley blokuje prace

2 czop albo czopy na kole zamachowym polamane inne czopy na kolach

3 kamien pekniety

4 itd itp

dlatego to tyle kosztuje jak widzisz na zdjecu kolegi powyzej trzeba zegarek rozebrac CALY 

i sprawdzac kazde kolo ,tryby,kamienie a to jest troche tego :)


If your watch is not ticking I will make it tock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak są miejsca, gdzie zrobią taniej, o ile nie ma uszkodzeń i wymagane jest tylko czyszczenie i smarowanie...

 

 

Przeniosłem posty do chyba bardziej adekwatnego tematu ;)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam kieszonkową Cymę jest nie na chodzie, chciał bym prosić Was o radę mechanizm jest nakręcony ale nie chodzi coś się zacięło.Gdy ruszę delikatnie wahadełkiem ,kilka razy się wahnie i staje.Od czego muszę zacząć naprawę. Muszę jeszcze nadmienić że jeszcze nigdy nie naprawiałem zegarków,kiedyś trzeba zacząć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za radę .Trochę sie pogubiłem,pisałem w innym temacie nie zauważyłem przeniesienia Wiem Ze radzicie dobrze ale chciał bym sam spróbować mam czterdzieści lat praktyki w naprawach bardzo dużo większych maszyn jak zegarek ale niektóre zasady obowiązują przy wszystkich naprawach. Będę się starał byc bardzo delikatnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.