Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pytania o stary zegarek

tu pytamy o znalezione czasomierze zza Oceanu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
77 odpowiedzi w tym temacie

#61 jadis

jadis
  • Nowy Użytkownik
  • 1 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 14:26

DAMSKI ZŁOTY WALTHMANN

Zegarek odziedziczyłem niedawno. Otrzymałem go od mamy na zasadzie zrób z nim co będziesz uważał. Przed otrzymaniem go zegarek trafił do zaprzyjaźnionego zegarmistrza, zresztą ucznia mojego ojca (niestety ojciec od 15 lat nie żyje), który był jednym z cenionych zegarmistrzów w moim mieście. Konieczna była wymiana sprężyny. Obecnie zegarek sprawny.Nie wdałem się zawodowo w profesję zegarmistrzowską, ale na tyle posiadam orientację, że zdaję sobie sprawę z dość unikatowego egzemplarza. Próbowałem się w necie czegoś dowiedzieć więcej o tym modelu ale niestety wiedza pochowana jest w głowach kolekcjonerów i specjalistów a na stronach tylko szczątki informacji a co się tyczy tego modelu - praktycznie nic. Może ktoś potrafiłby coś powiedzieć w tym temacie. Zegarek to damski Walthman w złotej kopercie i takowej oryginalnej bransolecie. Prawdopodobnie dość stary. Minimum ma około 60 lat, ale usłyszałem również opinie zegarmistrza, że może być z przełomu ubiegłych wieków ... poniżej załączam fotki. Zapwne określenie wartości jest trudne bo wiele czynników na nią wpływa, zresztą nie planuję sprzedaży... Nie mam do niego pudełka, bo od nowości. czy też chwili gdy do nas trafił w domu go nie było.. Zegarek w chwili obdarowania wisiał na choince ;-)... jako bombka. W kopertę wprawiono tcztery kamienie. Dwa z nich to rubiny.. kolejne nie identyfikuję póki co... może brylancik ale pewności nie mam żadnej.
w dole kilka fotek:

01.jpg

03.jpg

02.jpg

Może ktoś coś więcej mi opowie o nim

Użytkownik jadis edytował ten post 16 grudzień 2016 - 14:34

• 0

#62 Piotr K.

Piotr K.
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 16 grudzień 2016 - 16:08

Bez zdjecia werka nic sie nie da 

na werku bedzie numer seryjny, po którym mozna dojsc do roku produkcji

ilosci kamieni itd...

Użytkownik pmwas edytował ten post 18 grudzień 2016 - 19:29

• 0

#63 fromak

fromak
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 18 marzec 2017 - 21:36

Witam serdecznie wszystkich.

Jestem posiadaczem zegarka, dostałem je od swojego dziadka. Chciałbym się dowiedzieć mniej więcej który to rok produkcji, czy faktycznie jest ze złota i ogólnie jakie ważna informacje na temat tego zegarka

Jest to zegarek chyba kieszonkowy, który udało mi się otworzyć i zrobiłem kilka zdjęć, które ewentualnie mogą komuś pomóc w ustaleniu jakiś danych.

Proszę o jakąkolwiek pomoc lub wskazówkę gdzie mogę uzyskać odpowiedz .

Z góry dziękuje i pozdrawiam

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Użytkownik fromak edytował ten post 19 marzec 2017 - 08:27

• 0

#64 mayor

mayor
  • Użytkownik
  • 1892 postów

Napisano 19 marzec 2017 - 15:06

Świetna pamiątka.,Gratulacje., Zegarek został wyprodukowany w 1919 roku przez firmę Hampden z Canten Ohio.,Koperta jest na 100% w całości z 14K złota i powstała w firmie Roy Watch Case Co na Brooklynie. Założycielem firmy był Augustin X Roy,,Zakład produkował wyłącznie koperty z 14K lub 18K złota bardzo solidne z charakterystycznym ręcznym grawerunkiem. Roy jako pierwszy w 1891 roku zastosował technikę reprodukcji fotografii wewnątrz dekla koperty (zegarek kieszonkowy w filmie Cast Away).,Piękna pamiątka po dziadku prawdziwe rękodzieło,sprzedaż takiego zegarka byłaby zbrodnią przeciwko ludzkości.,    

• 1

#65 fromak

fromak
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:15

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Chciałbym jeszcze dopytać czy często spotyka się Pan z takim modelem, a mianowicie czy posiadanie takiego modelu jest dużą rzadkością czy może są one dość powszechnie spotykane.

• 0

#66 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4524 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 20:51

Sam mechanizm nie jest w żaden sposób wyjątkowy - zwykły średniej klasy amerykaniec. Koperta faktycznie ładna.

Razem tworzą bardzo dobrej klasy zegarek, choc nie jest rzadki.

• 0

#67 fromak

fromak
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 21:31

Witam. Co mam rozumieć pod określeniem - "zwykły średniej klasy amerykaniec". Mi to nic nie mówi, proszę , jeśli to możliwe o wyjaśnienie, kto mógł pozwolić sobie na jego zakup ( może jakieś porównanie do naszych czasów było by bardziej jasne). I to że nie jest rzadki? to znaczy, że widział Pan go już gdzieś wcześniej?  Ja  szukałem trochę w internecie i nie znalazłem takiego. Może nikt się nie ogłaszał ze go posiada. Chyba że zna pan jakieś strony gdzie można poczytać coś na jego temat. Jestem laikiem w tej dziedzinie i również nie wiem o co chodzi z mechanizmem, ze "nie jest w żaden sposób wyjątkowy".

Z góry dziękuję.

• 0

#68 Piotr K.

Piotr K.
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 23:18

wejdz na ebaj i napisz Hampden size 12 pocket watch zobaczys ile tego jest 

twoj jest jak juz pisali z 1919-20 roku i natlukli tego 40000 sztuk

czyli nie jakis okaz specjalny.

co jes dobre to masz zlota kopere a nie pozlacana jak to w wiekszosci bywa .

• 0

#69 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4524 postów

Napisano 20 marzec 2017 - 23:26

Nie w żaden sposób wyjątkowy, zasadniczo oznacza, że to po prostu średniej klasy, dobry mechanizm. Dobry, ale dosc pospolity. Jak np eta 2804 w podstawowej wersji, porównując - w pewnym uproszczeniu - do dzisiejszych czasów.

Jesli chcesz krótko - piękny i dobry amerykański zegarek. Nie jest to wspaniały, rzadki okaz, po prostu porządny złoty zegarek z tamtego okresu.
  • 1

#70 fromak

fromak
  • Nowy Użytkownik
  • 7 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 20:34

wejdz na ebaj i napisz Hampden size 12 pocket watch zobaczys ile tego jest 

twoj jest jak juz pisali z 1919-20 roku i natlukli tego 40000 sztuk

czyli nie jakis okaz specjalny.

co jes dobre to masz zlota kopere a nie pozlacana jak to w wiekszosci bywa .

Wtam

Poszukałem tu i tam w internecie i  nie wydaje mi sie ze natłukli 40000 sztuk:

Wystarczy poniżej wpisać serial number moijego zegarka 3438113 i wyskoczy tabelka

http://www.nawcc-ch1...mpden_1230.html

Z tego co jest wyżej wynika ze jest ich 8500 szt a tego mojego modelu aż albo tylko 500 szt.

Oczywiście mogę się mylić, ale zawsze jest warto samemu poszukać informacji niz tylko pytać.

Zdania są podzielone na innych forach, czy jest on wyjątkowy, rzadki , pospolity czy normalny, najważniejsze ze dowiedziałem sie trochę o nim i na tym mi zależało

Dzięki za odpowiedzi, 

pozdrawiam :)

Użytkownik fromak edytował ten post 22 marzec 2017 - 20:38

• 0

#71 Piotr K.

Piotr K.
  • Użytkownik
  • 647 postów

Napisano 22 marzec 2017 - 23:11

zgadza sie ja na zdjecu widzialem inny numer seryjny moja wina .

• 0

#72 Czasomaniak

Czasomaniak
  • Nowy Użytkownik
  • 16 postów

Napisano 30 maj 2017 - 19:38

Witam Wszystkich,

Taki Elgin wpadł mi ostatnio w ręce, proszę mi powiedzieć co to jest za zegarek, co to jest za mechanizm, w jakich zegarkach był ewentualnie jeszcze montowany? A sam zegarek z jakiego okresu pochodzi.

No i czy całkiem przypadkiem ktoś nie podsiada oryginalnego szkiełka do niego.

Będę wdzięczny za wszystkie informacje o zegarku.

Załączone miniatury

• Elgin.jpg
  • Elgin I.jpg
  • Elgin II.jpg
  • Elgin III.jpg

• 0

#73 Paulina Hola

Paulina Hola
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 170 postów

Napisano 05 czerwiec 2017 - 21:01

witam mam taki zegarek elgina.Szukam o nim informacji wiem tyle co po numerze seryjnym ale brakuje mi żeby ktoś mi go tak jeszcze własnymi słowami opisał. 

:blink:

• 0

#74 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4524 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 20:53

Trudno powiedziec, bo to juz szwajcarski Elgin z okresu po wyburzeniu fabryki w USA...
Ładna maszyna :)
  • 0

#75 rinkazki

rinkazki
  • Użytkownik
  • 2123 postów

Napisano 10 czerwiec 2017 - 21:37

W sumie może tutaj żądam pytanie:

Pomoże mi ktoś obeznany - co to za szwajcarski werk jest?

Nie ma żadnej puncy. Tylko Swiss Made i 17 jewels...

Użytkownik DawPi edytował ten post 11 czerwiec 2017 - 08:44
Nie cytujemy zdjęć.

• 0

#76 Master Yoda

Master Yoda
  • Moderator
  • 16498 postów

Napisano 14 czerwiec 2017 - 22:58

Trudno powiedziec, bo to juz szwajcarski Elgin z okresu po wyburzeniu fabryki w USA...
Ładna maszyna :)

http://zegarkiclub.p...46#entry2020146

• 0

#77 etz

etz
  • Użytkownik
  • 264 postów

Napisano 05 lipiec 2017 - 16:56

Dzień dobry Panom,

Chciałem zapytać się o widoczny poniżej zegarek Waltham. Post na prośbę koleżanki, która mi go pokazała. Ten zegarek dostał jej pradziadek od amerykańskiego żołnierza wracając z robót z Niemiec po II WŚ.

Pamiątka rodzinna. Po numerze seryjnym doszedłem, że ten zegarek był wyprodukowany w latach +/- 1880-1881.

Prośba o szczyptę informacji o nim: czy to jakiś lepszy zegarek z tamtego okresu? czy jakiś populares? zegarek jak widać nie jest na chodzie - czy ktoś orientuje się - ktoś takie antyki naprawia w Polsce?

pozdrawiam!

DSC00752_zpsqmhqsjdp.jpg

DSC00754_zps03rfdfhy.jpg

DSC00756_zpspqtg91ps.jpg

DSC00757_zpsktxwf5ut.jpg

DSC00758_zpsa3nk2kcw.jpg

DSC00759_zpsm1s3ejzx.jpg

DSC00760_zpsvihnlodb.jpg

DSC00762_zps0n82nk4l.jpg

• 0

#78 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4524 postów

Napisano 06 lipiec 2017 - 20:53

Zegarek to niższej klasy Waltham - 11 kamieniowy (chyba) model Ellery. Faktycznie około 1880 roku.

Zegarek ma jedną poważną wadę - nie ma lunety (wyłamana) pod deklem koperty.

Uszko da się dokupic, z lunetą będzie gorzej. wartość głownie "sentymentalna", materialna - sporo niższa niż cena ew. naprawy...

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych