Skocz do zawartości

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Pytania o stary zegarek

tu pytamy o znalezione czasomierze zza Oceanu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
89 odpowiedzi w tym temacie

#81 Piotrek22

Piotrek22
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 23 wrzesień 2017 - 22:34

Zegarek ma nieoryginalne wskazówki, do tego brakuje mu części - balansu i kotwicy wraz z mostkami.

Pytanie co do niego masz, a co nie.

Jeśli masz brakujące części - można by naprawić, jeśli nie - cały mechanizm trzeba by wymienić, co w przypadku tego mechanizmu nie byłoby trudne...

Zegarek ma ładną, złoconą kopertę, co jest jego największym atutem, oraz przyzwoitą tarczę. Koszt części i naprawy na pewno co najmniej zbliży się jednak do wartości zegarka...

Dziękuję za informacje. Pozostałe części to te na dołączonym zdjęciu. Nie wiem jak dołączyć fotki do tej odpowiedzi więc spróbuję dodać zdjęcie do mojego oryginalnego postu. Pozdrawiam.

• 0

#82 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4555 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 06:34

Gdy odpowiadasz masz ikonkę "więcej opcji" w prawym dolnym rogu obok ikonki "wyślij" - wtedy dodasz zdjęcie.

• 0

#83 Piotrek22

Piotrek22
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 10:03

Gdy odpowiadasz masz ikonkę "więcej opcji" w prawym dolnym rogu obok ikonki "wyślij" - wtedy dodasz zdjęcie.

ok. zaraz spróbuję.

Dziękuję za informacje. Pozostałe części to te na dołączonym zdjęciu. Nie wiem jak dołączyć fotki do tej odpowiedzi więc spróbuję dodać zdjęcie do mojego oryginalnego postu. Pozdrawiam.

1.jpg

To te dodatkowe części do Elgina. (Na pudełeczku, w którym się znajdują jest karteczka z napisem Elgin).

pozdrawiam.

• 0

#84 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4555 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 19:06

Nie ma mostka balansu i samego koła balansowego. Ponieważ te czesci są numerowane, trzeba by wymienić cały mechanizm, najlepiej na identyczny. Koszt sprowadzenia samego mechanizmu to ok 200zl. Mniej wiecej. Moge pomóc, jesli ci na tym zegarku zależy...
  • 0

#85 Piotrek22

Piotrek22
  • Nowy Użytkownik
  • 5 postów

Napisano 24 wrzesień 2017 - 23:32

Nie ma mostka balansu i samego koła balansowego. Ponieważ te czesci są numerowane, trzeba by wymienić cały mechanizm, najlepiej na identyczny. Koszt sprowadzenia samego mechanizmu to ok 200zl. Mniej wiecej. Moge pomóc, jesli ci na tym zegarku zależy...

Dzięki za propozycję i szczegółowe info. Jeszcze nie wiem, czy będę go reperował. Na razie przeglądam pozostałości zegarków, które odziedziczyłem po tacie. Jest trochę różnych osi, śrubek, itp. Może natrafię jeszcze na jakieś części do Elgina. Jak coś odkryję, chętnie skorzystam z Twojej propozycji pomocy, bo sam kompletnie się na tym nie znam. Pozdrawiam.

• 0

#86 wojtek91

wojtek91
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 09:57

Mam pytanie o Timexa Electric, mam okazję kupić poniższy egzemplarz jednak jako uszkodzony. Podobno raz działa raz nie.

W internecie jest bardzo mało informacji odnośnie tych zegarków (jest też szansa, że źle szukam).

Czy wiecie coś o tych Timexach? Chodzi mi czy mechanizmy nie były "jednorazowe"? Czy jak się popsuje to jest sens i szansa na naprawę?

image.jpgimage.jpg

• 0

#87 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4555 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 21:59

Z mechanizmami elektrycznymi to z reguły zależy, w czym jest problem. Mechanika z reguły jest rozbieralna i nadaje sie do serwisu. Jesli są stare oleje i brud, mozna z reguły wyczyścić i naoliwić. Jesli padła elektryka - z reguły "kaplica".
  • 0

#88 wojtek91

wojtek91
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 02 listopad 2017 - 23:25

Czyli jest szansa, że blokuje go brud i stara oliwa skoro raz działa a raz nie. Zdecydowałem się zawalczyć, może uda się go uratować. Jeśli nie to strata nie będzie duża bo kosztował grosze.
  • 0

#89 pmwas

pmwas

4-85

• Moderator
  • 4555 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 11:10

Szansa jest, o ile Timex też jest rozbieralny. Fajnie by było uruchomić, bo zegarek ładny i przyzwoicie zachowany :)
  • 0

#90 wojtek91

wojtek91
  • Użytkownik
  • 56 postów

Napisano 04 listopad 2017 - 15:16

Dam znać czy się udało, w poniedziałek zobaczymy jak bardzo zegarmistrz złapie się za głowę :D

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych