Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Propaganda

Wachnik do Tissota

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pilnie potrzebuję wachnika do: TISSOT automatic model SEASTAR 784-2 nr 44807-1X.

Zegarek był już raz u zegarmistrza, jednak zdaniem innego zakładu zegarmistrz wstawił wachnik w jeszcze gorszym stanie niż był oryginał. Wachnik działa w miarę prawidłowo i nakręca zegarek jednak problemem jest tłuczenie o dekiel przy każdym ruchu ręką. Czy ktoś z forumowiczów jest w stanie mi pomóc i powiedzieć gdzie ewentualnie mógłbym dostać wachnik w dobrym stanie? W jednym z zakładów powiedzieli mi, że bardzo ciężko będzie znaleźć tę część w dobrym stanie z racji wieku zegarka (ponad 40 lat).

 

Zdjęcie zegarka: https://imgur.com/U5KhAmW

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak wachnik.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na zegarkach, zegarmistrz tak mówił o tej części więc tak ją nazwałem. Ponadto tak wyczytałem w internecie. 
"Poprzez ruch ręki na której zegarek jest noszony, rotor (wachnik) wewnątrz mechanizmu obraca się bezwładnościowo, nakręcając sprężynę główną."
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podtrzymuję. Nie ma czegoś takiego.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze chodzi o wahnik?:-) zwany rotorem....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Morze...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc ktorej poszukujesz nazywa sie "oscillating weight" i uzywajac takiej nazwy proponowalbym Ci jej szukac na portalach aukcyjnych. Przy okazji rozwiaze to problem polskiej pisowni tej czesci mechanizmu :) . Numer katalogowy tego elementu to 1143/1, a bazowym mechanizmem jest 783 . Niestety nowy rotor (wahnik) jest stosunkowo drogi, jezeli jednak zdecydowalbys sie na taka opcje napisz prywatna wiadomosc, postaram sie pomoc. 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarant wystarczyło napisać, że popełniłem błąd w pisowni (nie znałem słowa, a pisownie przez "ch" znalazłem na którejś ze stron)... 

Darek i Cook James dziękuje za informacje i pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosze uprzejmie.

P.S Napisz do  kolegi @Ulan -on miewa różne części... :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.