Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Paweł Bury.

Próba oszustwa na allegro

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliśmy wczoraj i dzisiaj próbę oszustwa na allegro

Dotyczyła sprzedaży kupna zegarka Gustav Becker za 1500zł wystawionego w Kup-Teraz

Co ciekawe gościu zaproponował 1700 plus 300 za wysyłkę do Pretori w Afryce

Oto nasza korespondencja

 

Od: Allegro
Wysłano: ‎2015-‎07-‎04 08:30
Do: XXXXXXXXXXXXXX
Temat: Pytanie o przedmiot UNIKAT !!!! KIESZONKOWY GUSTAV BECKER !!!! (numer oferty: 5496012086)
 

Wiadomość od: koperjunior19 (29) omnie.gif company_icon.gif
Strona z przedmiotem: UNIKAT !!!! KIESZONKOWY GUSTAV BECKER !!!!

Treść wiadomości
Jaka jest twoja najlepsza cena?

W ciągu ostatnich 2 miesięcy:
- nie kupiłeś żadnego przedmiotu od autora wiadomości
- nie sprzedałeś żadnego przedmiotu autorowi wiadomości
- nie licytujesz w żadnej aukcji autora wiadomości
- autor wiadomości nie licytuje w żadnej z Twoich aukcji
 

 

 

Odpowiedź

Witam ten zegarek to unikat bardzo rzadki.Jest wystawiony na allegro i klubie miłośników zegarków do którego należę - w klubie jest wystawiony za 1350zl i to jest najniższa cena jeśli pójdzie przez klub jeśli przez allegro to cena zostaje
Pozdrawiam Agnieszka i Paweł
KMZiZ
 
 
Od tego momentu wszystko było po angielsku 
 
Oszust:
I am buying the item for my Dad, i am going to pay 1700pln +300pln for the shipping to my Dad in SA(Pretoria) via EMS Pocztex and i am paying you with bank transfer from London.so send me your full bank details so that i can able able to commence with the payments to your account okay. calculate the shipment cost to SA(Pretoria) plus item cost and also send me your full bank details for payment.

Also provide me the following details for payment:
Full Name:
Swift Code :
Phone Number:
Bank Name:
Bank Account Number:
 
Total Estimate to be sent to your account including shipping cost :
waiting for your fast reply.
 
 
Nasza odpowiedź
Ok wiec cofam aukcję - czemu pisze Pan po angielsku skoro firma z Polski ze Wschowy wiec w sumie niedaleko mnie??
Proszę o dane do wysyłki

 

 

OSZUST:

Jestem teraz w Londynie

 

OK podaliśmy wszystkie dane do przelewu i dzisiaj taki mail

OSZUST:

Hi....i just complete the payment for the item now,you should get a confirmation from from Barclay Bank???make sure your check your email inbox and Spam mails properly for the confirmation from Barclay Bank because i find my own confirmation in my spam,i would really like for you to carry out the shipment as soon as you can today (Today) with EMS POCZTEX (EE) and make sure you get back to my bank with the required verification  information so that they can make their normal verification in order for the money i sent to your account to be credited asap..

Here is the shipping address that i had my bank verify :

Name: Feranmi Johnson
Address: 308 West Street
City: Pretoria North
Postal code: 0182
Country: South Africa
Phone number :+27731593753

God Bless you and your Family.
Regards.

 

 

 

Nasza odpowiedź

Witam Nie ma możliwości wysyłki zegarka na podstawie potwierdzenia wpłaty wysłanego mailowo.Wysyłka nastąpi dopiero gdy pieniadze wpłyną na moje konto

 

OSZUST:

Thanks for your mail about the transaction, I would like you to know that the money is now available to be credit into your bank account and it’s just for the bank to make their normal clearance on the shipment tracking scan slip of the consignment and release the money to you so kindly get the item shipped out now and send the shipment tracking scan receipt to my bank for them to carry out their normal verification on it and release your money to your account immediately after the verification.

I hope you understand the procedure of the transaction by now, i would be waiting to receive the shipment tracking scan slip of the consignment and please don t forget to email it to the bank.


Best Regards

 

 

 

 

 

Co najśmieszniejsze często w mailach dopisuje NIECH BÓG CIĘ BŁOGOSŁAWI - CIEBIE I TWOJĄ RODZINĘ  :D  :D  :D  Chyba CHRONI przed takimi typami !!!!! po godzinie 10 zamierzam zadzwonić do firmy sprzedajacej te okna czy wiedzą że ktoś podszywa sie pod ich konto na allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gościu pisze z maila [email protected] - jeśli ktoś z takiego do was napisze to gońcie DZIADA !!!!

Co ciekawe pierwsze maile wypociłem po angielsku potem juz po polsku i bardzo dobrze były rozumiane - odpowiedzi po kilku sekundach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowa zagrywka, wielokrotnie dostawałem takie maile w przypadku sprzedaży telefonu lub tabletu, teraz widać przerzucili się na zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalny przekręt nigeryjski.

Olej.


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stara sztuczka, najpierw kradną konta na allegro wysyłając maila o zablokowaniu Twojego konta, a następnie próbują wyłudzić towar od innych Sprzedawców.


Only vintage ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się najbardziej podoba ten fragment:

- ...czemu pisze Pan po angielsku?...

- Jestem teraz w Londynie

 

:D


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem wczoraj to samo. do tego informacja, że mi konto zablokowali i mam wejść w linka, żeby potwierdzić swoją tożsamość. ktoś wszedł i stracił konto. słowem uważać i nie liczyć na okazje. ja po pierwszym mailu po angielsku sobie odpuściłem "rozmowę" wiedząc czym to pachnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i Autorze tematu..

Specjalnie wrażliwy nie jestem i nie rażą mnie wulgaryzmy użyte z humorem lub nie do przesady, bo sam klnę jak szewc ale ten temat jest trochę nie na miejscu.

W postach można sobie pozwalać na wiele o ile regulamin :) nie traktuje inaczej, ale taki temat razi w oczy..

Niech Kolega Paweł zmieni jedno słowo i będzie w porządku a też alarmująco.

Pozdrawiam,

Tomasz

 

Dzięki. Uważam jednak, że zamiast trzech kropek powinno być pełne słowo (właściwe co do miejsca) określające daną sytuację, będzie bardziej czytelne.

 

Przepraszam za te sugestie, chyba się starzeję... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i Autorze tematu..

Specjalnie wrażliwy nie jestem i nie rażą mnie wulgaryzmy użyte z humorem lub nie do przesady, bo sam klnę jak szewc ale ten temat jest trochę nie na miejscu.

W postach można sobie pozwalać na wiele o ile regulamin :) nie traktuje inaczej, ale taki temat razi w oczy..

Niech Kolega Paweł zmieni jedno słowo i będzie w porządku a też alarmująco.

Pozdrawiam,

Tomasz

Nie ma problemu Bardzo Przepraszam

Już chyba moderator zmienił - będę się pilnował w przyszłości

Przepraszam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O masz.. Teraz, to aż mi głupio... Poważnie.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi linkami do potwierdzenia tożsamości to trzeba ostatnio mocno uważać. Pokazały się wirusy, które szyfrują wszystkie dane na dyskach i zadają okupu w bitcoinach. Dobry antywirus i ostrożność mocno wskazane.

 

Ostatnio zauważyłem maile typu: wezwanie do zapłaty, niezapłacona faktura (kliknij w link, żeby pobrać) lub idzie do Ciebie paczka dhl z Niemiec- kliknij w śledzenie.


Obecnie na nadgarstku Orient Star SDK05003W0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest tych oszustw pełno. aż nie wiem czy ten temat nie powinien się znaleźć w jakimś "ważniejszym" dziale, celem ostrzeżenia większej ilości osób?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ten powinien ostrzegać sprzedających cokolwiek na allegro bo jeśli jest się tylko kupującym to raczej nie choć takie osoby narażone są na naciągaczy - kupujesz coś wpłacasz i tyle widzieli

 

Co ciekawe w moim temacie wczoraj napisałem do gościa takie słowa - WYNOCHA GNOJU OSZUŚCIE !!!!! a on godzinę później pyta czy udało mi się już wysłać paczkę :wacko:  więc napisałem że tak 

Przed chwilą taki mail od typka

OK, send the shipment scan receipt to my bank for them to make their normal verification on it and release your money to your bank account,

and also send me a copy ????
 

Po przetłumaczeniu tłumaczem

OK , wysłać paragon skanowania przesyłki do mojego banku, dla nich , aby ich normalne weryfikacji na nim i uwolnić swoje pieniądze na konto bankowe ,a także wysłać mi kopię ????

 

Nie odpuszcza gnida  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja żona sprzedawała zegarek na allegro i 2 razy było dokładnie to samo, chyba faktycznie teraz zegarki stały się ulubionym celem. Chociaż może być też tak że ludzie się na to przestali nabierać i oszuści próbują celować w co popadnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno trzeba także uważać na podstępne maile-wirusy - ja nierzadko dostaję wiadomości elektroniczne o takiej treści:

"Cześć,

Przesyłam Ci obiecane zdjęcia z wakacji :)

<link>

 

Do zobaczenia następnym razem,

Wojtek i Krysia"

(jest jeszcze wersja z obiecanym projektem lub fakturą...)

 

Oczywiście kliknięcie w link owocuje zainstalowaniem wirusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstępnych linków jest cała masa i trzeba naprawdę bardzo uważać.

DHL, Poczta, Banki, Allegro, faktury, inne dokumenty, jakieś fotki, często nagie by wzbudzić zainteresowanie, programy do gry na giełdzie zarabiające na dom w 3 miesiące i pewnie kilka innych.

Nie znasz nadawcy - nie klikaj i nie otwieraj

Nadawca znany, instytucjonalny - sprawdź dokładnie adres nadawcy, jeżeli jest link sprawdź adres linka


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio moja żona sprzedawała zegarek na allegro i 2 razy było dokładnie to samo, chyba faktycznie teraz zegarki stały się ulubionym celem. Chociaż może być też tak że ludzie się na to przestali nabierać i oszuści próbują celować w co popadnie. 

 

I standardowe zapytanie z translatora ,,Jaka jest twoja najlepsza cena ?? ''   , nawet nie zadaję  sobie trudu żeby odpowiadać , szkoda klawiatury ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostałem identyczną wiadomość tj. "jaka jest twoja najlepsza cena?"  na allegro z konta armen7707, ale stwierdziłem, że albo to właśnie przekręt bo dziwnie skonstruowane jest to zdanie albo jest to wiadomość od jakiegoś dresa i nawet na to nie odpisałem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak Nigeryjczyk przeleje żądaną kwote a dowcipniś z Polski odpowie za próbę oszustwa :lol:

[tak by "uwiarygodnić" działalnośc "nigeryjskiego przekrętu"]


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorzej jak Nigeryjczyk przeleje żądaną kwote a dowcipniś z Polski odpowie za próbę oszustwa

[tak by "uwiarygodnić" działalnośc "nigeryjskiego przekrętu"]

To sprzedawca mu wyśle towar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, PawelJohn z Londynu, nie może kupić przez Allegro bo blokują mu angielskie IP wiec prosi o wysyłkę poza aukcją. Blokowanie IP nie jest prawdą. Nie raz już kupowałem z Londynu i wszystko działało OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zwróciliście uwagę na nr telefonu banku do potwierdzenia płatności? Ostatnio nr z tym kierunkowym kasują dzwoniących na dużą kasę za połączenie.

 

Asus tapnął...


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.