Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Karagirl

Doxa - malowana tarcza?

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi głównie o napisy... wydają mi się jakieś takie... Krzywe? moze wybrzydzam ale tak zaczełam sie bliżej przyglądać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia marne, ale napis raczej poprawiany. Krzywawy. I pod kątem. Napis, nie zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ze marne. Troche mnie poniosło i kupiłam tę doxe;-) jutro powinna u mnie być to zrobię fotki lepszej jakości i przedewszystkim dokładnie się przyjrzę. Faktycznie napis sie nieco zniekształca jak się patrzy pod kątem (sprawdzalam na innej Dosi). Uwiodły mnie wskazówki w tym zegarku;-) w osole jakoś mam slabość do Dox... Sama nie wiem dalczego:->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co siedzi w środku. Jeśli jest tam oryginalny werk Doxy, to nie przepłaciłeś - w końcu mowa o sprawnym zegarku niezłej firmy. Koronka jest jednak na pewno nieoryginalna (co w zestawieniu z kopertą wcale mnie nie dziwi).

Jeśli nie okaże się składaniem, możesz odnowić kopertę oraz dodrukować napis "ANTIMAGNETIQUE" (nie malując całej tarczy). Zyskałabyś tym samym ładnego klasyka za rozsądne pieniądze.

 

Kluczowe jednsk okaże się zdjęcie mechanizmu - podziel się nim na Forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wyrwałam za 170zl z przesylką. Nie uważam aby to było jakoś szczególnie dużo patrząc na inne aukcje o podobnych cenach - maja o wiele gorsze tarcze, pościerane lub z poważnymi wzerami - do całkowitej renowacji. Co do zdjęć - jak najbardziej, jak wspomniałam jutro powinnam otrzymać przesyłkę. Jeżeli się okaże, że zegarek nie jest składakiem to napewno go lekko odnowie - nie wiem do kogo się zwrócic aby nałożył napis antimagnetique, co do chromowania tarczy to dziś czytałam bardzo pochlebne opinie o zakładzie w Łodzi:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące. Mam po dziadku niemal identyczny egzemplarz. Jeśli dobrze pamiętam, to "Antimagnetique" pierwotnie był bez myślnika. Wskazówka sekundowa nie wygląda na oryginalną, ale nie bardzo się na tym znam. 

Mogę wrzucić zdjęcia po renowacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich Doxach wyraz "ANTIMAGNETIQUE" pisany jest razem - bez myślnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo interesujące. Mam po dziadku niemal identyczny egzemplarz. Jeśli dobrze pamiętam, to "Antimagnetique" pierwotnie był bez myślnika. Wskazówka sekundowa nie wygląda na oryginalną, ale nie bardzo się na tym znam. 

Mogę wrzucić zdjęcia po renowacji :)

Poprosze:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Uwiodły mnie wskazówki w tym zegarku;-)

 

Zwłaszcza sekundnik od Delbany ;)

 

 

Ciekawe co siedzi w środku. Jeśli jest tam oryginalny werk Doxy, to nie przepłaciłeś - w końcu mowa o sprawnym zegarku niezłej firmy.

 

Tam nie będzie oryginalnego werku Doxy, głównie dlatego, że Doxa nie miała własnych werków w tym okresie ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd - przepraszam za głupi skrót myślowy :)

 

Powinno być:

"(...). Jeśli jest tam oryginalny werk, sygnowany DOXA S.A., to nie przepłaciłeś (...)"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd - przepraszam za głupi skrót myślowy :)

Powinno być:

"(...). Jeśli jest tam oryginalny werk, sygnowany DOXA S.A., to nie przepłaciłeś (...)"

Najodpowiedniej było by tak: "(...) Jeśli jest tam oryginalny werk, sygnowany DOXA S.A., to nie PRZEPŁACIŁAŚ (...)" ;-D

 

Od Delbany czy nie od Delbany to mi się ten sekundnik bardzo podoba;-P

Z ciekawości podbyptam, a jaka powinna być ta wskazówka? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być:

"(...). Jeśli jest tam oryginalny werk, sygnowany DOXA S.A., to nie przepłacił (...)"

:) No to jeszcze jeden blad 

Karagirl to kobieta :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najodpowiedniej było by tak: "(...) Jeśli jest tam oryginalny werk, sygnowany DOXA S.A., to nie PRZEPŁACIŁAŚ (...)" ;-D

 

Od Delbany czy nie od Delbany to mi się ten sekundnik bardzo podoba;-P

Z ciekawości podbyptam, a jaka powinna być ta wskazówka? ;-)

 

A choćby taki, jak tu ktoś od nas pokazał:

 

antimagnetique3.jpg


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram sie taka znaleźć:-) jakby ktoś miał albo coś słyszał to byłabym wdzięczna;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzytwkownik Ulan mial takie wskazowki. Warto napisac do niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już do niego napisałam w tej sprawie:-) dzieki za informacje:-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam nie będzie oryginalnego werku Doxy, głównie dlatego, że Doxa nie miała własnych werków w tym okresie ;)

 

Na 100%? W moim jest, a nadal wygląda mi to na identyczny model... zaraz wrzucę zdjęcia :)

 

Edycja: przepraszam za słabą jakość fotek. Renowacja wykonana w Poznaniu w zakładzie przy Wierzbięcicach.

 

f35TK6.jpg
TlP0Na.jpg
qxPUlc.jpg
0LhMSR.jpg
HPg3io.jpg
RuaDGs.jpg
DvCVZR.jpg
mHDbfJ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem adwokatem chronofila, a on pewnie ma ta wiedze w malym palcu ale na moj "gust" ten "oryginalny werk" pokazany przez Ciebie to po prostu ETA1147 sygnowana przez Doxe :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, pobieżnie przeczytałem wcześniejsze wypowiedzi, stąd nieporozumienie. 

Chodziło mi tylko o to, że mechanizm jest opatrzony sygnaturą DOXA S.A. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@'70

Oczywiście. Doxa nie miała wówczas własnych werków. Kupowała gotowe (ETY) i pakowała do swoich kopert, po wcześniejszym sygnowaniu napisem "DOXA S.A."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często noszę ten zegarek. Bywają tygodnie, że jest moim zegarkiem "podstawowym". Niestety teraz jest kiepsko z punktualnością... 

Bezpośrednio po renowacji było bardzo dobrze (około minuta na dobę), teraz różnica wynosi nawet 5 minut. Mam do niego przez to mniejsze zaufanie. 

Koronka i wskazówka sekundowa nie są oryginalne. Koperta poddana została gruntownej renowacji. Tarcza niestety również, ale była już niemal nieczytelna. Po renowacji miałem założone "niskie" szkiełko, ale bardzo szybko się rysowało.

 

Jak już wspomniałem, zegarek ma dla mnie wartość przede wszystkim sentymentalną, gdyż przez kilkadziesiąt lat nosił go mój dziadek. Z nabyciem zegarka też łączy się pewna historia, ale nie będę zaśmiecał wątku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda taka historia sentymentalna to taka "wartosc dodana" do zegarka, dzieki ktorej nabiera on szczegolnego znaczenia dla posiadacza :) 


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często noszę ten zegarek. Bywają tygodnie, że jest moim zegarkiem "podstawowym". Niestety teraz jest kiepsko z punktualnością...

..................

 

Nosisz zegarek, który kupiła Karagirl? :wacko:

To czyj ten zegarek w końcu jest?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.