Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marecki_

Który zegarek wybrać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Stoję przed rozterką przy zakupie pierwszego poważnego zegarka. Mianowicie poszukiwałem chronografu w budżecie 10-15k z czarną tarczą, indeksami, koniecznie na bransolecie no i musi być automat. Szukałem dosyć długo i wytypowałem takie oto egzemplarze:

 

http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-LONGINES-CONQUEST-CLASSIC-AUTOMATIC-CHRONOGRAPH-L2.786.4.56.6/9328

 

http://luxtime.pl/pl/p/Zegarek-TAG-HEUER-CARRERA-AUTOMATIC-CALIBRE-1887-CHRONOGRAPH-CAR2110.BA0724/9144

 

Za Longines-em przemawia niższa cena, za TAG-iem raczej wizerunek marki oraz "in-housowy" mechanizm (chociaż jego in-housowość została poddana poważnej próbie kilka lat temu). Odwołuje się do doświadczenia Was - bardziej doświadczonych kolegów. Czy w wytypowanych przeze mnie zegarkach jest coś co powinno zaniepokoić lub coś co dyskwalifikuje jego zakup ? Różnica cenowa pomiędzy tymi zegarkami to 5k. Czy warto inwestować więcej w TAG-a ?

 

post-83224-0-45490300-1436181055_thumb.jpg

post-83224-0-19862200-1436181059_thumb.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dalbym tyle za Longinesa, z drugiej strony za Taga przeplacamy, stosunek jakość/cena jest słaby, bardzo słaby. Osobiscie, jeżeli bralbym Taga, to chyba przymknalbym oko na szarosc i mini wgniotke i wziął tego:

 

zegarkiclub.pl/forum/topic/122208-tag-heuer-carrera-ceramic-1887-grey/#entry1493448

 

Najlepszy byłby speedmastera, ale to nie ten przedział cenowy, chyba że uzywka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. W tych pieniądzach za speedmastera konkurentem byłby ten jegomość: 

EL PRIMERO 36.000 VPH CHRONOGRAPH

Może kiedyś bedę mógł poruszać się w tym budżecie, jednak narazie muszę pracować z tym czym dysponuje.

 

post-83224-0-81633300-1436192168_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze taniej a wcale nie gorzej moim zdaniem od Taga czy Lonżina taki Jazzmaster

 

H32616133.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ani jeden, ani drugi nie jest wart tej ceny. Pierwszy prawdziwy zegarek powinien być chyba raczej bezbłędny :)


Czas ma sens tylko wtedy, kiedy robi się z nim coś sensownego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.