Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

swierszczu

Cos

Rekomendowane odpowiedzi

zdecydowanie PO :)

Miałem 300 co prawda starszą i ją pogoniłem. PO nie dość, że ładniesza to jeszcze lepiej trzyma cenę,


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4poziom

nowa 300 czarna jest ładniejsza od każdej PO. Gdyby miała ten sam mechanizm co najnowsza PO + przeszklony dekiel, była by idealna, stara 300 mi się nie podoba te kiczowate fale i biały datownik zal w życiu bym nie kupił. W podpisie Planet Ocean Big Size te zegarki różnią się rozmiarem Duży na chudej ręce będzie śmiesznie wyglądać i na odwrót.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem taki dylemat 2 miesiące temu. PO jest dla mnie ideałem jeśli chodzi o wygląd. Jednak ze względu na komfort postawiłem na 300 w ceramice. Na początku wydawało mi się , że żaluję, ale z czasem przekonałem się, że dokonałem dobrego wyboru. Komfort i wygoda na codzień jednak jest dla mnie ważniejsza. Poprzednia 300 z falą wogóle to mnie nei przemawiała. Ceramika wygląda świetnie, zegarek bardzo wygodny. PO jest wg mnie bardziej uniwersalna - do garnituru pasuje, ale 300 juz nie. Ja na szczęście nie muszę ich nosić...

Długo sie wahałem i przymierzałem kilka zegarków zanim sprzedałem PO. Były to m.in. Rolex explorer (bez daty i bez 2 strefy), Omega AT, Tudor i kilka innych ale nowa 300 górą :) 

Wybór nie jest łatwy... ale fajnie mieć takie problemy :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz nadgarstek powyżej 19 cm i to nie ma być zegarek na eleganckie okazje to trzymaj się dużej PO.

 

Natomiast ogólnie 300M wydaje się dużo urodziwsza:

- bransoleta jedyna w swoim rodzaju a nie jak dziesiątki innych

- lśniąca tarcza i bezel to wizualna magia

- wskazówki w 300M subtelniejsze choć te w PO też pozytywnie wyraziste

- indeksy "kropki" oceniałem kiedyś jako mniej ładne ale dziś stwierdzam, że bardzo wyróżniają zegarek jako nurkowy.

 

Miałbym dylemat tym bardziej jeśli PO jest na kalibrze 8500. Sam się zastanawiam nad poszukaniem sobie PO w wersji liquidmetal.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO wszystko zależy od nadgarstka, L2L i jak Ty czujesz się z zegarkiem na nadgarstku. Przy moim 19,5cm obwodzie, 300 choć chyba sama w sobie ładniejsza - wyglądała na zbyt małą. Mniejsza PO podobnie. Dlatego trzymam się PO XL. Różnica l2l między nimi to jakieś 5mm, a to dużo :) wymień na nową PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no mój men ma 22 cm w nadgarstku ( wszystko ma grube) to mogłoby sugerować iż łomega będzie za mala- mnie się podoba choć mój zmienił na więksięszy- ale co mnie zachwyca to jego nadzwyczajnie dokładny chód: +-0,1 0s, piszcie o tym  bo to może być mowens coś tam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sobie posty nabijasz czy co?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość 4poziom

może ta

łomega

 

 

jest na bateryjkę, albo na uran

+-0,1 0s

 

 

tak jak światowy zegar atomowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadgarstek mam w porywach prawie 18 cm i planowalem dokupic brAnsolete ale z takim wydatkiem to koszt juz nowego divera


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam PO z 2011 i kiedy w tym roku chcialem oddac na przeglad uslyszalem w butiku Omegi w Warszawie, ze ten model to spokojnie mozna oddac pierwszy raz do serwisu po 6 latach. Jaki byl powod Twojego serwisowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zbyt duze przyspieszanie i sprawdzenie szczelnosci


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie podobają się oba zegarki (300 z ceramiką i PO na 2500), ale sprawa rozbija się o bransoletę.. Ta z 300M może jest i wygodna, ale nie mogę się do niej przekonać. U mnie wygrała opcja z dokupieniem bransolety do PO.


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO jest bardziej stonowanym zegarkiem, nowa 300 daje po oczach ;)  co kto lubi, choć oczywiście rozmiar też jest ważny, wydaję mi się że 45,5 na bransolecie to już będzie straszny pancernik chyba jednak zostań na gumie,albo  sprzedaj glycinki i dokup ceramikę na bransolecie. będziesz miał dwie Omeszki na zmianę zależnie od sytuacji ;)

chociaż przy takim nadgarstku rozglądał bym się już za chrono 41,5mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł pogodzić je może tylko Sub :)

 

Swoją drogą nie myślałeś wrzucić 300M na taką gumę jak przy PO?


AT vs. PO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO jest bardziej stonowanym zegarkiem, nowa 300 daje po oczach ;) co kto lubi, choć oczywiście rozmiar też jest ważny, wydaję mi się że 45,5 na bransolecie to już będzie straszny pancernik chyba jednak zostań na gumie,albo sprzedaj glycinki i dokup ceramikę na bransolecie. będziesz miał dwie Omeszki na zmianę zależnie od sytuacji ;)

chociaż przy takim nadgarstku rozglądał bym się już za chrono 41,5mm

 

Chrono jakos do mnie w ogole nie przemawia w zadnym wydaniu czy to omegi czy innych firm. A sprzedac glycinki? Never :)

 

Pawel, czy mozesz wrzucic jakies zdjecie na nadgarstku tylko tak z oddali troszke ?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d9c3e01f128546b1af86eecbe0ae4be7.jpg

5de1507a8dfc1847dd59b458f76a1bdd.jpg

Może to Ci pomoże - kiedyś przymierzałem 300 m

 

I "porównawcze" z Kontiki four hands (ten sam l2l jak Omega 300

1aae8159d85ac85f3ee52a9535159a71.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszkę z oddali to mam na szybko takie, raczej nie lubię robić z daleka zdjęć bo na mojej chudej rąsi głupio wygląda duży zegarek ;)

 

72245640229213835234.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mierzyłem wersje czarną, granatowej nie widziałem na żywo, wygodny zegar, dobry rozmiar, świetna bransoleta.Jeden z nielicznych co wygląda dobrze na zdjęciach i na żywo.Werk to 2500 co- axial podobno dobry choć gorszy od 8500.

Jak ten werk  oceniacie?tzn awaryjność, dokładność chodu, koszty serwisowania itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale dosc czesta opinia, ze wizualnie SMP300 zabija zarowno SUBy jak i PO trafia rowniez i do mnie. Ten zegarek to niezwykla stylistyczna mikstura prostoty, wytwornosci i blasku. Swierszczu, jak go kupisz to uwazaj za kierownica bo widok odbijajacych sie w tarczy i bezelu przesuwajacych sie cumulusow dziala jak magnes.

 

Mechanizm 2500:

- chod - od grudnia do maja moja miala przy ok. cwierci czasu na rece i reszcie czasu na godz. 9 - najwolniejszej zbadanej pozycji zawsze ok +2s/d. Przy polowie czasu na rece ( a wiec i naciagnietej bardziej sprezynie) - +1s. Aktualnie w rotomacie oraz okolo jedna osma czasu na rece- +3s/d. Ale w rotomacie spoczywa nie tylko w najwolniejszej pozycji. Sadze, ze upaly dodaly jej okolo jednej sekundy na dobe co nie zaskakuje wobec naturalnych sklonnosci oleju do zmniejszania lepkosci kinematycznej wraz ze wzrostem temperatury.

 

- wydajnosc naciagu - bardzo czesta sytuacja u mnie jest eksploatacja np. za kierownica czy biurkiem a wiec w kiepskich warunkach do naciagania sprezyny po czym noc, dzien lezenia oraz nastepna noc. A wiec 12h noszenia i 36h lezenia. Ten test mechanizm 2500 za kazdym razem zaliczal, w odroznieniu od ETA 2824 jak rowniez 2892.

 

- serwis - Karol Dolinski uchylil rabka tajemnicy, ze czesc operacji na mechanizmie 8500 wymaga mikroskopu. Spodziewac sie zatem nalezy, ze dostepnosc fachowej sily dla tych mechanizmow bedzie naturalnie mniejsza niz dla 2500.

 

Ogolnie oceniam 2500 wysoko a wszelkie scisle utozsamianie go z ETA 2892-A2 to dla mnie pierniczenie kotka za pomoca mlotka. Najwyzsza wersja plus poprawiony naciag plus wychwyt - to wszystko czyni kolosalna uzytkowa roznice - nie odbierajac mechanizmowi praktycznie latwosci serwisowania.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiście jest dokładny, Omega sporo zmodyfikowała w tym werku, to widać.Dużo użytkowników chwali ten model. Zegar świetnie zrobiony,a cene ma rewelacyjną. Chyba najtańszy model Omegi w katalogu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

d448bc6ddc0a9fbc245707657c60c727.jpg89dcb43a68e680572c8fd96cf48f9604.jpgda47bc60daaf444c82f475fa796d271c.jpg

 

Tak wyglada moja PO na moim nadgarstku i nie tylko. Chwilowo przewaza opcja sprzedazy. Chociaz sie waham... ciagle

Nie to foto dalem

 

83a3752edc32ae27cc735ace2bf6e921.jpg


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda mniej więcej tak jak 300 na moim :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ci Pawelku mowilem jak jest z jej rozmiarem u mnie :) teraz co sadzisz? 300 czy kupno bransolety?


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.