Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Który z garniaków wybrać? <FC/ML/Epos/Schaumburg>

Garniturowiec w cenie 4~4,5TPLN garniturowiec chopin frederique constant epos schaumburg maurice lacroix

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Który zegarek byś wybrał? (31 użytkowników oddało głos)

Który garniturowiec?

1. Frederique Constant Chopin Limited Edition (7 głosów [22.58%] - Zobacz)

Procent z głosów: 22.58%

2. Głosowano Schaumburg Purist 2 (15 głosów [48.39%] - Zobacz)

Procent z głosów: 48.39%

3. Maurice Lacroix Les Qlassiques Automatic (4 głosów [12.90%] - Zobacz)

Procent z głosów: 12.90%

4. Epos Originale 3387 (5 głosów [16.13%] - Zobacz)

Procent z głosów: 16.13%

Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#21 Ślimak85

Ślimak85
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 14:34

Hamiltona widziałem, fajny, trochę "dziadkowy" co mi akurat wcale nie przeszkadza. Ma też lepszy dla mnie rozmiar - trochę obawiam się 42mm Schaumburga (mam szczupły nadgarstek).

Ale na razie Schaumburg number one...

Użytkownik Ślimak85 edytował ten post 27 lipiec 2015 - 18:38

• 0

#22 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 9086 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 16:40

Bierz Hamiltona - nosząc coś o nazwie "Schaumburg" będziesz się czuł, jak Til Schweiger, który odmówił roli w "Stalingradzie", bo nie chciał grać nazisty. ;)

Użytkownik Lincoln Six Echo edytował ten post 27 lipiec 2015 - 16:41

• 0

#23 se7en

se7en
  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 17:59

Z tej czwórki brałbym Chopina, wydaje się najbardziej elegancki, klasyczny.

Na drugim miejscu ML, ale ze srebrnymi indeksami i niebieskim sekundnikiem.

Jednak to Tobie ma się podobać przede wszystkim. Jeśli masz wątpliwości co do rozmiarów poszczególnych modeli nie pozostaje nic jak tour po salonach i przymiarki, być może wtedy się wyjaśni który z zegarków faktycznie Ci 'leży' ;)

• 0

#24 Istvan

Istvan
  • Użytkownik
  • 4096 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:11

Co do FC mam w głębokim poważaniu firmę , która sprzedaje mi swój produkt  a po roku wystawia ten model o 50% taniej . Z ML też by  uważał , firma ostatnio przechodzi olbrzymie kłopoty i nieznana jest jej przyszłość .

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego, gdy firma stosuje różne strategie cenowe, jest krytykowana. Może przybliżysz swoje zdanie?

Holding DKSH pragnie zrestrukturyzować swój profil działalności, jeśli chodzi o dobra luksusowe i ich sprzedaż na rynku azjatyckim. Padła decyzja o sprzedaży ML, nie dlatego, że firma odnotowała pewien spadek sprzedaży, ale ponieważ następuje zmiana profilu holdingu. Takie rzeczy działy się i dziać będą w biznesie. Powiedz wobec tego, na jakiej podstawie twierdzisz, że trzeba uważać na ich produkty?

Dodajmy, że ML to spółka o szacowanej wartości 100 mln franków, z rocznymi przychodami 70 mln.*

*według artykułu Bloomberg

• 0

#25 Ślimak85

Ślimak85
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 18:46

Bierz Hamiltona - nosząc coś o nazwie "Schaumburg" będziesz się czuł, jak Til Schweiger, który odmówił roli w "Stalingradzie", bo nie chciał grać nazisty. ;)

Haha, a ja akurat lubię Tila Schweigera :). Uwielbiam film Bandyta, gdzie grał główną (w sumie tytułową) rolę, z kolei u Tarantino grał nazistę - ale nawróconego ;)

Z tej czwórki brałbym Chopina, wydaje się najbardziej elegancki, klasyczny.

Na drugim miejscu ML, ale ze srebrnymi indeksami i niebieskim sekundnikiem.

Jednak to Tobie ma się podobać przede wszystkim. Jeśli masz wątpliwości co do rozmiarów poszczególnych modeli nie pozostaje nic jak tour po salonach i przymiarki, być może wtedy się wyjaśni który z zegarków faktycznie Ci 'leży' ;)

Właśnie i tu jawi się pewien problem - nie wiem w którym z warszawskich salonów można którykolwiek przymierzyć. Kiedyś pytałem w kilku miejscach o Chopina, ale nie znalazłem (na rynku pierwotnym są pojedyncze egzemplarze, tak naprawdę od ręki znalazłem jedynie TUTAJ.

Schaumburga chyba w ogóle żadnego na żywo nie widziałem... :ph34r:

Użytkownik Ślimak85 edytował ten post 27 lipiec 2015 - 18:47

• 0

#26 Promyk

Promyk
  • Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 17:02

Wizualnie najbardziej odpowiada mi prostota w takich zegarkach - dlatego zagłosowałem na nr 2 .

• 0

#27 se7en

se7en
  • Użytkownik
  • 321 postów

Napisano 28 lipiec 2015 - 23:22

Haha, a ja akurat lubię Tila Schweigera :). Uwielbiam film Bandyta, gdzie grał główną (w sumie tytułową) rolę, z kolei u Tarantino grał nazistę - ale nawróconego ;)

Właśnie i tu jawi się pewien problem - nie wiem w którym z warszawskich salonów można którykolwiek przymierzyć. Kiedyś pytałem w kilku miejscach o Chopina, ale nie znalazłem (na rynku pierwotnym są pojedyncze egzemplarze, tak naprawdę od ręki znalazłem jedynie TUTAJ.

Schaumburga chyba w ogóle żadnego na żywo nie widziałem... :ph34r:

Nikt nie mówił, że będzie łatwo :P
W jakimś salonie w galerii handlowej widziałem kiedyś Chopina, myślałem, że to właśnie w Warszawie, ale koniec końców to był chyba Kraków. To była limitowana edycja, więc pewnie coraz rzadziej można ten model spotkać.

Szukaj, kombinuj :D

• 0

#28 avatarek

• Użytkownik
  • 219 postów

Napisano 30 lipiec 2015 - 13:07

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego, gdy firma stosuje różne strategie cenowe, jest krytykowana. Może przybliżysz swoje zdanie?

Holding DKSH pragnie zrestrukturyzować swój profil działalności, jeśli chodzi o dobra luksusowe i ich sprzedaż na rynku azjatyckim. Padła decyzja o sprzedaży ML, nie dlatego, że firma odnotowała pewien spadek sprzedaży, ale ponieważ następuje zmiana profilu holdingu. Takie rzeczy działy się i dziać będą w biznesie. Powiedz wobec tego, na jakiej podstawie twierdzisz, że trzeba uważać na ich produkty?

Dodajmy, że ML to spółka o szacowanej wartości 100 mln franków, z rocznymi przychodami 70 mln.*

*według artykułu Bloomberg

70 mln przychodów a ile z tego zysków .....

Biedronka ma 35 mld przychodów a zysków to ma 1,2 mld...

• 0

#29 Alexxxxx

Alexxxxx
  • Nowy Użytkownik
  • 31 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 05:59

z zaproponowanych wybralbym Purista - sam bardzo bralem go ostatnio pod uwage. Kupilem jednak Aerowatch'a Les Grandes Automat.
  • 0

#30 Ślimak85

Ślimak85
  • Nowy Użytkownik
  • 26 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 09:57

Tak, Purist jest rewelacyjny, jednak stwierdziłem że 42mm to za dużo jak na garniturowca na mój nadgarstek.
Wkrótce napiszę, czym się skończyło... ;-)
  • 0

#31 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 9086 postów

Napisano 18 sierpień 2015 - 10:38

Czekamy, czekamy (na sygnał centrali)... ;)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: garniturowiec, chopin, frederique constant, epos, schaumburg, maurice lacroix

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych