Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kginvest

Duży Vintege

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Podobają mi się klasyczne mechaniczne zegarki vintage, ale ponieważ mam duży nadgarstek zegarki mniejsze niż 39 mm śmiesznie wyglądają na mnie.

 

 

Poszukuję dużego (39 lub 40 mm) zegarka vintage. Z lat 40-50-60.

Klasyczny wygląd, najlepiej ze small sekundą, ale nie koniecznie.

 

Macie jakieś pomysły ? Czy było w tamtych czasach coś takiego w produkcji ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka tematów tego typu było już na forum, przez wyszukiwarkę coś znajdziesz. Z tańszych rzeczy klasyczne okrągłe Doxy miały koło 38 mm, zdaje się. Więcej dużych zegarków powstało ciut później. Glashutte Spezimatic w kopercie typu UFO, podobne Poljoty czy - z wyższej półki - Omega Geneve Dynamic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

Budżet będzie tutaj kluczowy - nie ma problemu we wskazaniu dużego vintage'a, ale bardzo często wiąże się to ze znacznie wyższą ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to być zegarek za różną cenę, jak mi się spodoba to od kilkuset do 2000 zł.

 

Chciałbym 39-40 bez koronki.

 

Omega Geneve Dynamic to nie ta bajka, chciałbym coś prostego klasycznego. Podobają mi się Delbany z lat 50, ale są malutkie, Doxy z tego okresu również, ale wszystkie które znalazłem na aukcjach miały rozmiar 35-37mm bez koronki. Myślę, że ładny vintage atlantic też byłby dobry, tylko na allegro wszystko mniejszych lub większych odnowach. Generalnie chętniej kupię nie zmasakrowany oryginał do profesjonalnej renowacji zegarmistrzowskiej niż zegarek po brzydkiej a nawet średniej renowacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z klasycznym kształtem będzie ciężko, jeśli nawet Doxa za mała. Chyba, że jakaś pasówka, ale rozumiem, że to odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To musisz polować, coś fajnego to trzeba by dodać jedno a coś super to nawet i dwa zera do wymienionej kwoty...


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.