Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

waljo

Ustawianie chronografu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie pytanko mechanizm np Citizen 6850 zachodzi konieczność rozkręcenia całości jak ponownie poprawnie ustawić wskazówki. Godziny to proste, a jak z pozostałymi wskazówkami?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wkładam baterię "zeruję" zegarek i zakładam wszystkie wskazówki powiedzmy poglądowo na "12.00". Tak to należy rozumieć?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baterie włóż na samym koncu.

..


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety podczas zdejmowania małych wskazówek z powyższego mechanizmu dwie były tak mocno osadzone, że uległy zerwaniu stożkowe zakończenia  ich osi. Da się coś z tym zrobić? czy wchodzi w grę tylko podmiana części z innego mechanizmu?.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego-to Twoja pierwsza naprawa i czy masz odpowiednie ( profesjonalne) narzędzia ?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć, że jestem na początku drogi. Wskazówki ściągaczem ściągałem i tu zapomniałem o zasadzie, że jak coś nie idzie to nie ciągnij na siłę. Niestety nie przypuszczałem, że można zdjąć wskazówkę ściągaczem razem z zakończeniem jej osi. Znalazłem na aukcji inny mechanizm wygląda, że osie są OK więc po podmianie powinno być wszystko dobrze. Do tego typu wskazówek pewnie są ściągacze z  trzpieniem, który blokuje oś wskazówki, a ściągacz ściąga samą wskazówkę. Jeszcze takiego nie mam ale będę go poszukiwał. Wskazówki musiały być bardzo mocno nabite na oś ponieważ miałem trudności z wyciągnięciem tej złamanej końcówki dopiero kleszczyki i mocny nacisk dały radę ją wybić. Okazało się, że końce osi to stożki pewnie się to wszystko zakleszczyło ze wskazówkami po latach nie rozbierania i wyszło jak wyszło.Uczymy się na własnych błędach niestety. Muszę się przyznać do błędu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ... jeśli można ...

 

nie ważne jak ściągasz wskazówki - czy za pomocą '' łyżek '' - czy za pomocą przyrządu do chwytania ... [ w typ przypadku nie ważne jakiej jakości - bo w jeśli chodzi o tanie chińskie odpowiedniku to w najgorszym wypadku porysujemy tarczę ]

 

jeśli zdemontowałeś wskazówki razem z kawałkiem tzw. '' czopa '' / czopu - proszę wybaczyć moją ignorancję - w sensie

 masz wskazówkę w której został kawałek osi - trzeba odpowiednio usunąć kawałek ułamanego elementu mechanizmu - tak, żeby została wskazówka z tzw '' tulejką ''

 

jeśli ułamałeś czop - część mechanizmu - to w zależności od mechanizmu albo rozbierasz i wymieniasz uszkodzone koło z '' osią '' , albo wymieniasz na nowy mechanizm .

 

jeśli chcesz ratować wskazówkę - należy usunąć pozostałość ''osi'' w '' tulejce'' np za pomocą dobrze zaostrzonego oliwiacza, następnie zredukować wielkość otworu - np za pomocą odpowiedniego imaka, po czym próbować ponownie nałożyć wskazówkę na czop


SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówkę czopa wyjąłem dopiero szczypcami i przy pomocy cienkiej igły. Niestety tulejka wskazówki po urwaniu końcówki czopa jest za krótka. Po drugie średnica czopa jest za duża ponieważ końcówki czopów oraz tulejek to stożki. Znalazłem dawcę na aukcji czekam na odpowiedz zresztą to jeden z członków tego portalu. Jeden czop to wirnik jednego z silniczków krokowych drugi to oś koła zębatego ustawiającego funkcję zegarka. Można to rozebrać i wymienić tylko czekam na dawcę. Chyba zaistnieje konieczność dorobienia specjalnego ściągacza. Myślę, że można też zmodyfikować ten popularny  ściągacz znany chyba wszystkim i zamiast tego ruchomego trzpienia na sprężynce zrobić stały i będzie wszystko git.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do ściągania wskazówek polecam bardziej '' łyżki '' - zdjęcia w załączniku, można kupić gotowe, widziałem nawet w polskich hurtowniach, sprzęt sam w sobie nie jest za drogi, lub też przy odrobinie wyobraźni zrobić sobie własne. Są dużo lepsze od popularnych ściągaczy !!

 

jeśli chodzi o średnicę otworu wskazówek typu sekundniki - można je w pewnym zakresie zwiększać i zmniejszać i tak ponownie, można posłużyć się narzędziami typu imak z odpowiednią końcówką do zaciskania lub igły krawieckie / '' oliwiacze '' odpowiednio zeszlifowane do powiększania otworu.

 

kilka zdjęć w załącznikach

 

poza tym - życzę powodzenia w naprawie !! :D

post-66492-0-61326300-1438638696_thumb.jpg

post-66492-0-64935100-1438638700_thumb.jpg

post-66492-0-10982000-1438638800_thumb.jpg

post-66492-0-56582000-1438638812.jpg


SEIKO 7A28-7039 / SEIKO 7A28-701A / SEIKO 7A28-7010 / - SPEEDMASTERS  / SEIKO 7A48 - MOONPHASE / SEIKO TUNA SBBN017 / SEIKO SARB047 6R15 / SEIKO AEROMASTER 5H23 / i jeszcze kilka innych ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, piękne zestawy szczególnie ten firmy GEM - oj przydałby się. Czekam na dawce chyba to najbardziej rozsądne. W obecnej sytuacji zachodziłaby  konieczność dorobienia specjalnych tulejek przedłużających oś - nie do wykonania w warunkach domowych.  Sądzę, że skoro ściągacz urwał czop to myślę, że łyżką by było to samo. Opracowuje ściągacz, podobny jak jest do dużych łożysk wkręcana oś, i stałe szczęki to może być najlepsze. Pozdrawiam i dziękuję za rady. Jeszcze takie pytanko bransoletka jak i koperta ma takie "złote" elementy jest jakaś metoda na odnowienie tych elementów. Ta powłoka starła się z biegiem czasu. Jest jakaś farba czy może coś innego żeby to jakoś odnowić?. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pech to na całego. Przyszedł "dawca" ale niestety też z urwanym czopem. W związku z tym poszukuję pilnie zębatki od górnej wskazówki tej, która wskazuje między innymi miesiące. Mogę wymienić na coś innego np. kopertę jest w dobrym stanie. Na zdjęciu poszukiwana zębatka.

post-65639-0-97967600-1439827067_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.