Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Aukcja na rzecz WOŚP

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Marketing według Rolexa

historia działań marketingowych firmy Rolex zegarek marketing reklama copywriter Oruba NorbertOruba historia PR PublicRelations

• Zamknięty Temat jest zamknięty
114 odpowiedzi w tym temacie

#21 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 15:33

Andreas + 1 punkt za wypowiedż :)
  • 0

#22 LMed

LMed
  • Zbanowany
  • 2320 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 16:48

Kolego Artme link do statystyk pozwalających określić parametry niezawodnościowe mechanizmu Rolka i porównanie do innych mechanizmów (również statystyczne ) wykazujące jego wyższośc, zamknąłby mi usta .

Kolego Awi możesz lubić Rolka , naprawdę mi to nie przeszkadza . Marketing mają świetny , jak widzę tu się zgadzamy .

Użytkownik LMed edytował ten post 31 lipiec 2015 - 16:50

• 0

#23 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 4212 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 17:36

Kolega LMed też lubi marketing tylko w wykonaniu IWC ;)

Tam ściemniają jeszcze lepiej (patrz Ety w nurkach i Inge) a cenowo Rolex.

Wszyscy przecież wiemy, że żadne dane o awaryjności nigdy światła dziennego nie ujrzą którejkolwiek firmy miałyby dotyczyć.

Rolex to baaardzo solidne, dokładne, wygodne i trzymające cenę zegary z własnymi werkami. Mi to wystarczy. Jak narazie nie znalazłem innej firmy która łączy te wszystkie aspekty i chyba już przestałem szukać :)

• 0

#24 LMed

LMed
  • Zbanowany
  • 2320 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 17:54

Słusznie , słusznie kolego Bartek79 . Tylko to nie ja zacząłem powoływać się na statystyki .

A jeśli danych statystycznych nie ma , to właściwie wyższość mechanizmu Rolka nawet nad zwykłą  ( parchatą , jak ktoś zgrabnie określił ) Etą , jest tym bardziej oczywista im wyższy poziom rolkoholizmu osiągnął dany osobnik .

Użytkownik LMed edytował ten post 31 lipiec 2015 - 18:01

• 0

#25 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 4212 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 18:29

Owszem, pozostaje nam bazowanie na opiniach użytkowników (a Ci posiadający Rolexa Omegę czy zegar na Ecie w przytłaczającej większości są zadowoleni :) ) i wracamy do punktu wyjścia. Aspekt werków możemy rozpatrywać tylko w aspekcie in-house czy nie, poziom wykończenia, komplikacje (ew.dokładność odmierzania czasu),  w korelacji do ceny zegara. Wówczas ma to jako taki sens bo to dane dostępne dla wszystkich i raczej nie podlegają dyskusji.

• 0

#26 Gość_awi_*

Gość_awi_*
  • Gość

Napisano 31 lipiec 2015 - 18:50

Ach, IWC.....

To ja się z tej, mało owocnej, dyskusji o marketingu już wyłączam
  • 0

#27 norbie

norbie
  • Użytkownik
  • 1569 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 19:15

Wg mnie lepszy artykuł o Roleksie napisał TeJot w chronos24.pl.

http://chronos24.pl/...-rolex-czesc-2/

Polecam rozdział "Rolex wczoraj i dziś".

• 0

#28 zelf200

zelf200
  • Nowy Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 19:38

@norbie tylko nie uwzględniłeś faktu, że w portalu marketingowym jest artykuł o historii działań marketingowych, a w portalu zegarkowym historia ogólna Rolexa. To inne płaszczyzny tematyczne. 

• 0

#29 norbie

norbie
  • Użytkownik
  • 1569 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 20:25

Ale kupujesz produkt z całą jego historią. Jako świadomy konsument, rzecz jasna. :)

• 0

#30 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 20:43

Kolega chce uświadomić, z tego co ja zrozumiałem,że najważniejszy w danym produkcie jest marketing. Historia marki Rolex jest tego dobitnym przykładem, jak niskiej/przeciętnej klasy zegarki stały się z czasem "ikoną" zegarmistrzostwa dla laików/milosnikow/wielbicieli/pasjonatow oraz jedną z najlepiej rozpoznawanych i pożądanych marek na świecie dla wszystkich.

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 31 lipiec 2015 - 20:48

• 0

#31 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 4212 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:27

Piotrze nie mam się za fanboya Rolexa(napisałem wyżej dlaczego go kupiłem) ale porównywanie Rolexa do niskiej klasy zegara uważam za nietrafione. Powiedz mi, tak z ciekawości, do jakiej klasy zegarów zaliczysz w takim razie Orisa, Certinę czy Tissota?

• 0

#32 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:43

Nie zrozumieliśmy się, Rolex był niskiej/przeciętnej klasy zegarkiem w początkowym stadium na tle konkurencji.
Następnie dzięki skutecznym zabiegom marketingowym oraz towarzyszący temu systematyczny wzrost jakości plus nowe pomysły dzisiaj uczyniły z firmy to czym jest. Nawet w latach 60/80 ubiegłego wieku nie była to firma nader wybitna w swojej dziedzinie. Firmy o dużo większych dokonaniach i historii dzisiaj pozostają w cieniu właśnie z powodu kiepskiego marketingu a co za tym idzie braku wzrostu jakości czy też innowacyjności swoich wyrobów. Tylko tyle :)
Sam jestem w pewnym stopniu miłośnikiem Rolexa i mnie również kręcą wszystkie dokonania firmy i udział czasomierzy w wielu ciekawych wydarzeniach. Jednak patrząc na chłodno zdaje sobie sprawę,że to dzięki wspomnianym zabiegom reklamowym firma ma taką a nie inną pozycję w dzisiejszym świecie.
Edit: Prosty przykład, który już był omawiany kiedyś. Wszystkim znany Rolex z dna Rowu Mariańskiego- o tym wiedzą wszyscy, ale dzięki jakim firmom zegarmistrzowskim całą wyprawa mogła być zrealizowana w sensie oprzyrządowania czy bezpieczeństwa a więc kluczowych czynników, o tym już niewielu wie czy też pamięta. To tylko jeden z wielu przykładów.Malo tego,co mnie już nie dziwi nawet. Coraz więcej materiałów z "cienia" dokonań i osiągnięć Rolexa staje się niedostępnych w sieci dla internautów.
Kiedyś pokazywałem w jednym temacie z czego czerpał Rolex w niektórych swoich innowacyjnościach, dzisiaj już tak łatwo nie mógł bym tego pokazać o ile w ogóle znalazłbym te materiały w sieci.

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 31 lipiec 2015 - 22:05

• 0

#33 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 21:57

Jak coś jest dobre to samo się obroni-bez marketingu.

Jak coś jest dobre i ma dobry marketing to jest to Rolex....

Ładnie napisane, co? ;)  :P

• 0

#34 zasadas

zasadas
  • Stowarzyszenie
  • 16119 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:02

Ciekawy artykuł i przyjemna dyskusja, aż miło poczytać.

• 0

#35 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:13

Kiedyś pokazywałem w jednym temacie z czego czerpał Rolex w niektórych swoich innowacyjnościach, dzisiaj już tak łatwo nie mógł bym tego pokazać o ile w ogóle znalazłbym te materiały w sieci. 

http://zegarkiclub.p...949#entry851949

Użytkownik cook edytował ten post 31 lipiec 2015 - 22:16

• 0

#36 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:23

Jak coś jest dobre to samo się obroni-bez marketingu.
:P

Tak :D ale niewielu to kupi a doskonały marketing spowoduje nie sam fakt kupna, ale pożądanie przez Ciebie tego czegoś do tego stopnia, że będziesz szczęśliwy, że możesz to kupić bez względu na cenę (mniej wiecej).
Ostatnio widziałem wyniki badań przeprowadzane od lat na grupach ludzi.
Zamożność finansowa lub brak stresu z powodu przynaleznosci do niskiej klasy finansowej w spoleczeństwie są kluczowymi czynnikami decydującymi o długości życia i wielu chorobach człowieka.
  • 0

#37 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:29

Ale pożądanie czegoś i zdobycie od zawsze wiązało się ze szczęściem :lol:

Czemu nie mogą być to zegarki Rolex?, na dokładkę jak ludzie z powodu ich posiadania są szczęśliwsi niż dajmy na to z Ruhli ,to czemu nie?

Człowiek zadowolony,szczęśliwy jest zdrowszy i mniej awanturujący się.....

• 0

#38 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:31

http://zegarkiclub.p...949#entry851949

Jeszcze były inne, Tomkowi (Tejot) pokazywałem patent, który to rzekomo był autorstwa Rolexa, a który jak się okazało Rolex odkupił od właściciela gdy ten zarzucił Rolexowi jego wykorzystanie jako własnego.
Rzeczywistość jest taka,że mając odpowiednie środki finansowe można do pewnego stopnia koloryzowac/kreować historię dla własnych celów czy się to komuś podoba czy nie :D

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 31 lipiec 2015 - 22:35

• 0

#39 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6074 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:32

Ale pożądanie czegoś i zdobycie od zawsze wiązało się ze szczęściem :lol:
Czemu nie mogą być to zegarki Rolex?, na dokładkę jak ludzie z powodu ich posiadania są szczęśliwsi niż dajmy na to z Ruhli ,to czemu nie?
Człowiek zadowolony,szczęśliwy jest zdrowszy i mniej awanturujący się.....

Mniej awanturujący się to ten w krawacie :) i tylko takich tutaj wpuszczać

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 31 lipiec 2015 - 22:33

• 0

#40 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:38

Jeszcze były inne, Tomkowi (Tejot) pokazywałem patent, który to rzekomo był autorstwa Rolexa, a który jak się okazało Rolex odkupił od właściciela gdy ten zarzucił Rolexowi jego wykorzystanie jako własnego.
Rzeczywistość jest taka,że mając odpowiednie środki finansowe można do pewnego stopnia koloryzowac historię dla własnych celów czy się to komuś podoba czy nie :D

A co powiesz że firmy farmaucetyczne nie są zainteresowane lekami które lecza?

To logiczne, bo innaczej by splajtowały.....i z tego powodu mając kasę wykupują wynalazki i chowają je w swoich sejfach...

Świat zbudowany jest na obłudzie,czemu brańża zegarmistrzowska miała by być inna?

Mniej awanturujący się to ten w krawacie :) i tylko takich tutaj wpuszczać

Celowe "nawiązanie" ,węzeł " Windsorski" :lol:

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Rolex, zegarek, marketing, reklama, copywriter, Oruba, NorbertOruba, historia, PR, PublicRelations

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych