Skocz do zawartości

Ogłoszenie

Gold Members

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

Marketing według Rolexa

historia działań marketingowych firmy Rolex zegarek marketing reklama copywriter Oruba NorbertOruba historia PR PublicRelations

• Zamknięty Temat jest zamknięty
114 odpowiedzi w tym temacie

#41 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 22:51

Jak najbardziej masz rację, ja jestem zdania,że jedynie trzeba mieć świadomość takiej obłudy w świecie zależnym od finansów, większość pozostałych działań jest skutkiem/celem tej obłudy w tym też i wspomniany Rolex i jego marketing.
Zdobycie czegoś nie do końca wiąże się ze szczęściem, musi to być coś luksusowego lub coś czego nie mają inni. Same pieniądze i to co za nie można kupić, szczęścia nie dadzą. Da je fakt, że innych na to nie stać,lub tego co można za nie kupić inni nie mają.
W historii były znane społeczeństwa bez rozwarstwień finansowych czy stanu posiadania ale społeczeństwa te nie stosowały środków finansowych :D

Użytkownik STARUSZEK edytował ten post 31 lipiec 2015 - 22:53

• 0

#42 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 31 lipiec 2015 - 23:02

By nie odbiegać od tematu-marka Rolex jest znana, i to wystarcza.

Czy uznanie wśród nabywców zdobyła w taki czy inny sposób,poza nami mało kogo obchodzi ;)

Ja mam ten "luz" że nie fascynuje mnie żadna marka tylko poszczególne egzemplarze,co wydaje mi się pozwala na rzetelną ocenę....

Co do obłudy marketingowej-kolega z podstawowej szkoły [absolwent ZSZ] występuje we wszystkich kanałach tv jako......dentysta :lol: reklamując pastę do zębów uznanej marki....

Więc ja czym mam się sugerować kupując tę pastę, tym że kłamią o dentyście,czy o paście?

Głupi już jestem.....

• 1

#43 SzalonyJackPirat

SzalonyJackPirat
  • Użytkownik
  • 902 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 00:05

Rolex jest dobry bo to Rolex i na tym powinna skonczyc sie dyskusja. IWC czy Steinhart, obydwa na ETA mechanizmie i kwestia kto ma lepsze obrabiarki CnC. Nie ma co sciemniac. Rolex ma swoj mchanizm ze swoja technologia i chocby podtym wzgledem bije reszte na glowe. Kto ma lepiej dopracowane koperty? Japonczycy! Bo maszyny CNC na pewno oni produkowali!
  • 0

#44 LMed

LMed
  • Zbanowany
  • 2320 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 04:21

Nie no oczywiście , Rolek jest dobry , bo jest dobry i wygodny . Nie można się nie zgodzić .

• 0

#45 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5688 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 06:10

Pokazales alternatywe czy bedziesz tylko trollowac? Zadalem Ci konkretne pytanie jakbys nie pamietal.

Sam oczekujesz statystyk a na pytanie to nic napisac nie umiesz? Tylko podjazdy?

Użytkownik artme edytował ten post 01 sierpień 2015 - 06:20

• 0

#46 LMed

LMed
  • Zbanowany
  • 2320 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 06:42

Ostrożnie z tym trollowaniem kolego Artme . Ostatnio włączyłem się dwa razy .

Raz , jak określałeś okres od którego Rolek stosuje cudowne oleje , które wymyślił "zaprzyjażniony dziennikarz".

Drugi raz , jak powoływałeś się na nieistniejące statystyki .

Jak można nie zareagować w takich sytuacjach , to czyste manipulacje przecież .

Generalnie coraz częściej zaczynam podejrzewać , że to  ty trollujesz doprowadzając do absurdu tematy związane z Rolkiem.

Sugerowanie , że nie ma alternatywy dla Rolka , to tylko kolejna taka próba kolego .

• 0

#47 artme

artme
  • Użytkownik
  • 5688 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 06:51

Chyba nie zaauwazyles pytania albo celowo je omijasz bo nie masz nic do napisania - trudno - nie spodziewalem sie i tak odpowiedzi, tylko znowu jakies dyrdymaly. Napisz cos konkretnie na zadane PROSTE pytanie, to bedzie mozna dyskutowac, bo na razie tylko trollujesz jak sie temat Rolka pojawi - wszyscy juz to zauwazyli za wyjatkiem chyba tylko Ciebie, co mozna bylo na niejednym ze spotkan podstolikowych uslyszec :D

Z mojej strony juz koniec odpowiadania na Twoje trollowanie

Użytkownik artme edytował ten post 01 sierpień 2015 - 07:02

• 0

#48 LMed

LMed
  • Zbanowany
  • 2320 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 06:55

Jak zwykle same frazesy na okrągło  . Również pozdrawiam .

Dlaczego usunąłeś post factum wzbudzający sympatię  wpis  o tym , że idziesz się wykąpać ze swoim Rolkiem ?

Użytkownik LMed edytował ten post 01 sierpień 2015 - 07:12

• 0

#49 Bartek79

Bartek79
  • Użytkownik
  • 4228 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 08:03

Nie zrozumieliśmy się, Rolex był niskiej/przeciętnej klasy zegarkiem w początkowym stadium na tle konkurencji.
Następnie dzięki skutecznym zabiegom marketingowym oraz towarzyszący temu systematyczny wzrost jakości plus nowe pomysły dzisiaj uczyniły z firmy to czym jest. Nawet w latach 60/80 ubiegłego wieku nie była to firma nader wybitna w swojej dziedzinie. Firmy o dużo większych dokonaniach i historii dzisiaj pozostają w cieniu właśnie z powodu kiepskiego marketingu a co za tym idzie braku wzrostu jakości czy też innowacyjności swoich wyrobów. Tylko tyle :)
Sam jestem w pewnym stopniu miłośnikiem Rolexa i mnie również kręcą wszystkie dokonania firmy i udział czasomierzy w wielu ciekawych wydarzeniach. Jednak patrząc na chłodno zdaje sobie sprawę,że to dzięki wspomnianym zabiegom reklamowym firma ma taką a nie inną pozycję w dzisiejszym świecie.
Edit: Prosty przykład, który już był omawiany kiedyś. Wszystkim znany Rolex z dna Rowu Mariańskiego- o tym wiedzą wszyscy, ale dzięki jakim firmom zegarmistrzowskim całą wyprawa mogła być zrealizowana w sensie oprzyrządowania czy bezpieczeństwa a więc kluczowych czynników, o tym już niewielu wie czy też pamięta. To tylko jeden z wielu przykładów.Malo tego,co mnie już nie dziwi nawet. Coraz więcej materiałów z "cienia" dokonań i osiągnięć Rolexa staje się niedostępnych w sieci dla internautów.
Kiedyś pokazywałem w jednym temacie z czego czerpał Rolex w niektórych swoich innowacyjnościach, dzisiaj już tak łatwo nie mógł bym tego pokazać o ile w ogóle znalazłbym te materiały w sieci.

Ok rozumiem. Dla mnie aurat historia ma marginalne znaczenie przy zakupie.

Byłem zdziwiony Twoim wpisem bo pamiętam jak kupiłeś ode mnie Suba kiedyś i byłeś bardzo zadowolony z niego :)

Pozdrawiam  :)

• 0

#50 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 10:14

Hej, miałem 3 sztuki w sumie i bylem zadowolony :), w Twoim brakowało mi AR choćby wewnętrznego, szafir generował wiele odbić światła co powodowało nieczytelnosc wskazań czasu poza datą,która była nad wyraz czytelna :).
Drugim mankamentem była słaba luma, która również jak dla mnie była nieakceptowalna.
Pewnie najważniejszy czynnik- po 9 miesiącach znudził się najnormakniej :)
  • 0

#51 zelf200

zelf200
  • Nowy Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 11:52

A ja nie mam Rolka, bo mnie nie stać. Chyba pierwszy paradoksalny przykład. Nie masz pieniędzy, nie masz problemu :)

• 0

#52 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 12:14

Nie no oczywiście , Rolek jest dobry , bo jest dobry i wygodny . Nie można się nie zgodzić .

Pokazales alternatywe czy bedziesz tylko trollowac? Zadalem Ci konkretne pytanie jakbys nie pamietal.

Sam oczekujesz statystyk a na pytanie to nic napisac nie umiesz? Tylko podjazdy?

Ostrożnie z tym trollowaniem kolego Artme . Ostatnio włączyłem się dwa razy .

Raz , jak określałeś okres od którego Rolek stosuje cudowne oleje , które wymyślił "zaprzyjażniony dziennikarz".

Drugi raz , jak powoływałeś się na nieistniejące statystyki .

Jak można nie zareagować w takich sytuacjach , to czyste manipulacje przecież .

Generalnie coraz częściej zaczynam podejrzewać , że to  ty trollujesz doprowadzając do absurdu tematy związane z Rolkiem.

Sugerowanie , że nie ma alternatywy dla Rolka , to tylko kolejna taka próba kolego .

Chyba nie zaauwazyles pytania albo celowo je omijasz bo nie masz nic do napisania - trudno - nie spodziewalem sie i tak odpowiedzi, tylko znowu jakies dyrdymaly. Napisz cos konkretnie na zadane PROSTE pytanie, to bedzie mozna dyskutowac, bo na razie tylko trollujesz jak sie temat Rolka pojawi - wszyscy juz to zauwazyli za wyjatkiem chyba tylko Ciebie, co mozna bylo na niejednym ze spotkan podstolikowych uslyszec :D

Z mojej strony juz koniec odpowiadania na Twoje trollowanie.

Panowie czy dalszą [swoją] dyskusje możecie przenieść w inny wymiar? :)

Np pw? :)

Oczywiście mam na myśli ten i inne tematy.....

• 0

#53 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 13:15

Zgadzam sie ze STARUSZKIEM w pełni odnośnie Jego oceny Rolexa, wczesnej jakości, działań marketingowych itd. Zresztą dzieki Niemu zrewidowałem pogląd na kilka aspektów dotyczacych Rolexa co do których początkowo miałem inne zdanie.

Co do dyskutowanego artykułu uważam, ze nie poruszono wogole kilku bardzo ważnych jak nie strategicznych kroków marketingowych. Wprowadzenie napisów "Rolex" i "oyster perpetual" na tarczach, podjęcie decyzji o certyfikacji każdego zegarka i zakomunikowanie tego rownież na cyferblatach i wreszcie zarejestrowanie znaku "pięciopalczastej korony" nasuwającego jednoznaczne skojarzenie - król jest tylko jeden - to marketing, w konsekwencji którego każdy kupujący Rolexa utwierdzał sie w przekonaniu o dokonaniach, innowacyjności i jakości zegarków Rolex. Co sie zaś tyczy samego Wilsdorfa to był świetnym Project managerem, który potrafił doskonale określic cel swoich działań, dobrać właściwych wspólników, zlecić pozostałe sprawy odpowiednim podwykonawcom i w pełni kontrolować cały proces produkcji. Jego geniusz polegał m.in. na tym, ze nie tyle wychodził na przeciw oczekiwaniom rynku, klientów i konkurencji co skutecznie kreował ich potrzeby aby potem oferowanymi zegarkami je zaspokoić. Niemal cały rozwój technologiczny ( nie wliczając w to czasów współczesnych) zawdzięcza panom Aegler i Borer oraz ich pracownikom i sukcesorom, którzy od pierwszej połowy XX wieku przekształcili pod okiem Wilsdorfa przeciętne zegarki w wysokiej jakości zegarki Rolexa.
  • 0

#54 zelf200

zelf200
  • Nowy Użytkownik
  • 45 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 16:05

@TeJot to ciekawe co mówisz, bo niemal we wszystkich źródłach jakie miałem w ręku, które dotyczyły Rolexa widnieją zapisy, z których wynika, że Wlsdorf był człowiekiem pozbawionym charyzmy i kreatywności. W rozpatrywanym artykule moim zdaniem i tak został potraktowany pobłażliwie. Ale zgodzę się z Tobą, że potrafił się otaczać ludźmi i twierdzę też, że to nie on a Ci ludzie zrobili z Rolexa taką potęgę. 

• 0

#55 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 16:39

@TeJot to ciekawe co mówisz, bo niemal we wszystkich źródłach jakie miałem w ręku, które dotyczyły Rolexa widnieją zapisy, z których wynika, że Wlsdorf był człowiekiem pozbawionym charyzmy i kreatywności. W rozpatrywanym artykule moim zdaniem i tak został potraktowany pobłażliwie. Ale zgodzę się z Tobą, że potrafił się otaczać ludźmi i twierdzę też, że to nie on a Ci ludzie zrobili z Rolexa taką potęgę.

Do dziś Wilsdorf pozostaje w cieniu samej marki którą wykreował, dlatego charyzmatyczny raczej nie był. Brak charyzmy zrekompensowały mu perfekcjonizm, konsekwencja w działaniu, determinacja a także posługiwanie sie wieloma językami i dobre międzynarodowe rozeznanie w branży. Jak dodać do tego umiejetność dobierania partnerów to mamy obraz Wilsdorfa. Co do samej kreatywności to juz nie byłbym taki pewien. W opisanych wspomnieniach wielokrotnie powołuje sie na pomysły ktore wcielił skutecznie w życie a patrząc na ich efekty to jestem skłonny napisać ze jednak był kreatywny. Ta kreatywność przejawiała sie głównie w prowadzeniu biznesu jako takiego - tak to oceniam.
  • 0

#56 Master Yoda

Master Yoda
  • Zbanowany
  • 22469 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 16:47

Teraz będziecie udowadniać czy miał charyzmę , czy był kreatywny i pisania na dwie strony ;)  :)

Nie lepiej napisać po polsku? :D

"Miał chłop głowę do interesu i osiągnął sukces"

P.S Nikogo nie deprecjonuję :lol:  :lol:  :lol:

• 0

#57 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 17:16

cook,
Zaczynasz być przewrażliwiony na punkcie każdej rozpoczynajacej sie dyskusji!
Podsumowanie chyba trafne ;-)
  • 0

#58 chronofil

chronofil

Artur

• Moderator
  • 7354 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 17:30

Marketing Rolexa działa.

Doskonale to widać po dyskusjach na Forum ;)

• 0

#59 STARUSZEK

STARUSZEK

Piotr

• Użytkownik
  • 6090 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 17:31

Tomek z koroną słuszna uwaga o której nie pomyślałem, poza tym znakomicie trafiłeś w sedno. Rolex nie zaspokaja potrzeb, Rolex kreuje potrzeby na podstawie "środków zaspokajających" to jest mistrzostwo Twoje Tomku i Rolexa na drugim planie :)
Marek najchętniej by zamknął temat, odchaczył ptaszkiem w rubryce "zalatwione"
:D
  • 0

#60 TeJot

TeJot
  • Użytkownik
  • 4191 postów

Napisano 01 sierpień 2015 - 17:53

Marek najchętniej by zamknął temat, odchaczył ptaszkiem w rubryce "zalatwione"
:D

:-))
  • 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Rolex, zegarek, marketing, reklama, copywriter, Oruba, NorbertOruba, historia, PR, PublicRelations

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych