Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jan.b

Dw-5600e wyswietlacz

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, kupilem ostatnio bardzo fajnego, klasyka ale zastanawia mnie slaby kontrast wyswietlacza. Gorszy od najprostszego casio za 50pln. Tak jakby bateria byla slaba albo cos... Czy moze ten model ma taki wyswietlacz? Czy w waszych egzemplarzach tez tak jest?

 

Pozdrawiam Janek

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Kontrast w tym wyświetlaczu jest dość słaby , zauważalna różnica jest w porównaniu bliźniaczego, nowszego modelu GW-M5610 .

To dość stary moduł z wyświetlaczem  ;) .

Jeśli jest słaba bateria to podczas podświetlenia wyświetlacza będą przygasać cyferki, jeśli nie to ten typ tak ma  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze jak jest tak jak mowisz to mega slabo..

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten model tak ma i to jest w jego przypadku normalne fizyczne zjawisko.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktos sie zastanawial to po miesiacu noszenia juz sie przyzwyczailem do wyswietlacza. Wiec nie ma dramatu

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słaba kontrastowość i chude cyferki to powód dla którego wymieniłem DW-5600 na GW-M5600.

Jak bedziesz mial okazje porównaj z GW-M5610/5600.

 

Tapnięte z fona.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kilka dni temu DW-5600 i właśnie pojechał do wymiany na GW-M5610.  Moja montana z I komunii miała zdecydowanie lepszy kontrast wyświetlacza, więc to raczej nie jest kwestia starego modułu. Myślę że to może być wina technologii zastosowanej w podświetleniu.

Głównym powodem wymiany był jednak ten nieszczęsny przycisk adjust,  po setkach prób nie udało mi się opanować techniki jego użycia bez stosowania niecenzuralnych słów.  Próbowałem z góry , z dołu , po kolei wszystkimi palcami, paznokciami i zawsze efekt ten sam .. raz się uda a raz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zajrzę do sklepu porównać je na żywo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Chyba zajrzę do sklepu porównać je na żywo ;)

Wkleję Ci co napisałem w podforum ... o różnicy GW-M5610 a DW-5600  :)

Najważniejszą na pierwszy rzut oka dostrzegalną różnicą jest wyświetlacz, to po prostu trzeba zobaczyć, sam kontrast i czcionka jest o niebo lepsza w GW-M, ma bardziej wyraźne "mięsiste" cyfry i graficznie też jest lepsza inna data, w formie kropek (miesiąc i dzień mies.) nadaję trochę świeżości na tarczy, nie jest tak monotonna jak w DW.

Pasek GW jest bardziej elastyczny, miękki, lepiej układa się na nadgarstku niż w DW., chociaż jest krótszy i mimo długości spokojnie wystarczy do zapięcia to wolę długość DW

(może po prostu przyzwyczaiłem się do dłuższych   ;) ).

Generalnie ani jeden ani drugi pasek mnie nie przekonuję (jak na G to trochę są tandetne w tych modelach) i docelowo będzie bransa   :) .

Dekiel jest w GW piękny   :wub:

Nie chodzi o grawer (tam nic ciekawego się nie dzieję) tylko sam kształt, przejście na podstawy mocujące dekiel         ( frezowania ).

Koperta jest ciut niższa niż w DW i to zaliczam in minus, wolałbym wyższą jak w DW (co prawda to nie więcej niż 2 mm. ale zawsze). Czerwona ramka wokół wyświetlacza GW już mi nie przeszkadza ale chyba wolałbym tą z DW białą)

Co do samych funkcji nie będę się rozpisywał jak WC,TH,  różnice stopera, timera i alarmów bo zostało to już poruszone kilka stron wcześniej ale nawiąże do samego ich sterowania.

Przyciski w GW chodzą wyraźnie lepiej, płynniej, mają większy tkz, skok.

Co nie znaczy że w DW chodzą kiepsko ale dodając schowany w nim przycisk adjust od razu go w tej walce przekreśla   ^_^ .

To na razie tyle, jak coś jeszcze zaobserwuję to napiszę   :)

Poruszyłem głównie aspekty wizualne a na funkcyjne przyjdzie pora, ale już powiem że zegarek to głównie pokazywanie czasu a myślę że czytelność wyświetlacza GW zostawia daleko, daleko w tyle DW i nie ma co się dalej rozwodzić   ^_^ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim DW wymieniłem ten przycisk na taki sam jak 3 pozostałe, dzieki czemu rozwiązałem problem kasowania stopera i timera.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomaliusz

Wiemy, wiemy  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomaliusz a Ty tylko wkurzasz tym GW


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.