Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

placed12

IWC - kieszonkowy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich! Mam w posiadaniu coś co hipnotyzuje mnie swoim pięknem i chciałbym dowiedzieć się o tym więcej, toteż proszę o pomoc hobbystów ;) Będę wdzięczny jeśli użyczycie mi nieco swojej wiedzy. Odziedziczyłem go po dziadku i ciekaw jestem... Praktycznie wszystkiego. 

 

 

 MoSCbg.jpg

 
QMiGgO.jpgyRGbuG.jpgS5IhP9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano piękny schafhausen . Gratuluje takiej pamiątki nie byle co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm IWC kal. 53 z roku 1894, jakość 1, złote sztony, mikro-regulacja (łabędzia szyja).

Ta kalkomania na tarczy z czerwonymi godzinami to późniejsza sprawa, pewnie dokleił ją jakiś zegarmistrz, moim zdaniem gdyby się ją dało jakoś usunąć bez szkody dla tarczy, to zegarek by na tym zyskał.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm IWC kal. 53 z roku 1894, jakość 1, złote sztony, mikro-regulacja (łabędzia szyja).

Ta kalkomania na tarczy z czerwonymi godzinami to późniejsza sprawa, pewnie dokleił ją jakiś zegarmistrz, moim zdaniem gdyby się ją dało jakoś usunąć bez szkody dla tarczy, to zegarek by na tym zyskał.

 

Też uważam, że bezwzględnie trzeba ją usunąć.

Z moich doświadczeń wynika, że wystarczy woda z dowolnym łagodnym detergentem, a nawet sama. Trzeba tylko wyjąc tarczę i wymyć. Warto.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musiał takie kalkomanie produkować w miarę masowo, bo to nie pierwszy taki przypadek, który widzę. Dodam jeszcze do kompletu informacji to, że całkowicie kryta (full hunter) koperta jest wykonana z 14 karatowego złota. Gratulacje pięknego egzemplarza :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś musiał takie kalkomanie produkować w miarę masowo, bo to nie pierwszy taki przypadek, który widzę. Dodam jeszcze do kompletu informacji to, że całkowicie kryta (full hunter) koperta jest wykonana z 14 karatowego złota. Gratulacje pięknego egzemplarza :)

 

Moda chyba taka była ;)

Z kilku swoich i kilkunastu powierzonych kieszonek te ozdoby usuwałem


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jej, niezwykle się cieszę. Wiedziałem, że nie jest to zwykły zegarek, ale nie sądziłem, że jest aż tak niezwykły jak piszecie :D Jeszcze na dodatek tak stary, tego się nie spodziewałem. 

 

Strasznie mnie dziwiło mnie to coś na tarczy. Rozumiałbym jeszcze, gdyby było estetyczne, ale wygląda strasznie. Cieszę się, że da się to usunąć i z pewnością będę do tego dążył. Sam się nie tykam, nie mam za grosz wiedzy i umiejętności w tym zakresie. Muszę znaleźć dobrego zegarmistrza.

 

Jest jeszcze grawer:

 

http://screenshu.com/static/uploads/temporary/v4/td/tq/nwa4xj.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki był w ogóle cel robienia tego czegoś zegarkowi? :P

 

Szczerze mówiąc, to poza pewną modą żadne inne wytłumaczenie nie przychodzi mi do głowy...

Może to miało ułatwiać odczyt i załatwiać przeliczanie, że godzina piąta po południu to siedemnasta, a ósma to dwudziesta? Wtedy miałoby to jakiś sens...

Tyle, że z czasem te kalkomanie żółkły, wykruszały się, ulegały różnym przygodom i dzisiaj na ogół nie zdobią zegarków.

Niby jest to jakieś swiadectwo czasów i część historii, ale ja bez większych skrupułów to usuwam.

Na szczęście na porcelanowych tarczach nie zostaje żaden ślad, więc można się tej ozdoby pozbyć w dowolnym momencie

 

A tak w ogóle, to gratuluję Ci pięknego zegarka i proponuję zadbanie o niego - dobry zegarmistrz, przegląd, kosmetyka, szkiełko... Warto!


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Byl już u dobrego zegarmistrza, naprawa ostro mnie niestety kosztowała.

 

Z tego co mi powiedział, to pokrętło do nakręcania nie jest oryginalne i zastanawiam się czy dałoby się coś z tym zrobić? Chciałbym faktycznie maksymalnie o niego zadbać, jednak jako laik w tej dziedzinie nawet nie wiem co z nim zrobić można. 

 

 

0dyyfs.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka nie jest oryginalna, co się w starych zegarkach zdarza bardzo często i jest zrozumiałe w używanym zegarku.

Gorzej, bo wydaje mi się, ze tutaj ktoś dopasował mocowanie uszka do nieoryginalnej koronki i z tym już raczej trudno coś zrobić. Musiałby się znaleźć jakiś solidny jubiler, który by to naprawił, a nie wiem, czy takiego znajdziesz.


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.