Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

kubah

Casio Lineage - wady?

Rekomendowane odpowiedzi

LCW-M100DSE-7A2ER.jpg

 

Pojawilem sie na forum, by poprosic o pomoc przy identyfikacji starego rodzinnego zegarka z ok 1920 roku... skoncze widze na kupnie nowego, dla siebie ; )

Chcialbym spytac szanownych forumowiczow czy sa jakies znane wady zegarka Casio LCW-M100DSE-7A2ER ? Zalety znam, dlatego pytam tylko o wady :)

 

Byloby tez fajnie, jesli przypadkiem ktos z Was wiedzialby gdzie w Łodzi moge go zobaczyc na zywo... bylem juz chyba we wszystkich prostych/oczywistych miejscach w Łodzi, tj. Port, Manufaktura i Galeria, i w zadnym sklepie w tych miejscach nie mieli tego modelu. Jest w Łodzi jakis duzy salon z duzym wyborem Casio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyną wadą jest obecność wyswietlacza cyfrowego. Nie każdy to lubi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyną wadą jest obecność wyswietlacza cyfrowego. Nie każdy to lubi.

 

Powiem tak: szukajac zegarka dla siebie widzialem pelno naprawde pieknych zegarkow, rzeczywiscie wyswietlacz cyfrowy nie dodaje mu uroku. Ale dodaje, i to DUZO w "punktacji" funkcjonalnosc...

Niesamowicie zawsze wkurzalo mnie, ze zegarek nie wie, czy ten miesiac mial 30 dni czy 31 i sam mu to musialem mowic - ten bedzie wiedziec. Wkurzalo mnie tez to, ze bateria potrafila nagle pasc... tutaj mam stan baterii pokazany. Te i inne cechy jednak przewazyly, zeby przeprosic sie z wstawką wyswietlacza cyfrowego :)

Poza tym wydaje mi sie ze jest bardzo delikatna i ladnie sie w ten zegarek wpisuje... Tylko wlasnie chcialbym go zobazyc na zywo, a poki co nie wiem gdzie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując przez internet możesz po przymierzać go do woli i pooglądać przez 14 dni a potem w razie czego siup, dokonać zwrotu bez podania przyczyny i odzyskać pieniążki.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując przez internet możesz poprzymierzać go do woli i pooglądać przez 14 dni a potem w razie czego siup, dokonać zwrotu bez podania przyczyny i ofzyskać pieniążki.  ;)

 

Wiem... ale nie lubie tego robic. Ten przepis jest naprawde fatalny dla sprzedawcow i wolalbym go nie naduzywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To fakt że zegarek ma bardzo fajne funkcje praktycznie jest bezobsługowy dzieki nim. W salonach TT mieli kiedys taki model lub podobny. Seria Lineage nawiązuje do tradycji zegarmistrzowskiej firmy Casio klasyka + technologia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

W razie czego szukaj kwarca z EOL i Perpetual. EOL (end of life) to funkcja sprawiająca, że pod koniec życia baterii wskazówka sekundowa skacze co dwie sekundy (a w niektórych modelach wraz z wyczerpywaniem się baterii nawet po sekund), dzięki czemu i bez wyświetlacza wiesz, kiedy czas wymienić źródło energii. Występuje zresztą w większości niebazarowych kwarców. Perpetual to właśnie ta wiedza zegarka o tym, który miesiąc ma ile dni i kiedy jest rok przestępny i to faktycznie nieco ciężej znaleźć, ale wciąż jest sporo zegarków z tą funkcją. Zegarek z powyższymi funkcjami będzie spełniał Twoje potrzeby opisane wyżej i bez wyświetlacza (choć będzie droższy od Lineage'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TimeTrend ma ten zegarek. Zamów go do wybranego salonu i pooglądaj sobie. Zdecydujesz się na zakup - wszyscy będą szczęśliwi. Nie zdecydujesz, to też nikomu krzywda się nie stanie.

Możesz jeszcze do tego cenę ponegocjować. Zegarownia.pl ma go stówę taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W razie czego szukaj kwarca z EOL i Perpetual. EOL (end of life) to funkcja sprawiająca, że pod koniec życia baterii wskazówka sekundowa skacze co dwie sekundy (a w niektórych modelach wraz z wyczerpywaniem się baterii nawet po sekund), dzięki czemu i bez wyświetlacza wiesz, kiedy czas wymienić źródło energii. Występuje zresztą w większości niebazarowych kwarców. Perpetual to właśnie ta wiedza zegarka o tym, który miesiąc ma ile dni i kiedy jest rok przestępny i to faktycznie nieco ciężej znaleźć, ale wciąż jest sporo zegarków z tą funkcją. Zegarek z powyższymi funkcjami będzie spełniał Twoje potrzeby opisane wyżej i bez wyświetlacza (choć będzie droższy od Lineage'a).

UWAGA, BEDZIE GLEBOKA MYSL, "od zegarka do spoleczenstwa":

 

Tak sobie czytam te wszystkie funkcje i mozliwosci zegarkow. "Glupie" przeskakiwanie sekundowki co dwie sekundy... pomysl banalnie prosty, ale trzeba bylo na to wpasc i wprowadzic. Uzyteczna sprawa. Ten pomysl i setki innych. Setki drobiazgow, o ktorych jesli sie juz ktos dowie, nagle okazuje sie ze zwiazane sa z setkami innych drobiazgow.

"Postronna" osoba nie zastanawia sie nawet nad tym jak zegarek dziala. Ma pokazywac godzine i dzialac. no jest w srodku bateria = prad. Ok, ale ze co - 5 niezaleznych silniczkow, kamyki, szafiry, werki, sprezynki... Nagle okazuje sie ze maly zegarek to zupelnie osobny swiat. Swiat, na zglebienie ktorego moze nie starczyc zycia jednego czlowieka. Swiat tak skomplikowany, ze zeby byc specjalistą w jego rozumieniu, a pozniej i naprawianiu, nie mowiac o tworzeniu, trzeba poswiecic polowe zycia, a uczy sie czlowiek ciagle.

To samo mialem pare dni temu z identyfikacja jednego starego wyrobu srebrnego... po puncach (malutkie znaki zlotnikow wybijane na wyrobie), dalo sie odczytac skad pochodzi zlotnik, jak sie nazywal, kiedy co bylo zrobione (bo ustawa taka siaka zostala wprowadzona w tym a tym roku, po tym zmieniono punce miejska, a w ogole dotyczylo to eksportu, bo kropka wielkosci niejszej niz glowka od szpilki byla po lewo a nie po prawo.. itd itp)...

 

Ale taki czlowiek, ktory poswiecil zycie na zrozumienie zegarkow i jest w tym naprawde dobry, prawdopodobnie nie ma pojecia o tym jak dziala.. procesor komputerowy. Albo jak dziala matryca LCD, albo jak dziala silnik spalinowy. A jesli juz cos tam wie, to prawdoodobnie, w zwiazku z tym ze zycie poswiecil na inny "swiat" zamkniety w innym malym pudelku (zegarek), zapewne nie bedzie potrafil sie nim profesjonalnie zajac.

 

I wiecie co... ? Tak sobie mysle ze to jest wlasnie powod, ze ludzkosc jeszcze istnieje i ze jeszcze sie wszyscy nie pozabijalismy. Po prostu jestesmy sobie na wzajem potrzebni. Przepraszam, za byc moze zbyt ostre i twarde porownanie, ale: zapewne nawet Hitler potrzebowal zegarmistrza (i kominiarza i brukarza i zlotnika itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobaja mi sie w tym zegarku jeszcze funkcje budzika i pikania na kazdej godzinie...

Ale poszukalbym zegarkow z funkcja "perpetual" - tyle ze juz probowalem i to srednio wykonalne... nie ma jakiegos sklepu z bogata oferta roznych producentow, gdzie moglbym sobie zaznaczyc ptaszka przy funkcjach jakie chce zeby byly (w tym perpetual) ?

 

PS. a tak w ogole, to widze ze panuje tu przekonanie, ze wyswietlacz to jednak obraza zegarka ze wskazowkami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mateusz Dąbrowski

A tam obraza, po prostu estetyka jest dyskusyjna i poza zegarkiem stricte do tyrania typu g-shock nie jest to do końca oczywisty wybór ;)
I nie kojarzę żadnej strony, na której dałoby się sortować po perpetual, raczej trzeba po prostu szukać na zasadzie "perpetual quartz watch" w google'u, czy też właśnie przeglądać ofertę HEQ. W sumie kluczowe jest tutaj pytanie o Twój budżet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taki zegarek który jest ideałem to Casio EQS A500DB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, EQW-M1100DB-1AER fajnieszy :P ale to już chyba lekko wybiegamy poza temat ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eeee tam, EQW-M1100DB-1AER fajnieszy :P ale to już chyba lekko wybiegamy poza temat ;)

 

Pogodze Was. Zaden nie jest fajny :) zupelnie mi sie nie podobaja ;P

- po pierwsze ma byc srebrny, ewentualnie z drobnymi wstawkami innego koloru,

- maksymalnie czytelny - bez zadych dodatkowych wskazowek na lata, miesiac, dni miesiaca, ksiezyze w pelni, wysokosc nad poziomem morzae, pod poziomem morza itd itp...

- klasyczny w wygladzie

 

no i wlasnie:

- perpetual,

- oznaczanie dzwiekiem pelnej godziny,

- automatyczne ustawianie,

- okienko z numerem dnia (ewentualnie z nazwą dnia tygodnia)

- bransoletka metalowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie ma wady ? wygląd...

zasugerowałęś sięmarketingowym obrazkiem a nie real foto

LCD jest widoczne i to bardzo

Wygląda jak zegar na komunie

 

http://olx.pl/oferta/casio-lineage-lcw-m100dse-7a2er-szafir-radio-solar-CID87-ID9etyW.html

 

No to moze tesknie za komuną bo mnie sie jednak podoba ;) Oczywiscie wciaz bede probowac znalezc go na zywo, bez tego nie kupie. Ale ten LCD nawet na zaprezentowanych zdjeciach nie razi mnie zupelnie. No coz... sa rozne gusta, chociaz nie upieram sie, jesli znajde inny ideal bez LCD, to czemu nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.