Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Archeont

Pierwszy ciekawy klasyk

Rekomendowane odpowiedzi

Na początku chciałbym się oczywiście ze wszystkimi serdecznie przywitać :)

 

A moja sprawa wygląda następująco:  trochę pieniędzy przez wakacje udało mi się odłożyć w związku z czym zamarzyłem o pierwszym "porządnym" zagarku. Od wielu tygodni przeglądam oferty wielu sklepów/jubilerów jak również Forum, jednak z powodu braku fachowej wiedzy chciałbym prosić Was o pomoc.

 

Poszukuję: klasycznego zegarka. Nie musi to być garniturowiec ale zależy mi na czymś klasyczny, mniej na zegarku sportowym. Im mniej dodatkowych funkcji tym lepiej, choć bezwględnie chcę mieć datownik. Z racji tego, że ma miec to delikatny wydzwięk praktyczny - preferuję czytelną tarczę. Zależy mi na zegarku automatycznym, choć jeśli mnie przekonacie to do mechanicznego nic nie mam :)

 

Póki co: Zegarki które wybrałem sam:

 

1) Orient  FER2F004W0

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-29218-Zegarek-Orient-Classic-Automatic-FER2F004W0.html

 

2) Cetrina ds1 C006.407.16.031.00

http://www.zegarmistrz.com/CERTINA_C0064071603100_DS_1_C0064071603100_DS1-19.html

 

3)  Certina C033.407.16.051.00 

http://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_C0334071605100_DS_8_POWERMATIC_80_C0334071605100_DS8-9267.html

 

4) Atlantic Worldmaster 51651.41.65S

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-27734-Zegarek-Atlantic-Worldmaster-51651-41-65S.html

 

5) Atlantic Worldmaster 51752.41.65S

http://www.demus-zegarki.pl/product-pol-26048-Zegarek-Atlantic-Worldmaster-51752-41-65S.html

 

6) Davosa Pares Automatic 161.483.56 (urzeka mnie czerwona końcówka) 

https://dolinski.pl/zegarki-davosa/zegarki-meskie/pares/davosa-pares-automatic-161.483.56.html

 

7) EPOS 3297 BIG DATE 

http://allegro.pl/epos-3297-big-date-reczny-unitas-nowy-i5573505760.html

 

8) Epos Originale

http://www.e-zegarki.info.pl/sklep/produkt/1075/epos_originale_3427-130-20-55-25.html?gclid=CjwKEAjwxYGuBRCtoqjkrIPDqDwSJAAnd-rCY8OAjIgTmWvNRyafCbdEnuHyFcLhL908UJ3_dYXReBoCnBrw_wcB

 

 

 

 

Jak sami widzicie rozbieżność finansowa jest dość spora. Generalnie budżet mój wynosi ~2500 zł. Czekam na Wasze propozycje i opinie, gdyż bardzo mi na nich zależy. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanim zdążyłem edytować, kolega mnie uprzedził. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na bazarku powinny być SEIKO SARB033 lub 035. Może się spodoba.

Orient też jest fajny za tysiaka na paseczku.

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/123108-orient-ffd0f003w0-nowy-automatic/?hl=orient

 

No chyba, że masz ciśnienie na SWISS MADE, ale tu też jest:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/117420-catorex-c%C2%B4attractive-81676/?hl=catorex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że ciśnienia na "Swiss made" nie mam ale chciałbym już przy takim budżecie (choć i tak dość skromnym) kupić już coś choć trochę "prestiżowego". Do orientów nic nie mam - też mi się bardzo podobają. A jak wygląda kwestia jakości itp. zaproponowanych przeze mnie zegarków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj by trzeba każdy zegarek potraktować oddzielnie, bo miałeś rozrzut jak pepesza :).

Atlantic IMO najtandetniejsza koperta za to śliczna tarcza, mechanicznie OK.

Orient ma chyba najlepszy współczynnik jakości do ceny.

Certiny OK zarówno DS1 jak i Powermatic 80.

Davosa podobnie do Certin. Również ETA wewnątrz i całkiem ładna stalowa koperta.

Eposów nie znam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zależy mi na porównaniu. Czy ktoś mogłby to dla mnie zrobić? Porównać w/w marki i ewentualnie przedstwić słabe/mocne strony każdej z nich? Lub też zaproponować coś od siebie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orienty mają bardzo sprawny mechanizm, szybko się nakręca. Świetnie wykonane koperty i werki. W wielu przypadkach ponad przeciętnie dokładne. Dlatego skłaniam bym się w kierunku OSa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japończyki też mają renomę, że tak to ujmę. Historię może mniej piękną niż niektóre szwajcarskie firmy. Ale jeśli chodzi o niezawodność i jakość wykonania...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wolisz lepszą jakość za rozsądne pieniądze, to bierz orienta albo seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o pozostałych markach Atlantic, Davosa, Epos? Któraś z nich w jakiś sposób odstaje/wyróżnia się na tle pozostałych? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renoma - bierz szwajcara

Jak ci to obojętne to japońca.

Tylko problem w tym, że wszystkie prócz Orienta to teoretyczne szwajcary - dlatego mam tyle wątpliwości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te marki wyróżniają się nazwą wyglądem i ceną. Stosują te same mechanizmy. Jakość wykonania kopert podobna. A jeśli dobrze pamiętam z opisów, to w powermaticu jest plastikowa kotwica i koło wychwytowe.

Dalej uważam, że kupując OSa zrobisz najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japończyki też mają renomę, że tak to ujmę. Historię może mniej piękną niż niektóre szwajcarskie firmy. Ale jeśli chodzi o niezawodność i jakość wykonania...

Renome u przecietnego szaraczka a nie renome u znawcy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, czyliż tzw. prestiż... Tak, w biurze albo na ulicy więcej osób zwróci uwagę na napis Atlantic niż Grand Seiko. To prawda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale to nadal nie przybliża mnie do wyboru, albo chociaż zredukowania ilości :P

 

Wiem, które jak się rozkładają w tzw. "piramidzie prestiżu". Czy to prawda, że jakość Atlantic'a bywa wątpliwa? 

Jak to wygląda w przypadu Davosy i Eposa? Czy ktoś miał kiedyś styczność z w/w modelami? 

Bardzo mi zależy aby tarcza była czytelna, gdyż wkurzają mnie np. antracytowe tarcze z metalowymi indeksami gdzie prawie nic nie da się zobaczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych zaproponowanych ja brałbym Eposa 3427. To zdecydowanie mój faworyt. Koperta, tarcza, wskazówki, rozmiar, szkło wszystko bardzo mi się podoba. Obawiam się jedynie czytelności, oglądałem wersję z brązową tarczą i czytelność była średnia. Davosa wygląda też ciekawie i Certina DS1 również. Osobiście wolałbym zwykłą 2824 od powermatica. Odpuściłbym w tym przypadku Atlantiki i Orienta, chyba że coś z Orient Star, to mogłaby być godna konkurencja. Bardzo istotna sprawa - jaki masz duży nadgarstek, bo chyba wielkością zegarków się nie sugerowałeś przy wyborze. Davosa 44mm vs Atlantic 40mm będą to zupełnie inne zegarki. Tak jakby XL i S/M ja bym Davosy np. nie mógł nosić niestety. Powodzenia z wyborem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych zaproponowanych ja brałbym Eposa 3427. To zdecydowanie mój faworyt. Koperta, tarcza, wskazówki, rozmiar, szkło wszystko bardzo mi się podoba. Obawiam się jedynie czytelności, oglądałem wersję z brązową tarczą i czytelność była średnia. Davosa wygląda też ciekawie i Certina DS1 również. Osobiście wolałbym zwykłą 2824 od powermatica. Odpuściłbym w tym przypadku Atlantiki i Orienta, chyba że coś z Orient Star, to mogłaby być godna konkurencja. Bardzo istotna sprawa - jaki masz duży nadgarstek, bo chyba wielkością zegarków się nie sugerowałeś przy wyborze. Davosa 44mm vs Atlantic 40mm będą to zupełnie inne zegarki. Tak jakby XL i S/M ja bym Davosy np. nie mógł nosić niestety. Powodzenia z wyborem!

Orient jest jako taka całkiem porządna rezerwa w razie "niespodziewanego wydatku" :) Faktycznie nie zauważyłem, że Davosa jest tak ogromna.... Czyli jedna mniej - dzięki :) No właśnie! Co z tym powermaticiem? Na forum niektórzy piszą, że niezbyt udana konstrukcja (przez tworzywa syntetyczne) z drugiej storny kiedy zadzwoniłem do sklepu to powiedzieli, że jeszcze im się reklamacja nie zdarzyła. To jak to obiektywnie wyglada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś brałbym Eposa. Sam mam/miałem kilkanaście i zawsze byłem zadowolony. To dobry wybór z tej półki cenowej. Pozostałe pokazane szwajcary bym odpuścił.

W tym budżecie  można cos trafić z Hamiltona, z jakiś wyprzedazy, np. z tańszych linii Orisa, Mido, lub w sumie przebierać w japońcach.

Aha, zobacz może Glycine Classic

 

http://www.glycine.pl/classics-automatic.html

 

Przy jakimś rabaciku trochę przekroczysz budżet ale myslę, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wypada Certina w porównaniu do Eposa? 

Jakoś nie mogę się przekonać co do Glycine.... Co do budżetu, to przez zarażeniem "chorobą zegarkową" to był kilka razy mniejszy :P oj już jest naciągnięty. 

 

A czy jest jeszcze jakiś klasyczny automat z czerwoną wskazówką sekundnika (prócz Certiny Limited Edition) albo z jakimiś delikatnymi czerownymi akcentami? Przyznam, że te urzekają mnie najbardziej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś jeszcze mógłby coś zaproponować? Jak w tym porównaniu wypada Seiko SARB065? Co z mechanizmem powermatic 80, czy aż tak często się psuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sarb065 moim zdaniem ma słabą kopertę. Ale tarcza i szkło fajne. Powermatic raczej się nie psuje często, ale nie wiadomo, co będzie jak minie gwarancja i by się zepsuł... Oprócz tego nie możesz go sobie sam wyregulować, ani zegarmistrz Ci nie wyreguluje z tego co wiem. Na dodatek 6 wahnięć zamiast 8. Wolałbym taki "hi-beat" zamiast tej dłuższej rezerwy chodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sarby sa bardzo fajne. Jak się podoba, to brać. Siedzi w nim świetny werk, który góruje nad Etą z certiny tym, że ma większą rezerwę chodu. Bardziej sprawny mechanizm automatu i jest w ogóle prostszy w budowie. Będziesz zadowolony. Powermatic, to jest niewiadoma, jest tam plastik i to zastosowany do wykonania jednych z najbardziej ruchomych części, do mnie to nie przemawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.