Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

agosto89

Sprowadzenie z USA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem na forum tematu odnoście sprowadzania zegarków z USA, ale mnie znalazłem nic satysfakcjonującego. Otórz, będę za wielką wodą pod koniec tego misiąca i chciałbym sprowadzić jakieś zegarki. Interesuje mnie co jest tam dużo tańsze niż u nas PL/UE i co warto sprowadzić, zarówno dla siebie jak i na handel. Nie ukrywam że jeśli będzie coś ciekawego i taniego chciałbym trochę przywieść i ewentualnie sprzedać by choć trochę zwróciły się koszty podróży. Tak więc czy jest coś wartego zachodu? zarówno do ściągnięcia dla siebie jak i innych? Jeśli chodzi o kwoty pieniędzy mogę przeznaczyć ok. 800$ ale raczej nie celował bym w 1-2 zegarki tylko w kilka/kilkanaście sztuk z uwagi na fakt że chyba trudniej będzie sprzedać drogi zegarek i do tego z nawiązką. Sprowadziłęm już kilka zegarków japońskich z USA- kupywałem w Amazonie po przecenach i było warto. Minusem jest brak gwarancji i paragonu, przynajmniej ja nie dostałem. Czy to nie będzie poważnie utrudniało sprzedaży w PL? Jakie modele są warte zainteresowania?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

domyslam sie, ze niewielu tu znajdziesz kolegow, ktorzy by chcieli Ci doradzic w nielegalnym sprowadzaniu towaru, bo jesli bys chcial to zrobic legalnie a nie przemycac, to niestety ale to juz sie nie oplaca :(;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

800$ .... to jest w czym wybierać.

Na jebaju widziałem świetne modele, cenowo od 0.99 do 2.49$ a więc wiaderko by się uzbierało.

A co do przewozu...oryginalne pudełka w zbiorczą pakę i wyślij na adres jakiejś parafi, jako dary.

A zegarki w wejściu do samolotu każdemu pasażerowi na rękę. Tylko spisz umowy najmu, bo część może nie chcieć oďać w kraju....

I w ten sposób kupisz dużo za mało i unikniesz opłat dodatkowych :)

pozdrawiam

 

wymęczone z fona....


ALAMO napisał - każdy ma prywatne, wrodzone prawo do bycia idiotą...może o to prawo walczyć, do swej idiociej śmierci...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limit wartości "pamiątek", aby celnicy nie dopisali Ci cła to 430 euro (więc jakieś 470 dolarów). Kup więc coś za to, a pozostałe (wykraczające poza limit) ubierz sobie oraz żonie na nadgarstek. Nie oclą Ci w końcu osobistych rzeczy :)

Celowałbym w amerykańskie zegarki kieszonkowe - są tam tańsze niż w Polsce (zależy oczywiście po jakiej części USA się poruszasz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli planujesz pobyt w NY to $800 najlepiej zainwestujesz w zegarki na Canal Street od tzw NADs (Not Authorized Dealers) aka Corner Guys.,Znajdziesz ich bardzo łatwo ,a właściwie to NADSi znajda Ciebie.,W ofercie posiadają kilka marek zegarków,ale specjalizują się w Rolexach np. Sea Dweller można od NADs dostać już od $250.,Dodatkowo oferują usługi serwisowe dla zegarków Rolex pełny serwis już od $20 jeżeli masz Rolexa wymagającego serwisu to wystarczy im oddać,a na drugi dzień przyniosą gotowy zegarek w umówione miejsce.Niestety do serwisowania nie przyjmują podróbek ,Rolex musi być oryginalny a NADSi potrafią odróżnić fake w ułamku sekundy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to nie krochmalą się z tymi Rolkami specjalnie . Szybko i tanio - Ameryka wiadomo .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Mnie chodzi właśnie o to tylko żeby zwróciły się koszty podróży- przynajmniej w części. Co do podróży to będzie to wschodnie wybrzeże- raczej całe. Będziemy we dwójkę, więc można coś na siebie zarzucić :) Ogólnie też chce kupić co nieco dla siebie:) Ostatnio na Amazonie zamówiłem i zegarki japońskie do tego na promocji tam opłacają się:) Kupiłem divera seiko i dwa casio. Więc pewnie dla siebie chce kupić jakiegoś garniturowca i coś na codzień ciekawego. Co do NADsów w NY czy oni są godni zaufania? chodzi mi o to czy taką osobę jak ja (raczej amator) nie oszukają i nie wcisną podróby? I czy w PL sprzedadzą się one bez paragonu itp?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojej...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O nic, po prostu radze w ogole nie myslec o sprzedawcach z canal street:)

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale stwierdzenie, cyt "specjalizują się w Rolexach np. Sea Dweller można od NADs dostać już od $250" powinno chyba wystarczyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale stwierdzenie, cyt "specjalizują się w Rolexach np. Sea Dweller można od NADs dostać już od $250" powinno chyba wystarczyć ;)

 

A tu jeden z ich salonów ;)

 

SiHjPl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Ciekawe, czy teraz skumaja co autor miał na myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 specjalizują się w Rolexach np. Sea Dweller można od NADs dostać już od $250.

 

po co tak przepłacać? Chińscy bracia sprzedają Rolexy za połowę tej ceny :)

 

po prawdzie jak masz 800$ i chcesz kupić "kilka/kilkanaście sztuk" to raczej zostań przy kilku. poniżej tych 100$ ciężko dostać coś co będzie dobre i chodliwe. pytanie czy zamiast zegarków nie lepiej pomyśleć o jakieś optyce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon.

giphy.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zegarkach jako że są małe, poręczne i można je kupić tam taniej- w szczególności japońskie. A ogólnie interesuje mnie wszystko co można sprowadzić w miarę bezproblemowo i mozna na tym zarobić... Tak więc chętnie pomyślę o aparatach fot. itp myślałem też o elektronice ale sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tym kursie dolara to niebardzo się opłaca sprwadzać z USA. Jezeli juz cos koniecznie chcesz kupic na handel to kup ciuchy. Ja kilka lat temu jak byłem w Stanach kupiłem kilka swetrów i koszulek Tommy Hilfiger i sprzedałem z dwukrotną przebitką. Ewentualnie z zegarków jakis Citizen/Seiko, są dosyć tanie w USA jezeli zamówisz w internecie np  na jomashop. Spytaj na forum o japońskich zegarkach które modele są chodliwe i porównaj z cenami na allegro. Oczywiście zdajesz sobie sprawe z tego że to średnio legalne(przemyt), jeśli przyjdzie do płacenia cła i VAT to przy tym kursie dolara kiepsko na tym wyjdziesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Szukałem na forum tematu odnoście sprowadzania zegarków z USA, ale mnie znalazłem nic satysfakcjonującego. Otórz, będę za wielką wodą pod koniec tego misiąca i chciałbym sprowadzić jakieś zegarki. Interesuje mnie co jest tam dużo tańsze niż u nas PL/UE i co warto sprowadzić, zarówno dla siebie jak i na handel. Nie ukrywam że jeśli będzie coś ciekawego i taniego chciałbym trochę przywieść i ewentualnie sprzedać by choć trochę zwróciły się koszty podróży. Tak więc czy jest coś wartego zachodu? zarówno do ściągnięcia dla siebie jak i innych? Jeśli chodzi o kwoty pieniędzy mogę przeznaczyć ok. 800$ ale raczej nie celował bym w 1-2 zegarki tylko w kilka/kilkanaście sztuk z uwagi na fakt że chyba trudniej będzie sprzedać drogi zegarek i do tego z nawiązką. Sprowadziłęm już kilka zegarków japońskich z USA- kupywałem w Amazonie po przecenach i było warto. Minusem jest brak gwarancji i paragonu, przynajmniej ja nie dostałem. Czy to nie będzie poważnie utrudniało sprzedaży w PL? Jakie modele są warte zainteresowania?

Pozdrawiam

Nie pamiętam nazwy sklepu.... lonigisland czy cos tam innego

 

ale z tego co pamiętam to orienty ray i orient mako tam chodza w promocjach czasem po 90 dolarów

Tam gdzie są takie promocje nie ma wysyłki do polski zazwyczaj.

W europie najtanszy to 110-120 euro a w polsce jeszcze drozej i to sporo drożej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak wyglada kwestia oclenia w przypadku zakupu internetowego w usa? Przymierzam sie do zakupu zegarka, ktory kosztuje w ow sklepie 499$. Dodam ze wysylka do europy oczywiscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urząd Celny zatrzyma Ci taki zegarek, potem wezwą do wizyty i do okazania dokumentu zakupu. Od kwoty zakupu oraz kosztów transportu policzą Ci cło i VAT... Tak to wyglądało jakiś czas temu :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o zegarkach jako że są małe, poręczne i można je kupić tam taniej- w szczególności japońskie. A ogólnie interesuje mnie wszystko co można sprowadzić w miarę bezproblemowo i mozna na tym zarobić... Tak więc chętnie pomyślę o aparatach fot. itp myślałem też o elektronice ale sam nie wiem...

My też nie wiemy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Ann666
      Audemars Piguet  hmm...?🤔 
      Czy ktoś  wie cóż to za model?🤔🙂
       
       


    • Przez Feymozim
      Witajcie, jestem Adam zajmuję się naprawą zegarków od 2016 roku. Chciałbym zaproponować swoje usługi gdyby ktoś byłby zainteresowany podsyłam link do mojej strony . Gwarantuje wysoką jakość wykonywanych moich usług. Zainteresowanych i osoby mające pytania zapraszam na priv. 
      https://www.facebook.com/profile.php?id=100035394744422
       
       
    • Przez Kacperek_77u
      Cześć
      W tym temacie będe ukazywał swoje prace nad zegarkami
      Najpierw napiszę coś o sobie (miłego czytania 😝) :
      Zegarkami mechanicznymi interesowałem się od zawsze i zawsze chciałem taki mieć bo ,,ma duszę i pięknie tyka''. Pierwszy z jakim miałem do czynienia była męska zaria kupiona za 20zł 7 lat temu na targu w rzeszowie. Chodziła tylko dwa tygodnie bo niewiem jakim cudem ale czop osi sekundnowej zniknął a jak wiadomo 2009 bez niego chodził nie będzie. Porozbierałem ją z ciekawości, o dziwo poskładałem ją spowrotem i poszła w kąt razem z zainteresowaniem zegarkami. Jakieś dwa lata temu znowu ją odkopałem, znalazłem dawcę na allegro i coś nawet z tego poskładałem ale chodzic to nie chciało... Więc znowu poszła w kąt z zainteresowaniem-do czasu...
      W ubiegłym roku gdzieś na jesień przypadkiem znalazłem ofertę pudła części do owego mechanizmu i udało mi się je wyrwać za całe 15zł (radość.JPG). Przyszła paczka, zacząłem coś kręcić i wymodziłem w miare działający zegarek 😁
      Potem zakręciłem się w ruskich i dostałem bzika na punkcie sportivn. I w grudniu zakupiłem fajny egzemplarz aczkolwiek zauważyłem na zdjęciach że ma martwy włos więc podmianka była potrzebna (akurat z tamtymi częściami do zari udało mi się jeszcze kupić pare mechanizmów do pobied i kolejne pudło części więc no problemo o drugi włos). Pamiętam jak ćwiczyłem ruchy dzięki którym mógłbym zdjąć włos xd. Procesu podmianki opisywać nie będe bo za długo by to zeszło ale finalnie zegarek OŻYŁ! I tak już z rok będzie jak dłubie w zegarkach 😁
       
       
      Pierwsze co chciałbym wam pokazać z niedawnych prac to pierwsze poważniejsze wyprostowanie włosa w slavie któro zakończyło się niczym innym jak sukcesem 😁 
      Jak widać ktoś chciał ją przyśpieszyć ale potem stwierdził że jednak chodzi za szybko i zdecydowanym ruchem cofnął przesówkę uszkadzając włos...
      Więc akurat się złożyło że niedawno robiłem identyczną slave więc wziałem ją jako wzorzec i żeby nic nie wpadło do niej to poprostu zamiast dekla położyłem szkiełko
      Zbliżenie na wrorzec

      I o to pacjent po wyprostowaniu włosa (przy tego typu uszkodzeniach preferuję metodę ,,na żywca'' czyli poprostu prostuje włos gdy jest zamontowany z balansem tylko ewentualnie bawie się przesówkami 🙃)
      Teraz wystarczyło poprostu ustawić przesówkę z kołkiem włosa (będe wdzięczy za podanie jej profesjonalnej nazwy) żeby zegarek zaczął przyjemnie chodzić:

      20221224_002529.mp4
    • Przez RTK-WGM
      Dzięki comiesięcznej edycji klubowego konkursu foto,  szykuje się wyjątkowe spotkanie w Krakowie. Po kilkuczęściowym teoretycznym przewodniku fotografii przygotowanym przez "Gio" przyszedł czas na zajęcia praktyczne ! Miejsce spotkania to oczywiście Kraków, termin  9 -11 września.  Szczegóły sukcesywnie będą przekazywane  w tym wątku przez Andrzeja i Jana. Swoją pomoc w organizacji spotkania zadeklarował też Shreq.  Szykuje się foto - uczta w Krakowie !
       
      Informacje: https://zegarkiclub.pl/forum/topic/203069-warsztaty-zegarmistrzowskie-4-2022/
    • Przez Filip_tbg
      Witam wszystkich!
       
      Bardzo proszę o opinię i pomoc w podjęciu decyzji.
      Spędziłem kilka godzin szukając czegoś atrakcyjnego w dobrej cenie i spełniającego moje wymagania. 
      Wybrałem 2 które są na jasnej tarczy, do 42 mm, nie za grube i nie za popularne.
       
       ALPINA AL-525S3S6 https://www.zegarki.pl/pl/alpina-al-525s3s6
       
      ETERNA Avant Garde https://www.ashford.com/eterna-2945-53-61-1339.html
       
      Eterne mogę mieć w takiej cenie bez żadnych innych kosztów, Alpiny nigdzie nie mogę znaleźć ze stanów w lepszej pozostaje polski sklep.
      Tylko czy warto dopłacić 1300 zł?
      Może ktoś coś wie o innych sklepach po za ashford.com czy jomashop.com ?
       
      Pozdrawiam
       
       
       
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.