Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
e.czajnik

Recenzja G-Shock GW-M5610

Rekomendowane odpowiedzi

Podpadnę wyznawcom, ale moim zdaniem to coś nie jest warte 5 stów. Pomijam wygląd, bo kupując zegarek "do sportu" i nie chcąc wydać większych pieniędzy jest się skazanym na kiczowatego, moim zdaniem, transformersa od Casio (bez urazy), albo metroseksualne produkty innych firm. Kupiłem "do sportu" rower/bieganie/góry, bo potrzebuję tylko czasowskazywacza, który się zaświeci po zmroku (luma się nie sprawdza jak dla mnie). Dziś bym kupił wskazówkowego Timexa, ale skusiłem się na mini transformersa ze względu na tanie radio i solar. Solar działa, a oszczędzanie energii włącza się w ciemności co noc. Przy czym parę razy nie wyłączyło się automatycznie po wschodzie słońca. Wstał po wciśnięciu przycisku. Radio... hmmm. W porównaniu z Citizenem to dziadostwo. Citek synchronizuje się co noc w dowolnym punkcie mieszkania. Casio akceptuje do tego celu tylko jedno okno w kuchni - z różnym skutkiem. Być może wyłączenie PSa coś by dało. Może kiedyś sprawdzę, ale na razie ciągle o tym zapominam. Ręczna synchronizacja pod chmurką działa spoko. Kulejąca synchronizacja nie jest problemem, bo czas odmierza dokładnie. Wyświetlacz ma znośne kąty, ale w większości przypadków nie uniknie się przekręcenia tarczy w stronę oczu. Warto poćwiczyć specyficzny gest zaświecający światełko, bo o szarówce transformers bez światełka sromotnie przegrywa w konkurencji ze wskazówkowymi. O ile "w spoczynku" świecenie światełka może w dłuższym czasie przyczynić się jedynie do schorzeń ortopedycznych (dramatyzuję oczywiście), to podczas biegania czy jazdy na rowerze, może skutkować śmiercią lub kalectwem, i tu już nie przesadzam, bo koordynacja ruchowa gestu i odwrócenie uwagi od podłoża na dłuższą chwilę, konieczne do skupienia wzroku na podskakujących drobniutkich cyferkach, może się skończyć potknięciem czy wjechaniem w dziurę. Dobrze, że nie potrzebuję interwałów (tych brak), stoperów czy czego tam jeszcze, bo wciskanie tych malutkich guziczków jest upierdliwe podczas siedzenia na fotelu, a w czasie ruchu bliskie jest nawlekaniu igły ;-) Podsumowując, to jeżeli chcecie to coś do kolekcji, bo wzięła was nostalgia za montaną z dzieciństwa, albo chcecie mieć zegarek jak ten pan z filmu, to spoko. Do używania chyba jednak warto kupić coś metroseksualnego z dużymi cyferkami i guzikami, transformersa z przerośniętym ego albo doskładać na jakiegoś Garmina czy czegoś z jego półki cenowej, funkcjonalnej i estetycznej. Ew. można kupić Skmei 1134 albo Sanda 329 z japońskim modułem i z niewielką utratą funkcjonalności, za to za 10x mniej kasy. Wyglądają równie słabo, a stosunek ceny do ergonomii jest lepszy. :-P Wiem, że często fani i posiadacze krytyczne uwagi odnośnie produktu biorą do siebie, ale nie jest to atak na ich gusta, a jedynie przedstawienie osobistych odczuć, które mogą ew. pomóc przy zakupie zegarka do podobnych zastosowań.

Krótko, zwięźle i na temat: Bez obrazy ale nie znasz się ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do porównania Citizena do g-shock'a w kwestii synchronizacji to sugeruję porównanie budowy - Citizen to metal koperty, pierścienia zabezpieczającego moduł i często samego modułu, g-shock to polimery koperty (wyłączając kilka modeli), polimer bezela, żelowe wkładki zabezpieczające moduł - czyli zdecydowanie gorsza przenikalność fal, pomimo tych różnic, a mam "kilka" g-shock'ów posiadam też Citizena z WC i jakoś specjalnie różnicy odnośnie synchronizacji nie widzę czasomierze obu marek synchronizują mi się w 99% przypadków.

 

Co do porównania g-shocka z takimi wynalazkami jak Skmei 1134 czy Sanda 329 to raczej sobie powinieneś darować... bo za coś takiego raczej aplauzu tutaj nie dostaniesz, co najwyżej co innego...  :D 

 

Nie należę do tych posiadaczy "G" którzy swoje zegarki trzymają w gablotach i nie zauważyłem opisanych przez Ciebie problemów z "skakającymi cyferkami", problemem odczytu wskazań wyświetlacza w słabym świetle (nawet bez podświetlania) - zwykle wystarcza zwykle "rzucenie wzrokiem" żeby godzinę odczytać - może trochę problemów było z wyświetlaczami "negatywnymi" ale to też kwestia przyzwyczajenia. Co do przycisków to faktycznie w GW-M5610, są one nie największe i porównując ich funkcjonalność z GWG czy 9400 różnica jest na niekorzyść, ale to kwestia przyzwyczajenia i wyrobienia "techniki przyciskania" - na pewno wciśnięcie przycisku jest "gładsze" niż w King'u czy 9300 ze względu na MUD Resist tych ostatnich.

 

Obstawiam że zegarek użytkujesz sporadycznie i nie jesteś przyzwyczajony do jego specyfiki i stąd tak negatywny odbiór, ALBO masz jakiś nieudany model. Z "G" jest tak że po oswojeniu się z zegarkiem nie masz najmniejszych problemów z jego obsługą czy odczytem - nawet tych z "negatywnym" wyświetlaczem, bo z czasem "złapiesz kąt" pod którym najłatwiej odczytać wskazania wyświetlacza. Urok LCD jest właśnie taki że kąt patrzenia ma wpływ na czytelność, dużo lepiej pod tym względem jest w ProTrek'ach PRW-3010 i PRW- 3510 bo maja nieco inny wyświetlacz, ale to już inna bajka


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko, zwięźle i na temat: Bez obrazy ale nie znasz się ;)

Zgadzam się z Kolegą  :)

I tak to jest że wyjątek potwierdza regułę i tutaj mamy tego przykład.

Tysiące zadowolonych Klientów i jeden nie, wszystkim nie dogodzisz  ^_^

Z małymi guzikami można się zgodzić ale tak jak Piotrek napisał, trzeba "umieć" je naciskać a dwa decydując się na takiego malucha trzeba mieć świadomość że nie może mieć większych guzików niż grubość koperty  :P

Synchronizacja działa idealnie, miałem/mam kilkanaście różnych firm z RC i nie ma tu mowy o jakiś różnicach na niekorzyść kwadrata czy tam G i Piotrek z Tobą w kwestii gorszego odbioru przez przenikalność fal się absolutnie nie zgadzam bo niekoniecznie stalowe odbierają lepiej, tutaj raczej zalezy jak trafisz z samym modelem.

Miałem np. te same modele jednocześnie i czasem lepiej łapał jeden od drugiego  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótko, zwięźle i na temat: Bez obrazy ale nie znasz się ;)

Ale ja się wcale nie chcę znać. Chcę tylko wygodnie używać. Nie miałem jeszcze nigdy "cyfraka". Spróbowałem i się rozczarowałem. Z wieloma rzeczami jest tak, że póki nie spróbujesz, to nie wyrobisz sobie opinii. Nie jest to duży problem, bo potomek już za nim się ogląda. Poczekam do półrocza w szkole, żeby nie było za free i się z transformersem rozstaniemy ;-) Dla każdego co innego w produkcie jest ważne, a wrażenie odnosimy do swoich dotychczasowych doświadczeń. Ja kupiłem dyskretny samochód z mocniejszym silnikiem, a sąsiad kupił ze słabszym silnikiem, ale z pakietem stylistycznym M. Się nie znam ja czy on? Do obrazy mi daleko ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Synchronizacja działa idealnie, miałem/mam kilkanaście różnych firm z RC i nie ma tu mowy o jakiś różnicach na niekorzyść kwadrata czy tam G i Piotrek z Tobą w kwestii gorszego odbioru przez przenikalność fal się absolutnie nie zgadzam bo niekoniecznie stalowe odbierają lepiej, tutaj raczej zalezy jak trafisz z samym modelem.

 

 

Przecież napisałem że moje wszystkie się synchronizują jednakowo metalowe i te metalowe mniej ;) - różnica w materiałach może mieć niewielki wpływ gdzieś na granicy zasięgu sygnału...

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...nie zauważyłem opisanych przez Ciebie problemów z "skakającymi cyferkami"

 

Może ja mniej płynnie biegam ;-) Ale spoko, mam sposób - przystaję do sprawdzenia godziny ;-)

 

Nie no spoko chłopaki. Po prostu kupiłem zegarek do innych zastosowań niż moje potrzeby i tyle. Jak wspomniałem na końcu powinienem kupić typowy sportowy zegarek, ale wybrałem ten, który mniej mi się nie podobał. Kolejny będzie z dużym wyświetlaczem i dużymi przyciskami. W kwestii synchronizacji nic nie poradzę - działa jak opisałem. Uważam, że mając doświadczenie z Citizenem mam prawo być rozczarowanym, bez względu na to z czego jest obudowa. Synchro to najmniejszy problem, bo kwarcaki są dokładne i bez synchro. Zapomniałem o jednym mega patencie, który bardzo mi się podoba - pipczyk co godzina. Nigdy tego nie miałem wcześniej. Świetna sprawa. Co do zrzynki Skmeia to ci poważni zrzynają z siebie nawzajem,ale im to się wybacza. Np. Seiko ala FF. No ale w takich przypadkach mówi się o inspiracji lub hołdowaniu kultowym modelom ;-) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten zegarek od dwóch i pół roku. Kupiłem go, bo zegarek

 

1. jest utrzymany w stylu retro (klasyka z lat mojego dzieciństwa)

2. jest mały i lekki (przesiadłem się z kolosa GW-9400)

3. jest niepozorny, nie zwraca niczyjej uwagi

4. ma tough solar i waveceptor (czyli wszystko co dla mnie najważniejsze).

 

Używałem go praktycznie w każdych warunkach, regularnie zabieram go co tydzień na basen. Nie dzieje się z nim nic złego. Po prostu niezniszczalny bydlak. Synchronizacja udaje się w 99% przypadków, w każdym pokoju mieszkania na blokowisku (Dolny Śląsk). Żadne literki nie skaczą. Od początku mam poziom naładowania H i nigdy mi nie spadł niżej (nie robię żadnych 'naświetlań').

 

Z minusów:

1. trochę zbyt krótkie podświetlenie

2. guziki trzeba wciskać paznokciem

3. nieładnie spasowany bezel z paskiem (szczelinka).

 

Podsumowując - jestem zadowolony jak cholera, choć zapłaciłem za niego prawie sześć stówek. Dzisiaj kupiłbym go znowu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po raz pierwszy na forum.

 

Dużo już było o tym zegarku, dzisiaj go dostałem a miałem przez 4 lata DW 5600.

 

Spasowanie bezela z paskiem jest o dziwo gorzej wykonane niż w DW 5600, nie rzuca się to jakoś w oczy jednak to fakt. Pasek taki sam, to znaczy tak samo wygodny jak w DW 5600.

 

Dla mnie plusem w porównaniu z poprzednikiem jest bardziej kontrastowy wyświetlacz i bardziej grube czcionki, czytelność po prostu lepsza na pierwszy rzut oka.

 

Pierwsze połączenie z nadajnikiem w Niemczech udane. Mieszkam na 1 piętrze (Opolszczyzna), blok to jakiś przeciwpancerny żelbet, wcale nie podchodziłem do okna, pogoda fatalna z mgłą a zegarek wykrył wysoki poziom sygnału L3 i wszystko ładnie ustawił włącznie z wyłączeniem DST, bo nadajnik wysyła również informację jaki czas mamy, zimowy czy letni.. Naprawdę super, o to mi chodziło, wreszcie czas co dziesiątej części sekundy, wiem że to maniactwo ale cóż, choroby są różne.

 

Ogólnie będąc uprzednio właścicielem DW 5600 kupując GW-M5610 wiedziałem czego się spodziewać, dostałem jego bardziej zaawansowanego brata z lepszym jak dla mnie wyświetlaczem i z bardzo użytecznym Wave ceptorem .

Jestem ciekaw jak będzie się sprawował panel słoneczny i czy w tą pochmurną zimę poziom naładowania spadnie na medium, bo ze sklepu dostałem go na high.

Edytowane przez Rafanox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie pasek jest bardziej miękki i elastyczny w porówmaniu do DW5600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie miękki i elastyczny pasek to polecam ten od GW-5000.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zafascynowała mnie ostatnio premiera  Casio G-Shock GMW-B 5000. Niestety cena na chwilę obecną jest nie do przeskoczenia a z tego co wyczytałem będzie jeszcze gorzej gdyż jest to edycja limitowana. Przeglądałem różne modele i postawiłem na wave ceptor i solar.  

Udało się mi zakupić rocznego GW-M5610 z 6 letnią gwarancja  za 400zł. Mam nadzieję że bede zadowolony. Ten zegarek to powrót do dzieciństwa prosty, czytelny i miejmy nadzieję że nie zniszczalny .

 

/wcześniej miałem garmin fenix 3 . w wersji silver. Niestety strasznie raziła mnie jakość wyświetlacza - tzn rozdzielczość. Na domiar złego strasznie się rysował i przy moim trybie pracy długo by nie pociągnął.. szkoda pieniązków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to najlepszy model nie za duży, podczas pracy na budowie nie przeszkadza o nic nie chaczy jak bezel i pasek się zniszczy to za grosze można wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wyczytałem będzie jeszcze gorzej gdyż jest to edycja limitowana.

Limitowana jest wersja złota, srebrna nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Limitowana jest wersja złota, srebrna nie.

:) super ! nie ukrywam że silver bardzo się mi podoba. Przyjdzie jeszcze czas...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie zauważyłem że jest na gumce ;) - fucktycznie lipa. Ale jeśli miałby kosztować 1500 to brałbym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam się nad zakupem modelelu 5610, mam tylko jedno "ale"...

Czy cyfry odpowiedzialne za godzinę nie są zbyt małe?

Jeżeli ktoś z szanowny posiadaczy w/w modelu mógłby mi napisać jaka jaka wysokość cyfer godzinowych byłbym wdzięczny

 

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 mm.

Dzięki

 

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas upałów pasek nie obciera i nie powoduje odparzeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.