Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

NOWI UŻYTKOWNICY FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość fidelio

Poszukaj działu "Jaki zegarek" i tam zadaj to pytanie. Na pewno pomożemy :-) I koniecznie określ budżet ;-) Pomożemy go przekroczyć :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj działu "Jaki zegarek" i tam zadaj to pytanie. Na pewno pomożemy :-) I koniecznie określ budżet ;-) Pomożemy go przekroczyć :-)

Dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Od dłuższego czasu nie daje mi spokoju pomysł założenia własnego sklepu Internetowego z zegarkami. 

 

Zainspirowany tym wątkiem: http://zegarkiclub.pl/forum/topic/113429-biohazard-handmade-miyota-8215-automatic/?do=findComment&comment=1336862, chciałbym założyć coś podobnego z tym że zamiast o tworzeniu zegarka, byłoby o tworzeniu sklepu z zegarkami (proces, wyzwania, wybór produktów, kontakt z producentami, dystrybucja). Chciałbym też przy okazji zweryfikować niektóre pomysły, podpytać o rady, ale przede wszystkim dostarczać ciekawych informacji i rozrywki czytajacym.

 

Byłoby na coś takiego miejsce na forum?  :)

 

{edit] jeśli tak to w jakiej kategorii najlepiej zamieścić taki wpis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jestem tutaj świeżakiem, widziałem temat o sprawdzaniu autentyczności, ale z tego co widziałem chodzi w nim o zegarki już posiadane. Nie chcę śmiecić w podforach więc zadam pytanie tutaj, czy jest gdzieś miejsce gdzie mógłbym wrzucić aukcję, żeby bardziej doświadczeni koledzy rzucili na nią okiem?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

jestem tutaj świeżakiem, widziałem temat o sprawdzaniu autentyczności, ale z tego co widziałem chodzi w nim o zegarki już posiadane. Nie chcę śmiecić w podforach więc zadam pytanie tutaj, czy jest gdzieś miejsce gdzie mógłbym wrzucić aukcję, żeby bardziej doświadczeni koledzy rzucili na nią okiem?

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Śmiało pytaj tutaj:

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=http%3A%2F%2Fzegarkiclub%2Epl%2Fforum%2Findex%2Ephp%3F%2Fforum%2F117-Aukcje%2BAllegro%252C%2BeBay%2Bi%2Binne&share_sfid=117&share_fid=19044&share_type=sf

 

 

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Do tej pory byłem biernym obserwatorem forum, to mój pierwszy post. Zastanawiam się gdzie zadać pytanie o kupno Rolexa u naszego polskiego AD. Interesuje mnie jakiego poziomu zniżki od ceny wyjściowej uzyskiwali doświadczeni użytkownicy.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od tego, z czego mierzysz :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Do tej pory byłem biernym obserwatorem forum, to mój pierwszy post. Zastanawiam się gdzie zadać pytanie o kupno Rolexa u naszego polskiego AD. Interesuje mnie jakiego poziomu zniżki od ceny wyjściowej uzyskiwali doświadczeni użytkownicy.

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Słyszałem o 5 % zniżki, słyszałem o 10 %, a pracownicy W. Kruk mogą liczyć na 30 % zniżki na asortyment, może warto się na chwilę zatrudnić?

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla 30% zniżki może i warto by na chwilę się zatrudnić ;) Interesuje mnie Datejust ref. 126334, cena wyjściowa €8800. U londyńskiego AD np. Goldsmiths czy Mappin&Webb cena wyjściowa £6900 ~ €7730. Kruk wyrówna do tego poziomu?

 

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jedyne co wyczytałem na ich stronie: "2. Wysokość cen podana w Sklepie Internetowym jest wiążąca i nie może być przedmiotem negocjacji. Ceny Towarów w Sklepie Internetowym nie mają zastosowania do sprzedaży realizowanej w Salonach, z wyłączeniem przypadku gdy Klient dokonuje zakupu Towarów w Salonie w wyniku rezerwacji Towarów za pośrednictwem Sklepu Internetowego w oznaczonym Salonie W.KRUK"

 

Wysłane z mojego PRA-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

IMO nie wart swojej ceny, ale ja się nie znam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich zegarkowych maniaków.

Na imię mam Krzychu, powoli dobijam do czterdziestki i lubię ładne przedmioty, kobiety w sumie też. Na chwilę obecną nie szukam żadnego zegarka, raczej potrzebuje porad użytkowych, namiarów na porządnych zegarmistrzów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dostałam zegarek od babci, czy ktoś coś wie na jego temat? Szukam w internecie i takiego nie znalazłam

post-106270-0-44162400-1535889037_thumb.jpeg

post-106270-0-47859600-1535889052_thumb.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

mam Casio GB-5600 i bardzo  zniszczoną kopertę ze szkiełkiem, czy jest jakaś opcja wymiany na nową albo jakis zamiennik, kompatybilny z tym modelem? Próbowałem moduł z GB5600 wcisnąć do DW5600 ale nic z tego nie wyszło, wydaje mi się ze DW jest bardziej płaski i ma inne przyciski wewnątrz besela.

Na allegro proponują teoretycznie besele od DW5600, do tego modelu - ale sprawdziłem empirycznie i to nie to... poza tym chętnie kupiłbym i szybkę, ewentualnie jakiś zbliżony jej zamiennik...

Prośba o porady jaki zamiennik koperty (besel+szybka)  można użyć dla GB-5600, przynam że najbardziej by mi pasowal taki jak oryginał:

http://www.g-street.com.au/2012/11/g-shock-gb-5600aa-iphone-watch-a-close-up-look/gb-5600aa-1jf/  ale nigdzie nie można znaleźć tej części w internecie/sieci...

Będę wdzięczny za pomysły gdzie można-by to znaleźć w jakiejś rozsądnej cenie, ewentualnie w jaki inny korpus przerzucić moduł z GB5600

 

Jeśli już był podobny wątek to przepraszam za pytanie początkującego na tym forum i ewentualne wskazanie dyskusji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka jestem nowy, mam pytanie czy ktoś kiedyś wpadł na pomysł by zrobić aukcje 100 zegarków lub nawet 200 ;) w "ciemno" czy takie coś wypali czy będą ludzie którzy będą licytować ?? pozdrawiam

 ps. z 200 zegarków byłoby co wybrać ale nie chcę by je rozdzielano :P, dodam że liczba zegarków wciąż rosnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie ogarnąłem, jak działa kółko 'reputacja'. Gdzie się klika, żeby komuś przyznać? 

 

W regulaminie nie znalazłem, wyszukiwarka też nie pomogła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie ogarnąłem, jak działa kółko 'reputacja'. Gdzie się klika, żeby komuś przyznać? 

 

W regulaminie nie znalazłem, wyszukiwarka też nie pomogła. 

 

Dobra, już ogarnąłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dostałem kilka lat temu mechanizm zegara stojącego, który postanowiłem ostatnio uruchomić. Mechanizm był bez wahadła i łańcuchów, ale z obciążnikami, nieoznaczony przez producenta tylko wybity numer seryjny i  symbol cyfrowy mechanizmu 115.

Tarczę, która była w komplecie  (na pewno nie była od tego mechanizmu bo nie pasowała do otworów w płycie zegara) dopasowałem  przesuwając w tarczy jedną z nóżek - to było łatwe.

Trudniejsze było zdobycie łańcuchów - nieosiągalne  - więc zrobiłem je sam - żmudne i niewdzięczne ale do zrobienia.

Mechanizm rozebrałem na część i wymoczyłem w  roztworze rozcieńczonej wody amoniakalnej i mydła (wszystko nabrało blasku) przemyłem benzyną  ekstrakcyjną i złożyłem smarując z umiarem czopy Moebiusem 8040 - mechanizm lekko pracuje bez zauważalnych luzów.

Wszystko wskazywało że będę mógł się zabrać za dopasowanie długości wahadła. Poszukałem w internecie i wyszło że długość całkowita wahadła przy podobnych mechanizmach to 90 -110 cm.

Wtedy wystąpił problem  mechanizmem, który dziarsko i równomiernie "tyka" ale zatrzymuje się po ok. 10 minutach niezależnie od przyjętej długości wahadła.

 

Na pewno wszystkie czopy są proste (obejrzałem i wypolerowałem) gniazda w płytach czyste i nie wyrobione, nie rozbierałem wychwytu tylko palety  przemyłem i wyszczotkowałem pędzlem (zauważyłem minimalne miejscowe wytarcie ma jednej z palet).

 

Proszę o podpowiedź Szanownych kolegów gdzie mam szukać usterki.

 

Z moich wcześniejszych doświadczeń z mechanizmami zegarów wiszących Junghans, Metron czy Becker nawet te bardzo zapuszczone i rozklekotane, po wymyciu i przesmarowaniu chodziły całkiem sprawnie choć nie zawsze dokładnie. 

 

Prośba jeszcze  o zidentyfikowanie producenta mechanizmu jest wybity na tylnej płycie numer seryjny + symbol cyfrowy mechanizmu 115 (zdjęcia w załącznikach). Czy poprawnie przyjąłem długość dla tego mechanizmu wahadła?

 

Pozdrawiam wszystkich.

post-107130-0-51124900-1542140786_thumb.jpg

post-107130-0-05981000-1542140795_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regulowałeś wychwyt? Robi się to na tulei drążka kotwicy (widać go na zdjęciu po prawej) lub na połączeniu drażka z prętem wahadła (ściślej jego pierwszą częścią). Ponieważ nie masz oryginalnego wahadła trudno powiedzieć jak wygląda. Zegar to chyba Kienzle z lat 20. PL w niemieckich zegarach była zwykle długością wahadła liczoną od 1/3 górnej stalowej części sprężynki (zawieszki) do końca gwintowanego pręta.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regulowałeś wychwyt? Robi się to na tulei drążka kotwicy (widać go na zdjęciu po prawej) lub na połączeniu drażka z prętem wahadła (ściślej jego pierwszą częścią). Ponieważ nie masz oryginalnego wahadła trudno powiedzieć jak wygląda. Zegar to chyba Kienzle z lat 20. PL w niemieckich zegarach była zwykle długością wahadła liczoną od 1/3 górnej stalowej części sprężynki (zawieszki) do końca gwintowanego pręta.

Niestety to niewiele dało, cały czas się zatrzymuje. Wsłuchując się w jego chód odnoszę wrażenie jakby coś go hamowało, wygaszało.

 

Czy długość lub sztywność sprężynki wahadła może mieć wpływ na takie coś?

 

Sprężynka nie jest oryginalna. Kupiłem ją w sklepie zaopatrującym zegarmistrzów, z informacją tylko że jest do zegarów stojących.

 

Kiedyś ze starej żyletki RAWA dorabiałem sprężynkę do mojego pierwszego zegara ściennego. Z oryginalnej sprężynki zachowały się tylko jakieś nędzne resztki. Tak trochę na wyczucie (zupełny nowicjusz a internetu nie było) wyciąłem podobne blaszki i  zegar do tej pory działa a minęło kolejne dwadzieścia lat. 

Wtedy mnie takiemu zielonemu  się udało bo to był mój pierwszy raz. Korci mnie aby to powtórzyć przy tym zegarze, tylko tu jest  solidna masa wahadła a tamten miał wahadełko no i jeszcze pytanie czy to ma sens.

 

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość martyn-g

Jesteś nowy na forum?, masz problem gdzie umieścić pytanie, nie możesz znależć interesującej Cię informacji, napisz w tym temacie-doswiadczeni forumowicze i moderatorzy pomogą.

Witam. Jestem nowym na forum. Chciałbym ogłosić sprzedaż jednego z moich zegarków z kolekcji i nie wiem gdzie jak to zrobić. Druga sprawa to też nie wiem gdzie szukać do kupna zegarków.

Witam. Jestem nowym na forum. Chciałbym ogłosić sprzedaż jednego z moich zegarków z kolekcji i nie wiem gdzie jak to zrobić. Druga sprawa to też nie wiem gdzie szukać do kupna zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Szukaj w dziale SPRZEDAM. Jednak żeby wystawić tam zegarek na sprzedaż, musisz mieć przynajmniej 50 postów. Do tego momentu taka możliwość będzie zablokowana :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.