Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

NOWI UŻYTKOWNICY FORUM

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kwiatek

Witam. Jestem nowym na forum. Chciałbym ogłosić sprzedaż jednego z moich zegarków z kolekcji i nie wiem gdzie jak to zrobić. Druga sprawa to też nie wiem gdzie szukać do kupna zegarków.

Witam. Jestem nowym na forum. Chciałbym ogłosić sprzedaż jednego z moich zegarków z kolekcji i nie wiem gdzie jak to zrobić. Druga sprawa to też nie wiem gdzie szukać do kupna zegarków.

Pewnie kliknąłeś nie czytając.

Zapraszam do lektury: http://zegarkiclub.pl/forum/index.php?app=forums&module=extras&section=boardrules

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na nic dobre rady. Nowy kolega znalazł "obejście" :(


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę może panowie polecicie dobrego zegarmistrza w Bydgoszczy. Mój problem - chodzę do zegarmistrza który nie ma wibrografu, i jego regulacja dokładności chodu na oko, więc muszę kilka razy jeździć do ścisłego centrum. mimo że nie pobiera opłaty, to jest to uciążliwe, wolę zapłacić i raz wyregulować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A regulowałeś wychwyt? Robi się to na tulei drążka kotwicy (widać go na zdjęciu po prawej) lub na połączeniu drażka z prętem wahadła (ściślej jego pierwszą częścią). Ponieważ nie masz oryginalnego wahadła trudno powiedzieć jak wygląda. Zegar to chyba Kienzle z lat 20. PL w niemieckich zegarach była zwykle długością wahadła liczoną od 1/3 górnej stalowej części sprężynki (zawieszki) do końca gwintowanego pręta.

Niestety to niewiele dało, cały czas się zatrzymuje. Wsłuchując się w jego chód odnoszę wrażenie jakby coś go hamowało, wygaszało.

 

Czy długość lub sztywność sprężynki wahadła może mieć wpływ na takie coś?

 

Sprężynka nie jest oryginalna. Kupiłem ją w sklepie zaopatrującym zegarmistrzów, z informacją tylko że jest do zegarów stojących.

 

Kiedyś ze starej żyletki RAWA dorabiałem sprężynkę do mojego pierwszego zegara ściennego. Z oryginalnej sprężynki zachowały się tylko jakieś nędzne resztki. Tak trochę na wyczucie (zupełny nowicjusz a internetu nie było) wyciąłem podobne blaszki i  zegar do tej pory działa a minęło kolejne dwadzieścia lat. 

Wtedy mnie takiemu zielonemu  się udało bo to był mój pierwszy raz. Korci mnie aby to powtórzyć przy tym zegarze, tylko tu jest  solidna masa wahadła a tamten miał wahadełko no i jeszcze pytanie czy to ma sens.

 

Pozdrawiam Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać pytanie odnośnie kupna paska do zegarka i nie wiem w którym dziale za bardzo. Prośba o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać pytanie odnośnie kupna paska do zegarka i nie wiem w którym dziale za bardzo. Prośba o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka

 

Jest specjalny dział poświęcony paskom i innym akcesoriom:

http://zegarkiclub.pl/forum/forum/70-paski-i-akcesoria-zegarkowe/


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem NOWY. chcę się dowiedzieć coś więcej o posiadanym budziku Kienzle??? Rok produkcji,wszystko działa ,zaczynam traktować to jako nowe hobby,czytając waszą stronę,forum.


Daję fotki .Znacie się na tym nie wiem gdzie szukać.   post-107794-0-44670000-1545514764_thumb.jpg204341.jpg].

post-107794-0-29074800-1545514890_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może, ponieważ smary znajdujące się w środku mechanizmu mogą zaschnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 39 lat i od miesiąca nie wychodzę z chrono i forum. Szukam szperam czytam wyrabiam gust. Wciągnęło mnie jak bagno. Zacząłem zauważać zegarki na nadgarstkach innych. Ciekawe hobby niechcący zalapalem. Pozdrawiam wszystkich nakręconych i tych z rezerwa chodu. He

Witam Cię jako autor tematu i pasjonat !! :P

 

P.S Nie patrz na nadgarstki innych w środkach komunikacji miejskiej bo pomyślą że jesteś kieszonkowcem.... :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio wygrzebałem z dna szuflady pudełko, a w nim kilkanaście zegarków. Z góry pragnę zaznaczyć, że jestem kompletnym laikiem, dosłownie zerowe pojęcie w temacie zegarków, a jednak przeglądając galerie budzi się we mnie jakaś dziwna ekscytacja, ożywienie. Wracając do pytania, czy którykolwiek z przedstawionych na zdjęciu wart jest poświęcenia mu uwagi (i pieniędzy - renowacja)? Przepraszam za jakość zdjęć- robione zastępczym smartfonem.

20190112 124514

20190105 194352

20190112 124817

20190112 124846

20190112 124938

20190112 125023

20190112 125038

20190112 125221

20190112 125200

20190112 125131

20190112 125120

20190112 125050

20190112 125708

20190112 130020

20190112 130036

20190112 130125

20190112 130158

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Atlantiki zdecydowanie, ciekawe modele ( lepsze zdjecia potrzebne)

Poljoty też warte uwagi.

Kwarce to raczej "tło' bez wartosci...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Atlantiki zdecydowanie, ciekawe modele ( lepsze zdjecia potrzebne)

Poljoty też warte uwagi.

Kwarce to raczej "tło' bez wartosci...

Jak tylko będę miał możliwość, wrzucę coś w lepszej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak więc kwarce na bok :)  Jakość zdjęć nie powala, lecz są nieco dokładniejsze, zaintrygował mnie ten Japoniec, lecz nie wiem czy da się z nim cokolwiek zrobić. Atlantiki wyglądają tragicznie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstaw w tym temacie zdjecia kolejno co Cię interesuje, ale nie wielkości znaczka pocztowego :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj!!!!

 

Witam wszystkich. Jestem tutaj nowy, zatem wpadłem się przywitać i pozdrowić wszystkich :rolleyes:


I może zapytam od razu, może ktoś dopomoże ;)

 

Szukam koła automatu Wostok 2416b, jak na zdjęciu, pomoże ktoś? :)

post-107976-0-11310200-1547572610_thumb.jpg

post-107976-0-94854100-1547572610_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Dział rosyjski i radziecki, tam szukaj pomocy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim, konto od jakiegoś czasu ale w końcu mam więcej czasu na zajęcie się swoim zamiłowaniem.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim, konto od jakiegoś czasu ale w końcu mam więcej czasu na zajęcie się swoim zamiłowaniem.

 

Pozdrawiam wszystkich serdecznie!

 

Czyli nabiciem 45 postów w 24 godziny żeby dostać się na bazarek :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

I już na nim działa, szybki jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, gdyby limit wynosił np. 200 postów, to czy chciałoby mu się dobić do końca?  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.