Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rradek

Orient Star Retrograde Power Reserve SDE00002B0

Rekomendowane odpowiedzi

Gdyby ktoś szukał, to właśnie CreationWatches ma niezłą promocję na ten model: http://www.creationwatches.com/products/orient-watches-252/orient-star-retrograde-power-reserve-sde00002b0-de00002b0-4646.html

 

Sam właśnie go zanabyłem, chociaż zaklinałem się, że przez dłuuugi czas Steinhart OV Blue będzie jedynym zakupem zegarka :)

Cena tego Orienta, z cłem i vatem, przy przewalutowaniu PayPala nie powinna przekroczyć 2 tysięcy zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie opłat celnych i vatu. Czy wszelkimi formalnościami w urzędzie celnym zajmuje się kurier i płaci się przy odbiorze kwotę, którą przewoźnik zapłacił w urzędzie czy trzeba osobiści jechać i odebrać zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dojdzie, to zobaczę, bo też jestem ciekawy jak będzie w tym przypadku (wziąłem darmową kurierem).

Można niby na nich wymusić wysyłkę zwykłą pocztą, wtedy te opłaty wnosi się na poczcie przy odbiorze.

Ponoć były przypadki, że jak szło pocztą, to celnicy puszczali bez cła, ale ponieważ nie ma reguły, to nie chciało mi się czekać kilku tygodni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne modele na Creation tez sa w super cenach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, spokojnie można znaleźć fajne modele w przecenie rzędu 40% i więcej.

I nie tylko Orienty ale i np. Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie opłat celnych i vatu. Czy wszelkimi formalnościami w urzędzie celnym zajmuje się kurier i płaci się przy odbiorze kwotę, którą przewoźnik zapłacił w urzędzie czy trzeba osobiści jechać i odebrać zegarek?

 

jeśli wyślą Ci kurierem (odradzam) to kurier (najczęściej) zajmuje się wszystkimi zagadnieniami z UC. pewnie będziesz musiał napisać co zamówiłeś, za ile itp. ale oni wypełnią te dokumenty do UC. tylko skasują Cię dodatkowo, zgodnie ze swoim cennikiem - do zapłaty przy odbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarnego mam i mogę tylko napisać, że na żywo wiele zyskuje. Biały na pasku wręcz przeciwnie (pierwotnie to tego miałem kupić). Niebieskie na żywo nie są aż tak bardzo niebieskie :) ale wyglądają nieźle. Z tym, że srebrne wskazówki mają świetny smaczek polegający na tym, że jedna strona jest polerowana, a druga szczotkowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do wskazówek to rzeczywiście, jest na co popatrzeć ;)

1001760d1420367645-under-yoshidas-crystaco do niebieskiego to wiadomo, światło robi wszystko ale ciekawe na ile zdjęcie jest "picowane" :P

WZ0241EL_1.jpg

do tego świetnie prezentuje się też SDV http://www.creationwatches.com/products/orient-star-classic-291/orient-star-automatic-standard-date-sdv02003w0-4786.html

 

to czasowa promocja czy do wykorzystania zapasów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ten niebieski jest podkręcony :)

SDV świetny. Myślałem nad nim kiedyś i znowu się zastanawiam (musiałbym się czegoś pozbyć :/). Tylko, że on jest świetny jako casual, na garniturę trochę przyduży.

 

Edit: Nie wiem, jak z tymi przecenami, ale te niby wyjściowe ceny są mocno zawyżone. Gdyby były realne, to ceny polskie na półkach są niższe, nawet przed podatkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do SDV to jakoś pod mankiet by wszedł, nie takie zegarki ludzie upychają ale chyba EL będzie rozsądniejszy ;) . Niebieskie wskazówki byłyby super ale nie wiem jak wyglądają na żywo i nie chciałbym się sparzyć, czarny nudniejszy ale za to bardziej uniwersalny. 

Masz gdzieś zdjęcia swojego EL? Na pasku czy bransoleta? Wolałbym kupić na bransolecie ale od razu wylądowałaby na nim jakaś skóra

 

ceny wyjściowe może i zawyżone ale to chyba standardowy chwyt, tak samo jak zaniżanie cen zegarków "out of stock". Tak czy inaczej porównując do innych sklepów jest taniej o ok 100eu, niebieski w clickawatch kosztuje 420eu co daje 150eu różnicy, niezła sumka zaczyna się robić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nawet galeria, ale chyba jest problem z hostingiem, spróbuj, może coś zobaczysz:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/107120-orient-star-classic-el05002b/?hl=%2Borient+%2Bstar

Wieczorem poszukam zdjęć, jak znajdę to wstawię. Kupiłem na bransolecie, mam do niego brązową skórkę.

Przy okazji na bazarku leży nówka w bardzo dobrej cenie, taki jak mój i praktycznie nie wyjdzie drożej niż na creation, a jak uwzględnić podatki, to nawet taniej:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/123854-orient-star/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah widziałem tego na bazarku ;)  foty nie hulają, nic nie widać. ja kupowałbym bym ze sklepu bo cło i inne opłaty mnie nie interesują, nie ściągałbym go do PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy zegarek z pierwszego postu występuje w wersji niebieskiej bo ten ze zdjęcia ma tarczę czarną a niebieska poświata to chyba od powłok AR


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Występuje i wersja niebieska, a w zasadzie dwie wersje.

Pierwsza jest przeznaczona na rynek japoński i ma oznaczenie: WZ0051DE. Tutaj różnica tkwi w bransolecie, prążkowanej tarczy oraz słoneczkach na subtarczach. Reszta to samo.

Druga wersja, analogiczna do tego z pierwszego postu, również ma niebieską tarczę, ale na kopercie, tarczy i bransolecie są złote elementy. Jej symbol to: SDE00004D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięknie dziękuję , i zabieram się do guglania  :)


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oriencik jest już u mnie.

Całość kosztowała w sumie 1742 zł (przewalutowanie PayPala + opłaty).

Na alledrogo taki model wisi za 3600 zł.

Owe opłaty (kurierowi przy odbiorze) wyniosły tylko 107 zł,a to dzięki temu, że sklep, jako deklarowaną wartość podał kwotę 113 €.

Całkiem miło z ich strony.

 

post-30779-0-57608700-1440424004_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, jednak ten złoty to nie bardzo,w kojarzy mi się z panami że złotymi łańcuchami na szerokich szyjach

 

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje zegara. No i cena świetna.

 

Edit: Zamawiałeś w środę i już dziś u Ciebie? Wysyłka do PL?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zamówiłem w środę i dzisiaj już kurier mnie namierzał.

Szło DHL-em, oni załatwili formalności, a ja tylko dałem kurierowi 107 zł należności, pewnie podatki i jakaś opłata (jak pisałem, sklep dał niższą cenę).

Sam byłem zaskoczony, bo nastawiałem się na to, że będę wcześniej wymieniał się jakimiś informacjami z DHL-em do wyliczenia przez nich opłat (vat, cło itp), ale okazało się, że wszystko już sami załatwili na podstawie dokumentacji nadawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek super. Szkoda, że bransoleta odstrasza. Ale ten model pewnie fajnie będzie z paskiem wyglądał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De gustibus... Mnie tam bransoleta się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Mnie też się podoba, zwłaszcza, że niemal wszystkie zegarki na bransolecie, posiadają bransy, których pierwowzorem był bodaj roleksowy submariner albo oyster.

W każdym razie są podobne, nie znaczy, że złe, ale mogą się znudzić :)

Tu zaś będzie jakieś urozmaicenie, chociaż jak ktoś chce to może szukać wersji na rynek japoński - tam jest "normalna" bransoleta, albo kupić na pasku.

 

A co do paska, to nie planuję. Niespecjalnie lubię paski, chociaż kto wie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>rradek

Czy możesz powiedzieć, jaką ten Twój OS ma szerokość bransolety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.