Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Zdjęcie

nowa lista szwajcarskiej federacji?

swiss made po nowemu? swiss made atlantic claude bernard

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • Sprzedawca Profesjonalny
  • 7928 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:12

Widziałem ostatnio parę zegarków średnio mi znanej marki "Claude Bernard" z charakterystycznym napisem "SWISS MADE". ;) Google podrzucił mi kilka wątków z forum o tej marce. Z ciekawości zerknąłem na listę brandów na stronie szwajcarskiej federacji i... nie ma. Nie przeglądałem od dechy do dechy, ale nie ma też np. Atlantic'a (niedawno jeszcze był), a także np. Edox'a, czy Christoper'a Ward'a...  Jest za to na liście Festina... Ktoś wie, co się stało/ o co chodzi..? :)

Użytkownik Lincoln Six Echo edytował ten post 25 sierpień 2015 - 20:23

• 0

#2 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 22004 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:27

To stowarzyszenie ...nie każdy do niego musi należeć.

Claude Bernard   Montres Edox et Vista SA Les Genevez, Schweiz; registriert am 27.11.1979

"Producent zegarków Claude Bernard nie jest wylistowany wśród marek zrzeszonych w Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego (FHS). Taka przynależność gwarantuje, że producent przestrzega ściśle wszystkich rygorów gwarantujących produkcję zegarka szwajcarskiego.

Oczywiście przynależność wymaga uiszczania członkowskich składek, co nie wszystkim odpowiada, nawet gdy zachowują wymogi przepisów dotyczących produkcji. Dla innych sama konieczność przynależności do organizacji jest ograniczeniem swobody, więc przynależność taka bojkotują."

Użytkownik cook edytował ten post 25 sierpień 2015 - 20:34

• 0

#3 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 7928 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:30

OK, rozumiem. Ale jeszcze niedawno na ich liście brandów upoważnionych do posługiwania się emblematem "swiss made" tych parę ww. marek było. A teraz ich nie ma. Przyznaję, że trochę zgłupiałem - nie to, żeby nie mógł bez tego żyć, ale... ciekawość mnie lekko męczy. ;)

• 0

#4 Master Yoda

Master Yoda
  • Użytkownik
  • 22004 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:36

Edytowałem jeszcze powyżej-przeczytaj.

• 0

#5 Lincoln Six Echo

Lincoln Six Echo
  • 7928 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 20:45

Pamiętam, że tak z parę miesięcy temu na 100% na liście FH był Atlantic, Christopher Ward i Edox... A np. nie było Voutilainen'a, który jeszcze do niedawna ostro się zarzekał, że nie jest mu to do niczego potrzebne, etc.

• 0

#6 70'

70'

Darek

• Użytkownik
  • 1304 postów

Napisano 25 sierpień 2015 - 22:13

Pamietam, ze 2 lata temu napewno Edoxa na tej liscie nie bylo i nie ma tej firmy nadal :)

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: swiss, made, atlantic, claude bernard

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych