Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Bobert

Zenith El Primero

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam prośbę o opinię na temat zegarka z aukcji:

http://allegro.pl/zenith-el-primero-o-36000-vph-charles-vermot-1185-i5630898838.html

To, że to oryginał to jestem pewien, zdjęcia raczej nie pozostawiają wątpliwości.

Chciałbym Was bardziej zapytać, czy wg Was jest wart tych pieniędzy. Wiem, że na forum się nie wycenia zegarków i tego nie oczekuję. Rzecz w tym, że ten model mi się tak podoba, że obawiam się o racjonalność mojego myślenia ;)

Mi cena wydaje się bardzo atrakcyjna, choć brak pudła i papierów mnie nieco niepokoi.

A może ktoś widział go na żywo?

 

Pozdrawiam,

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena rzeczywiscie wydaje sie bardzo atrakcyjna  - wystarczy sprawdzić po ile są te zegarki na chrono24. Na Twoim miejscu zasięgnąłbym opinii jaiegoś guru od Zenith co do oryginalności zegarka - kupowanie z lombardu samo w sobie niese niemałe ryzyko... moim zdaniem bynajmniej. Na pewno przy ewentulanej odsprzedazy bedzie wiekszy problem bez pudełka i papierów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak papierów, brak znajomości historii zegarka, to bardzo poważne negatywy, cena aż za dobra, niby zdjęcia wyglądają w porządku ale coś mi to nie gra  <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak papierów, brak znajomości historii zegarka, to bardzo poważne negatywy, cena aż za dobra, niby zdjęcia wyglądają w porządku ale coś mi to nie gra  <_<

 

Nom, cena zdecydoawnie mocno ponizej wartości rynkowej, ale z tego co sie orientuje, przegladając allegro, zaczynali od 18k. W każdym razie zdecydowanie udałbym sie do jakiegoś bardzo dobregoo zegarmistrza z tym zegarkiem. Jeżeli sie nie zgodzą na fachową ocene to dałbym sobie spokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonić. Porozmawiać ze sprzedającym. Jeśli to możliwe, przed sfinalizowaniem transakcji zabrać zegarek do dobrego zegarmistrza.

 

Lombardy często sprzedają totalny chłam (lub wystawiają zegarki w kosmicznych cenach), ale raz na jakiś czas naprawdę trafi się coś godnego uwagi...

 

 

... i tak trochę OT:

@ demollo: jeśli masz chwilę czasu, sprawdź proszę znaczenie słowa "bynajmniej"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek, jak i mechanizm ze zdjęć jest na 99% oryginalny.

Bardzo możliwe, że to egzemplarz krążący m.in. po naszym forum, który od początku nie miał papierów.

 

Czy cena jest rzeczywiście wyjątkowo atrakcyjna za zegarek bez papierów? Ja ją uważam za normalną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Kawałek do Wrocławia mam, ale z drugiej strony to nie jest zakup za 50 złotych.

 

Zegarek, jak i mechanizm ze zdjęć jest na 99% oryginalny.

Bardzo możliwe, że to egzemplarz krążący m.in. po naszym forum, który od początku nie miał papierów.

 

Czy cena jest rzeczywiście wyjątkowo atrakcyjna za zegarek bez papierów? Ja ją uważam za normalną.

 

A pamiętasz może kto był właścicielem forumowego Zenitha? Może po numerze udałoby się sprawdzić czy to ten.

 

Pozdrawiam,

 

R.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno  Primabaleron, nie wiem czy nie Wasyl po nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonić. Porozmawiać ze sprzedającym. Jeśli to możliwe, przed sfinalizowaniem transakcji zabrać zegarek do dobrego zegarmistrza.

 

Lombardy często sprzedają totalny chłam (lub wystawiają zegarki w kosmicznych cenach), ale raz na jakiś czas naprawdę trafi się coś godnego uwagi...

 

 

... i tak trochę OT:

@ demollo: jeśli masz chwilę czasu, sprawdź proszę znaczenie słowa "bynajmniej"...

 

 

sprawdziłem , powinno byc "przynajmniej" :)  błędy się zdarzają.. lepiej taki niż przyszłem, poszłem :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Primabaleron, nie wiem czy nie Wasyl po nim.

No to już wiem, że to nie jest ten sam egzemplarz. Natomiast kolega Primabaleron podpowiedział, że cena jest mniej więcej transakcyjna. Za podobną kwotę sprzedał swój, z tym że z pudełkiem. Chyba się wstrzymam. Może zejdą z ceny, bo to jednak sam, goły zegarek.

 

R.

 

 

Wysłane z mojego iPad przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest lombard wiec trzeba dzwonic i gadac co do ceny. Ja juz z ich sieci kupilem kilka rzeczy i nie bylo problemow. Jak masz kase to jedz osobiscie negocjuj cene a jak sie dogadacie to bierz pracownika lombardu do zegarmistrza w celu sprawdzenia zegarka .

Ja bym go przed zakupem sprawdzil na policji czy nie figuruje.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wasyl mie miał. Ten juz jest 3 albo czwarty raz na Allegro wystawiony przez ten lombard i za każdym razem sie sprzedaje zapewne fachowo podbijany przez "kolegów"


Omega Speedmaster 105.002, Rolex GMT 1675, Zenith El Primero A384, Tag Heuer Monaco cal12, Heuer Montreal cal12, Breitling Long Playing, Certina Chronolympic cal234, Zenith Defy Subsea 600mt, Breitling Chronomatic... parę, ...i sam nie wiem kiedy to się skończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ale juz nie mam... ten z allegro to inny egzemplarz


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez InfinitiMike
      Witam serdecznie,
      proszę o Wasze zdanie oraz opinie jeżeli macie do poszczególnych tych dwóch zegarków.
      Waham się nad zakupem:
       
      1. Rolex Oyster Perpetual 39 rhodium
      https://www.chrono24.pl/rolex/rolex-oyster-perpetual-39-dark-rhodium-dial--id4118328.htm
       
      2. Zenith Defy Classic
      https://www.chrono24.pl/zenith/defy-classic--id11486185.htm
       
      Wielkość koperty podobna i chyba na tym podobieństwa się kończą.
       
      Dziękuję za odpowiedzi.
       
    • Przez AleksanderP
      Witam wszystkich,
      Jestem nowym użytkownikiem, który zapragnął posiadać stary nietypowy zegarek mechaniczny z epoki 60s (posiadam również inne, ale są to głównie kwarce i jeden automat). Zaczynając od początku, po przerzuceniu oferowanych na allegro czasomierzy i ustaleniu budżetu przystąpiłem do licytacji czegoś co po prostu wpadło mi w oko. W licytując w pocie czoła pewien egzemplarz miałem już wyobrażenie o wspólnych chwilach na moim nadgarstku, udało się, nabyłem. Sprzedawca jako zarejestrowana firma wydawał się ok, 99% pozytywnych komentarzy i oferty sprzedającego przekraczające nawet 27 tyś. zł utwierdzały w przekonaniu o uczciwości i pewnej powtarzalnej historii sprzedaży, więc bez wachania z uśmiechem na ustach dokonałem przelewu w oczekiwaniu na paczkę. Dzisiaj odwiedził mnie kurier i dostarczył zegarek, fakt dość kiepsko zapakowany, ale stan paczki nie budził zastrzeżeń. Paczka odczekała kilka godzin w domu przed moim powrotem a następnie po jej odpakowaniu zabrałem się do tej przyjemnej chwili pierwszych wzrokowych oględzin. Stwierdziłem, że skoro paczka w temp. pokojowej czekała na mnie 4-5 godzin to zegarek z czystym sumieniem ma już odpowiednią temp. żeby go nakręcić i sprawdzić jego chód. Z najwyższą starannością ustawiłem aktualny czas, pamiętając o przestawianiu wskazówek do przodu, nakręciłem mechanizm i odstawiłem żeby sprawdzić jego punktualność. W przeciągu 20 min zatrzymał się 2 krotnie, tracąc +- 2-3 minuty na każde 10 min chodu, celowo sprawdzałem wraz z innym dokładnym zegarkiem ustawionym w tym samym czasie. Po próbie uruchomienia jednej z komplikacji o zgrozo odpadła wskazówka jednej z tarcz... Zegarkiem nie rzucałem, nie mógł w żaden sposób ulec jakiemukolwiek uszkodzeniu. Obchodziłem się z nim jak z jajkiem od chwili odpakowania paczki. Mechanizm to VALJOUX 7733, opis aukcji nie pozostawiał niedopowiedzeń tzn. mechanizm ok, na dobrym chodzie. Forumowicze, czy jest jakakolwiek szansa żeby takie uszkodzenie powstało z mojej winy? Z pewnością czeka mnie zabawa w dochodzenie do zwrotu środków i chciałbym mieć absolutną pewność czy to kwestia przygotowania zegarka typowo pod sprzedaż a następnie wypchnięcie bubla w nadziei, że jakoś potrzyma chwilę czy mogłem w jakikolwiek sposób się do tego przyczynić obchodząc się z zegarkiem jak z jajkiem. Proszę o pomoc, czy mieliście podobną sytuację? Jak wybrnąć nie wikłając się w wojnę ze sprzedającym, który powinien przed zapakowaniem rzetelnie sprawdzić stan sprzedawanego przedmiotu?   
    • Przez Bratmario
      Może ktoś coś wie na temat tego Zenitha i sprzedawcy z Allegro? Proszę o opinie.
      https://allegro.pl/oferta/rzadki-zegarek-zenith-automatic-z-data-cal-2542-8961843425
    • Przez DrQQ
      Cześć
      Powoli przymierzam się do zakupu pierwszego zegarka z kategorii "wyższa półka", czasomierz powinien pasować zarówno do luźnego ubioru typu jeansy i koszulka, jak i do bardziej formalnego ubioru.
      Budżet to około 30, maksymalnie 35 tys., obwód nadgarstka to ok. 18,5cm.
      Raczej jestem fanem bransolet ale dobrym, skórzanym paskiem też nie pogardzę, guma odpada 
      Najprawdopodobniej ten zegarek miałby zostać ze mną na bardzo długie lata więc dobre trzymanie wartości byłoby mile widziane 
      Na tę chwilę mam trzy typy:
      1. Rolex Milgauss Z-Blue ( https://wkruk.pl/zegarki-rolex?cmplp=rolex-watches/milgauss ) - od zawsze mi się podobał ale problemem jest, że nigdy nie widziałem go na żywo, a podczas ostatnich przymiarek Datejusta trochę zraziłem się do korony, miałem wrażenie, że mój Tag Heuer F1 jest bardziej solidny 
      2. Zenith Defy Classic szkielet ( https://www.apart.pl/zegarki/zenith/defy/6421?gclid=CjwKCAiAob3vBRAUEiwAIbs5TjumVQw12yiGgMEStivdV71duMaWt_qvyCfsBnp_3StrMzHZmFOhaBoCDpIQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds ) tutaj nie wiem jak z utratą wartości bo często widuję Zenithy z drugiej ręki w "przystępnych" cenach
      3. Omega Aqua Terra 150M GMT ( https://wkruk.pl/zegarki/omega/zegarek-omega-seamaster-aqua-terra-150m-1 )
      Macie może jakieś inne propozycje? Może ktoś miał okazję obcować z każdym z nich i podzieliłby się spostrzeżeniami? 
       
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.