Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi

Ciekawostka "złoty pociąg"

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to prawda to zacznie się polityczna jatka o skarb. Juz żydzi i Rosja uznali ze to ich...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka .... ciekawostka i to nie byle jaka - Robredo z MWATCH-em pewnie już tam buszują z łopatami bo coś na forum chłopaków nie widać a mają rzut beretem  :D

Żartuje oczywiście - też mam niedaleko i bardzo jestem ciekaw zakończenia sprawy 

Z tego co wiem to Rosjanie , Niemcy i inne nacje poszkodowane w czasie działań wojennych już wystosowały pisma do naszego rządu o ewentualne zwroty gdyby coś ichnego się tam trafiło.

Jeśli już odkopią i będzie tam skarb to raczej niewiele nam zostanie poza samym tunelem do zwiedzania i atrapą pociągu z płyty OSB

 

 

 

 

 

Jak to prawda to zacznie się polityczna jatka o skarb. Juz żydzi i Rosja uznali ze to ich... 

Jak się okaże że w środku same miny porcelanowe to niech sobie biorą  :lol:  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę by jakiekolwiek " zwroty" się komukolwiek należały. No ale nasz zaradny rząd...... kto wie.

 

A Żydzi to się niedługo zaczną upominać o jabłka z jabłonek co ich dziadkowie zasadzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę bez wymieniania "nacji" ;) , bo temat ciekawy i szkoda  zamknąć :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Rosjanie chcą odebrać co ich, to najpierw muszą nam oddać pół magazynów Ermitażu i wielu muzeów rozsianych po byłych republikach,

o np. tu... http://wyborcza.pl/1,75475,5836651,Polska_Madonna_z_Aszchabadu.html

 

Chociaż coś już nam oddali , tak na odp... się zwrócili katedrze Poznańskiej odlewane z brązu płyty Vischerowskie, zrabowane przez Niemców, a zmagazynowane i cudem odnalezione podczas remontu w Petersburskim Ermitażu. 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość iKrawiec

Mam nadzieję, że znajdą tam pełne wagony przetopionego złota. Wtedy nie będzie można dojść kogo to dokładnie było i zostanie zasilony skarb nasz państwa. Mam też nadzieję, gdyby znaleźli to złoto, że będzie ono składowane w Polsce, bo jak narazie nasze rezerwy złota są w Wielkiej Brytanii... :huh: Znajdą Bursztynową Komnatę to będziemy ją mogli sobie zobaczyć gdy kupimy bilety do muzeum w Petersburgu, odnajdą coś innego ciekawego, drogiego to na zobaczenie tego czeka nas wycieczka do Izraela... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę bez wymieniania "nacji" ;) , bo temat ciekawy i szkoda  zamknąć :)

Jak bez wymieniania nacji skoro o skarby nie upomniał się rząd Izraela tylko po prostu amerykańscy żydzi.

Nie popadajmy w skrajności. To nie polityczne ani nie obraźliwe.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem jest to 'dzielenie skóry na niedzwiedziu" :)

 

 

 

P.S Wymieniona w temacie bursztynowa komnata należy do .....Rosji :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem jest to 'dzielenie skóry na niedzwiedziu" :)

 

 

 

P.S Wymieniona w temacie bursztynowa komnata należy do .....Rosji :)

Bursztynowa komnata prawdopodobnie nie istnieje gdyż spłonęła...(prawdopodobnie) :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bursztynowa komnata prawdopodobnie nie istnieje gdyż spłonęła...(prawdopodobnie) :)

(Prawdopodobnie) masz rację ;)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bursztynowa Komnata (prawdopodobnie) spłonęła w kwietniu 1945 roku, podczas zajęcia zamku w Królewcu przez Armię Czerwoną.
Rosjanie doskonale o tym wiedzieli. Zataili jednak ten fakt oskarżając Niemców o jej ukrycie.

"Zaginięcie" Bursztynowej Komnaty, dało możliwość by pokazać światu, iż nie Rosjanie grabili, lecz to ich ojczyzna poniosła stratę.

A "ósmy cud świata", (prawdopodobnie) spalili pijani radzieccy żołnierze.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Co do Rosjan, to ze zwrotem czegokolwiek powinniśmy spieszyć się tak samo jak oni ze zwrotem wraku samolotu z katastrofy smoleńskiej i zwrotem czarnych skrzynek.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poproszę bez wymieniania "nacji" ;) , bo temat ciekawy i szkoda  zamknąć :)

:lol:  ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Po pierwsze, jeżeli naszym uda się go wyciągnąć, to nasi nikomu złota nie dadzą. :)

Po drugie, przed inwentaryzacją sami znaczną część rozkradniemy. :P

Po trzecie, pociąg moim zdaniem nie jest zaminowany, ponieważ zaminowanie byłoby bez sensu. Żadne dotychczas odkryte magazyny z kosztownościami nazistów nie były zaminowane. Sporo złota w różnych sztolniach znależli i odkryli zaraz po wojnie Amerykanie i żadna sztolnia i inne kryjówki nie były zaminowane.

Sporo znależli  również Rosjanie i też żadna kryjówka przez nich znaleziona nie była zaminowana. 

Chłopaki którzy o tym pociągu poinformowali świat będą mieli problemy, duże problemy. 

Moim zdaniem, jeżeli naszym uda się pokonać różne przeciwności, a będzie ich sporo i nie ma wcale pewności czy uda się nam wejść do tego tunelu.

Ale gdyby się udało, to mamy otwartą drogę do podziemi Zamku Książ, a tam jest o wiele więcej skarbów niż w tym pociągu.

Szyb w Zamku Książ ma zabetonowane 4 poziomy. Po wojnie o ile dobrze pamiętam został prawdopodobnie spenetrowany tylko jeden poziom.

Pod zamkiem musi być dużo bardzo ważnych i wartościowych rzeczy, ponieważ organizacje nazistowskie do tej pory bardzo dbają o ich stan.

Nie chcę pisać o szczegółach tzn. jakie wykonują czynności żeby skarby pod zamkiem trwały w dobrym stanie. 

 

Sam kiedyś uczestniczyłem w bardzo małej grupie osób, gdzie szukaliśmy pewnego skarbu ukrytego na terenie Prus Wschodnich oczywiście nie takiej wielkości jak "złoty pociąg"

Po jakimś czasie zaczęto nam deptać po piętach i któregoś pięknego dnia skradziono element na odwrocie którego jak się póżniej okazało, były zakodowane współrzędne miejsca ukrycia "skarbu" i sprawa się rozmyła. Skarb dalej zakopany i czeka na odkrycie. Komuna po wojnie spenetrowała dość duży teren, ale nic nie znależli.

Współrzędne ktoś (nieznani sprawcy :) )zabezpieczył i cisza. Po kilku latach powstała następna gruba osób która do tej pory próbuje odnależć skarb, no i dalej szukają. Z tej obecnej ekipy poszukiwaczy znam jednego pana który mi kiedyś pokazał kopie starego dokumentu z treści którego ja odczytuję klucz którym mogli się posłużyć Niemcy chowając skarb. Ale nie chcą mnie przyjąć do grupy to siedzę cicho i czekam aż przejdę na emeryturę to sam zorganizuję parę osób i zaczniemy szukać o ile nie znajdą przed nami inni.  :)

Marian gdzies  o  tym  slyszalem,ludzie non stop  tam wesza.Teraz  jestem  bezrobotny  wiec kazda monetka  cieszy ;):P:D


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tupolev też należy do nas. Podobnie, jak polskie złoto wywiezione do Londynu w czasie wojny, skradzione dzieła sztuki, których Niemcy nie oddali. Mówiąc krótko - nie mamy obowiązku czegokolwiek oddawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W sumie to ku tej hipotezie najbardziej się skłaniam - ale to raczej Szklarska Poręba - Warszawa co o 22.10 w Świebodzicach się zatrzymywał jako jeden z dwóch pośpiesznych...... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcieli podgrzać tak, by złoto samo wypłynęło.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, czemu terenu nie otoczyła, żadna jednostka wojskowa zamiast siedzieć w koszarach ? (mieliby darmowe manewry)

Obojętnie czy tam coś jest czy nie.

Bo jakoś tłumaczenie, że to wskaże wszystkim jednoznacznie lokalizację słabe jest!

Kto podskoczy żołnierzom z bronią długą ?

Czy boją się, że wybuchnie konflikt zbrojny bo inne nacje na Nas najadą ?

Czegoś tu nie kumam!

 

Proponuję wyciąć w spieczonym zbożu napis dla kosmitów, że w PL UFO może lądować bez obaw, tu ich nikt nie otoczy - ZAPRASZAMY ;) (to se UFO ląduje w USA i później mają na podstawie czego kręcić "Z Archiwum X" a na Nas leją, taka piękna kraina, agroturystyka, wóda i piwko pod sklepem ... - żenuła)

 

 

"Rzecznik Arkadiusz Grudzień wyjaśniał, że po przeanalizowaniu zgłoszenia urząd zdecydował o jego formalnym przyjęciu i przekazaniu go do trzech ministerstw: obrony narodowej, skarbu oraz kultury i dziedzictwa narodowego."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć, czemu terenu nie otoczyła, żadna jednostka wojskowa zamiast siedzieć w koszarach ? (mieliby darmowe manewry)

 

bo to nie jest już "to wojsko co kiedyś". oni siedzą w koszarach 8-16 (czy jakoś tak), a jednostki są ochraniane przez zewnętrzne firmy ;) żołnierzom trzeba byłoby zapłacić nadgodziny :D

 

swoją drogą ciekawe kto odnalazł ten pociąg i czy faktycznie (jak można poczytać w "domysłach") nie jest jakimś spadkobiercą, tych którzy ukrywali ten pociąg... "dziwnie" odnalazł się niedługo po uchwaleniu ustawy gwarantującej 10% znaleźnego (bodaj w zeszłym roku coś takiego nowelizowali).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod zamkiem musi być dużo bardzo ważnych i wartościowych rzeczy, ponieważ organizacje nazistowskie do tej pory bardzo dbają o ich stan.

Nie chcę pisać o szczegółach tzn. jakie wykonują czynności żeby skarby pod zamkiem trwały w dobrym stanie. 

 

Dziadek, moglbys troche rozwinac temat? interesujace to dosc rzeczy. dla mnie :) dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.