Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

docent

Zegary słoneczne - SZKOCJA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie !

W trakcie wycieczek po Szkocji często mijam zegary słoneczne w różnych ciekawych miejscach.

Niestety nie zawsze mam przy sobie aparat ale obiecuję poprawę.

W miniony weekend zawitałem w Aberdeen i natrafiłem na taki oto bardzo ciekawy zegar słoneczny

znajdujący się na budynku jednej z najstarszych w okolicy ... Loży Masońskiej .

W budynku loży znajduje się również kamienna posadzka w kształcie gwiazdy ze znakami zodiaku,

której niestety nie miałem sposobności zobaczyć. (Może następnym razem)

Fotka posadki pochodzi z w/w strony.

 

db_DSCF00341.jpg

 

 

DSC_0042.jpg?1441033356

 

 

DSC_0043.jpg?1441033379

 

 

DSC_0053.jpg?1441033385

 

 

POZDRAWIAM CIEPLUTKO !

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Krokodyl Tik-Tak
      Szanowni Koledzy!

      Nazywam się Łukasz Radziszewski. Jestem artystą i od kilku lat aktywnym uczestnikiem Forum. Przygotowuję właśnie projekt „Słońca”.  Polega on na budowie zupełnie nowego, niespotykanego, czasomierza. Dzięki temu w trakcie trwającej dwadzieścia cztery godziny wystawy, uda się zatrzymać upływ czasu. Jestem zaszczycony, że Klub Miłośników Zegarów i Zegarków zechciał zostać Oficjalnym Partnerem wydarzenia. 

      Punktem odniesienia jest tu tytułowe słońce. Wytyczyliśmy globalny szlak, wzdłuż wszystkich stref czasowych dookoła Ziemi. To sieć miejsc, na kilku kontynentach, z których jednego dnia, 23 września nagrane zostaną wschód i zachód Słońca.

      Płynne przeskakiwanie do następnych stref i połączenie ze sobą wszystkich filmów "na żywo", umożliwi stworzenie ciągłej projekcji. Słońce dosłownie zatrzyma się nad horyzontem. W jednym miejscu, na dwóch dużych ekranach, pokazane zostaną bliźniacze filmy, ukazujące oddzielnie o wschód i zachód. 
      Więcej informacji w dokumencie pdf. (...)

      Projekt wszedł teraz w ostatnią fazę działań. To odpowiedni moment, bo każdy z nas może już przewidzieć co będzie robił za trzy tygodnie, 23 września. Wspólnie z KMZiZ szukamy osób, które zechciałyby nagrać krótki, 20 minutowy film wschodu i zachodu Słońca. Może być słabej jakości, wręcz takiej oczekujemy. Wystarczy telefon czy tablet, dostęp do Internetu (i jakaś podpórka). Dzięki temu można transmitować słońca w miejscu, w którym się aktualnie znajdujecie. Prosta rzecz, a kluczowa dla projektu. 
      Wiadomo, że nagranie na żywo może się nie udać. Dlatego chcemy zabezpieczyć siebie i Was w zapasową kopię, którą ewentualnie będzie można odtworzyć. Prosilibyśmy Was o nagranie filmów parę dni wcześniej i przesłanie materiału do nas.

      Więcej informacji już wkrótce. Obserwujcie temat i pomyślcie czy nie macie kogoś np. w Rosji, Kazachstanie, Chinach, Australii, Alasce albo nawet gdzieś w Europie. Im bardziej egzotyczne miejsca, dziwne wyspy, tym lepiej! 

      Łukasz & KMZiZ

      Słońca, PL, Łukasz Radziszewski.pdf
    • Przez Robson01
      Chciałbym założyć (oczywiście za zgodą "władz" forum ) temat zbiorczy traktujący o whisky szczególnie tej z ojczyzny Williama Wallace'a, a najlepiej tzw single malt.
      Dział wydaje się właściwy, bo przecież temat ten jest ze wszech miar miły, łatwy, przyjemny i szczególnie towarzyski (czyli zgodny z opisem działu ) Zawsze też można połączyć pasję do whisky z pasją do zegarków. Nie ma to jak zachwycać się nowym nabytkiem przy szklaneczce kilkunastoletniej Uisge Beatha.
      Być może znajdą się na tym Forum inni smakosze tego trunku gotowi podzielić się swoim doświadczeniem w tym temacie.
       
      A póki co: Slainte Bha!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.