Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Leniu822

Problem z identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

]Witam jak w temacie zakupilem ostatnio okazyjnie dwa zegarki ,lecz mimo szczerych checi nie moge nic na ich temat znalezc. zaznaczam ze kupilem okazyjnie za pare groszy wiec ich stan pozostawia wiele do zyczenia.Ale strasznie mi sie spodobaly chce wymienic szkielka i oddac do czyszczenia,chcialbym jedynie zebyscie sie wypowiedzieli czy to nie jest jakis "bubel"zaznaczam ze dopiero zaczynam swoja przygode z zegarkami ale chyba polknalem bakcyla:)Dziekuje z góry i czekam na opinie 

 

 

 post-83272-0-78669200-1441141990_thumb.jpg

post-83272-0-34766800-1441142062_thumb.jpg

post-83272-0-82926500-1441142133_thumb.jpg

post-83272-0-28343000-1441142251_thumb.jpg

post-83272-0-65594300-1441142300_thumb.jpg

post-83272-0-28582300-1441142405.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie "buble"..... :)

Ale już dziś idę spać.... ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cos wiecej? Pisze wczesniej z nadzieja ze sie wyspales i jeszcze tu zajrzysz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek posiada mechanizm Helvetia - bardzo dobre jakościowo zegarki nie doceniane u nas

Twój albo z przełożonym mechanizmem albo tarczą tego nie wiem bo mało takich zegarków widziałem - na pewno fajny dobry mechanizm ale czy to składak czy nie tego nie wiem

 

Drugi z mechanizmem ETA na 25 kamieniach - mechanizm masowo pakowany w różnego rodzaju wynalazki - o firmie playmoth pierwszy raz słyszę chociaż w wyszukiwarce wyskoczył mi jakiś chronograf tej firmy - podejrzewam że jakiś krótkoterminowy producent zegarków a raczej składacz z gotowych podzespołów 

 

Ogólnie mechanizmy całkiem fajne - resztę można by dopicować i coś by z tego było - jakieś super eksponaty to nie są ale na pewno warto ożywić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy zegarek posiada mechanizm Helvetia - bardzo dobre jakościowo zegarki nie doceniane u nas

Twój albo z przełożonym mechanizmem albo tarczą tego nie wiem bo mało takich zegarków widziałem - na pewno fajny dobry mechanizm ale czy to składak czy nie tego nie wiem

 

Drugi z mechanizmem ETA na 25 kamieniach - mechanizm masowo pakowany w różnego rodzaju wynalazki - o firmie playmoth pierwszy raz słyszę chociaż w wyszukiwarce wyskoczył mi jakiś chronograf tej firmy - podejrzewam że jakiś krótkoterminowy producent zegarków a raczej składacz z gotowych podzespołów 

 

Ogólnie mechanizmy całkiem fajne - resztę można by dopicować i coś by z tego było - jakieś super eksponaty to nie są ale na pewno warto ożywić 

Dzieki mam jeszcze kilka pytan... Czy patrzac po werkach mozna okreslic w przyblizeniu ich wiek?/na tym pierwszym zegarku na tarczy napisane jest helbi nie znalazlem w necie z takim logiem ale z innym wpisanym w trojkat czy to moze byc pierwowzor ich logotypu czy raczej jakas nazwa własna?ten helbi na denku od wewnatrz ma jeszcze wypisane nr patentow ale nie wiem gdzie szukac wczoraj mi sie nie zmiescilo zdjecie sprobuje dzis wrzucic...i jeszcze jedno czy im wiecej kamieni tym dokladniejszy zegarek?czy po prostu konstrukcja mechanizmu wymusza taka ilosc łozysk?

 

 

 

post-83272-0-15620800-1441219093_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/123439-kilka-pyta%C5%84/?view=findpost&p=1518618

Helbi   Elida SA Neuchâtel, Schweiz; registriert am 8.10.1956

 

Mechanizm z tej rodziny-http://www.ranfft.de/cgi-bin/bidfun-db.cgi?10&ranfft&0&2uswk&Helvetia_838

Zegarek z lat 50-60 ubiegłego wieku.

Z resztą sobie poradzisz ;)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy jest starszy, stawiałbym na lata 50-te, może wczesne 60-te... Drugi pewnie z 70-ych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie.w takim razie na pewno jak wroce do pl udam sie do zegarmistrza:)

Slyszeliscie o kims godnym polecenia w Krakowie?co do pytan wczesniejszych gdzie moge rozszyfrowac nr patentow z denka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki wielkie.w takim razie na pewno jak wroce do pl udam sie do zegarmistrza:)

Slyszeliscie o kims godnym polecenia w Krakowie?co do pytan wczesniejszych gdzie moge rozszyfrowac nr patentow z denka?

Patent + 260128 ukryta koronka,.+279361 mocowanie mechanizmu.,Co do ilości kamieni to "Psy na lata się nie gryzą" .Więcej kamieni nie determinuje ani wyższej jakości, ani lepszej dokładności mechanizmu (czasem jest wręcz odwrotnie).,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.