Skocz do zawartości

MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ
MIEJSCE NA TWOJĄ REKLAMĘ

Najnowsze tematy

Zdjęcie

Zaparowane od wewnątrz szkiełko w Omega Seamaster Planet Ocean 600M - co robić ?

omega seamaster zapranowane szkiełko planet ocean

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 KqaseK

KqaseK
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 15:10

Witam,

w mojej Omedze Seamaster Planet Ocean 600M na wewnętrzenj stronie szkiełka jest okrągla plama.

Myślałem, że to ew jakieś zadrapanie lecz nic nie czuć na zewnątrz szkiełka.

Zegarek ma 5 miesięcy, nie był używany przy nurkowaniu pływaniu lecz tylko zwykłe mycie pod bieżącą wodą. Czy jest to ew. jakiś problem z przeciekaniem zegarka i mogla wewnątrz zebrać się woda ?

Proszę o radę czy próbować samemu usunąć ten ślad wewnątrz szkiełka czy wysłać zegarek do SGP na gwarancje ?

Załączone miniatury

• IMG_2517.jpg

• 0

#2 Zbysiu Bida

Zbysiu Bida
  • Użytkownik
  • 521 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 15:18

Wyslij na do SG Masz gwarancje 5 lat. a jak nic nie zrobia to niech Ci nowy zegarek dadza. Laski nikt Ci nie robi. Pozdrawiam
  • 0

#3 mikolaj78

mikolaj78
  • Użytkownik
  • 6129 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 15:32

Samemu to możesz grzebać w jakimś "rusku" (nic im nie umniejszając), a tu masz zegarek za kupę kasy i to na gwarancji.

• 0

#4 Gość_Xpovoc_*

Gość_Xpovoc_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2015 - 15:32

A czy to nie jest przypadkiem ślad na zewnętrznej powłoce AR po kontakcie z innym przedmiotem o okrągłym przekroju (np, klucze, zatrzask, nit w spodniach, mała rurka etc.)? Rysek na powłoce AR nie wyczuje się palcem. Ewentualna wilgoć powinna zbierać się bliżej środka szkła, a nie przy jego krawędzi. Ponadto wilgoć byłaby plamką, a tu widać tak jakby tylko okrągły obrys (nie wypełniony wewnątrz).

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 02 wrzesień 2015 - 15:35

• 0

#5 KqaseK

KqaseK
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 15:36

Nie jestem pewien, lecz pojawiło się to po umyciu paska zegarka pod bieżącą wodą.

Nie wyczuwam żadnej ryski, ani też nie uderzyłem zegarkiem w żaden przedmiot który mógłby zostawić taką okrągłą rysę.

Widać dokładnie tylko okrągły obrys, czy zegarmistrz może sprawdzić czy jest to rysa na powłoce AR czy jakiś problem wewnątrz szkiełka czy zegarek wysłać na gwarancje do SG ?

Pozdrawiam

• 0

#6 Gość_Xpovoc_*

Gość_Xpovoc_*
  • Gość

Napisano 02 wrzesień 2015 - 15:53

1. Zegarmistrz bez otwierania zegarka, po obejrzeniu pod lupą powinien Ci powiedzieć czy to para pod szkłem czy ślad na szkle.

2. Jeśli zegarek był np. na słońcu a włożyłeś go do zimnej wody, to mogło skroplić się powietrze, które jest jest w kopercie zegarka. To powietrze w kopercie nie ma wilgotności 0%, więc zawiera parę wodną tak samo jak powietrze, którym oddychamy. Każdy producent zegarka zaleca, aby unikać dużych i nagłych zmian temperatur otoczenia (np. wejście z plaży gdzie na słońcu jest 35 C do wody, która ma 17C).

3. Z doświadczenia wiem, że w Seamasterach o ile koronka właściwa daje przy zakręcaniu wyraźny opór pod koniec, tak zawór helowy przy zakręcaniu takiego oporu nie daje (chociaż coś mi świta, ale nie jestem tego pewny, że z odkręconym zaworem helowym i/lub koronką właściwą PO też powinna być szczelna tylko w dużo mniejszym stopniu np. WR 50 a nie WR300). Jesteś pewny, że koronki przed włożeniem pod wodę były zakręcone?

Zanieś go do zwykłego zegarmistrza lub sam sprawdź jeśli masz lupę x10/x20 czy to rysa na AR czy para wodna.

Jeśli się okaże, że para wodna, to można by też zrobić test szczelności (o ile zegarmistrz dysponuje sprzętem do testów na sucho, tak, żeby nie rozbierał zegarka). Zrobi go na pewno Omega jak oddasz ją do reklamacji. Jeśli w teście wyjdzie im, że zegarek jest szczelny zgodnie z deklaracją producenta, to zapewne odrzucą reklamację. Może ktoś na forum reklamował i Ci podpowie jak to traktuje Omega.

Użytkownik Xpovoc edytował ten post 02 wrzesień 2015 - 16:03

• 0

#7 sinn7

sinn7
  • Użytkownik
  • 553 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 16:52

Odpowiadając w temacie :

Zegarek przed trafieniem do sprzedaży powinien mieć wykonany test kondensacyjny, a także zostać zamknięty na '' ciepło '' co eliminuje problem, skraplającego się powietrza.

Zegarek nie powinien być nieszczelny - raczej nie w tej klasie, nawet jeśli zdarzyło się wejść do wody np. z odkręconą koronką, większość zegarków już w klasie 200 metrów ma odpowiednie zabezpieczenia, które uniemożliwiają dostanie się wody lub wilgoci do środka zegarka.

Kilkukrotnie natomiast w zegarkach różnej klasy, min OMEGA, zetknąłem się z problemem użycia - '' dziwnego '' kleju np. do klejenia indeksów, lub innych elementów, które z czasem powodują pojawienie się osadu na szkle, przypominającego ślad po nieszczelności lub powodują powstanie na szkle płatków '' śniegu ''

nie wiem jak to wygląda, w przypadku PO600m, ale np w przypadku serii AQUA TERRA z problemem miałem do czynienia kilka razy.

próbowałbym również w tą stronę - w tym przypadku wystarczy dobrze wyczyścić szkiełko, poprawnie zamknąć zegarek i problem znika,

Znając standardy serwisowe i produkcyjne, nie sądzę, żeby zegarek typu PO był nieszczelny 

• 0

#8 KqaseK

KqaseK
  • Nowy Użytkownik
  • 11 postów

Napisano 02 wrzesień 2015 - 18:32

Witam,

zegarek był u zegarmistrza, zewnętrzna strona nie nie jest naruszona w 100%, nie jest to również woda, tym bardziej ze zegarek byl zalozony po raz 5 od czasu zakupu. 

Wedlug niego jest to defekt fabryczny szkiełka i powinnień zostać wymieniony w serwisie na nowy. 

Bede informował jak przebiega proces gwarancyjny. 

Pozdrawiam

• 0

#9 OmegaDeVille

OmegaDeVille
  • Użytkownik
  • 2956 postów

Napisano 03 wrzesień 2015 - 06:45

Laski nikt Ci nie robi.

Mogłeś sobie darować... To nie Onet.
  • 0

#10 Paweł Bury.

Paweł Bury.
  • Użytkownik (no_required_posts)
  • 9845 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 22:00

Mogłeś sobie darować... To nie Onet.

Pewnie miało być Łaski a wyszło jak wyszło  :D  ;)

• 0

#11 meXy

meXy

Master

• Użytkownik
  • 3094 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 22:54

Według mnie to efekt zachlapania ar jakimś środkiem, np. alkoholem izopropylowym itp. co spowodowało taką trudną od usunięcia plamę. Zacząłbym od przemycia szafiru środkiem do okularów z ar, lub wymoczenie w cieplej wodzie z płynem do mycia naczyń.
  • 0

#12 Jash

Jash

Ponczek

• Użytkownik
  • 10476 postów

Napisano 27 wrzesień 2015 - 22:56

Pewnie miało być Łaski a wyszło jak wyszło  :D  ;)

Niektórym widać bez różnicy, czy robią łaskę, czy laske :D

• 0

#13 Zbysiu Bida

Zbysiu Bida
  • Użytkownik
  • 521 postów

Napisano 28 wrzesień 2015 - 22:23

Niektórym widać bez różnicy, czy robią łaskę, czy laske :D

to chyba o sobie mówisz .
  • 0

#14 Jash

Jash

Ponczek

• Użytkownik
  • 10476 postów

Napisano 29 wrzesień 2015 - 07:51

to chyba o sobie mówisz .

Ciebie cytowałem. Naucz się pisać po polsku to unikniemy takich nieporozumień.

• 0

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: omega, seamaster, zapranowane szkiełko, planet ocean

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych