Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Grigoris1

Genueński Oskar Linke

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy!

 

Trafił mi się taki zegarek i za nic nie jestem w stanie dojść do głębszej wiedzy na jego temat - zwłaszcza,że większość śladów wykazuje mi związki z Patkiem Philippe....

 

dbeaad4f0498421bmed.jpg

 

Sygnowana jest tylko tarcza - Oskar Linke Genova. Genova czyli Genua - dla mnie to pierwszy zegarek podpisany miastem włoskim - jeszcze nigdy takiego nie spotkałem.

 

ec1585dfa24824d6med.jpg

 

Mechanizm o niespotykanym kalibrze - cóż to może być?

Posiada kotwice w kolorze złotym - od dawna szukam informacji o takim rozwiązaniu (takie kotwice widziałem w chronografach Lemanii i Minervy) - dlaczego akurat złota?

 

3110de427923ec44med.jpg

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli pisząc o kotwicy w kolorze złotym? Chodzi o tzw. kryte palety, czy co?

Sam mechanizm nie wygląda jakoś niezwykle. Wydaje się całkiem "zwyczajny", choć nie znalazłem akurat identycznego.

A sam Oskar Linke to jakiś genuański jubiler - sygnowanie zegarków nazwiskiem jubilera, zegarmistrza, dystrybutora było, jak zapewne wiesz, dość częstą praktyką


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o kolor metalu, z którego wykonana jest kotwica - dość rzadko spotyka się kotwicę w kolorze złotym, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm o niespotykanym kalibrze - cóż to może być?

Posiada kotwice w kolorze złotym - od dawna szukam informacji o takim rozwiązaniu (takie kotwice widziałem w chronografach Lemanii i Minervy) - dlaczego akurat złota?

Jak piszesz mechanizm "niespotykany", na moje oko może być od firny Moeris, ale nic pewnego.

Czemu kolor kotwicy określasz jako rozwiązanie nie wiem, ale złote kotwice są bardzo rzadkie i na pewno nie ma ich w mechanizmach tej klasy, a pozłacane się zdarzają, chodzi pewnie o zapobieganie korozji.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymon w
      Witam wszystkich. Czy ktoś może coś powiedzieć na temat tego zegarka. 




    • Gość
      Przez Gość
      Mechanizm 15 kamieniowy - sygnowany CORTEBERT-15 JEWELS-
      CAL 532-SWISS MADE, koperta z alpaki (chińskie srebro) o średnicy
      48,0 mm, dwa dekielki okrywające mechanizm.
    • Gość
      Przez Gość
      kieszonka PKP
    • Przez Danierzyk
      Witam , chciałbym dowiedzieć się więcej o tych zegarkach , byłbym wdzięczny za pomoc .


















    • Przez OniStarePojazdy
      Witajcie,
      natknąłem sie w sklepie z meblami na zegarek orawdopodobnie marki Thiel. Prosilbym o opinie o tych zegarkach,danych i wszystko,co moze mi pomoc przy podjęciu decyzji o zakupie
      Zegarek nie na chodzie, koronka działa prawidłowo. Oprocz zegarka nic więcej nie ma - ani dewizki ani pudelka itp. Koperta w stanie średnim, tarcza wyglada zachęcająco. Zdjecia w załącznikach
       
      Przeznaczenie zegarka - noszenie na co dzień do pracy. Coś się orientuje o mechanicznych zegarkach, posiadam Longinesa, Junghansa i Zenitha jako kieszonkowce, jest mi ich żal nosic do pracy - raczej okazyjnie używane.
      Za wszelkie porady z gory dziękuję




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.