Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

avatarek

PArnis PA4310SS

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Ray'a i tego Parnisa - Orient lepiej wykonany jest, z tym że jest mniejszy, ale Parnis pomimo tego że jest większy ma świetnie wyprofilowana kopertę i dobrze się układa na ręce. Na korzyść Parnisa jest też ceramiczny bezel... który nie rysuje się tak jak ten w Ray'u  Co do mechanizmów to Parnis może mieć Miyotę ale może też mieć którąś z chińskich opcji - w moim jest ST-21

 

 

2uzq7ae.jpg

 

2naim3l.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis robi wrażenie na żywo, ale miałem go ledwie kilka dni, bo mi właśnie źle leżał. Za duży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parnis ma długie uszy - i faktycznie jeśli masz bardzo mały nadgarstek to mogą te uszy przeszkadzać, ale uszy są świetnie wyprofilowane - bardzo podobnie jak w Seiko Sumo i na "normalnym" nadgarstku - czyli więcej niż 17cm - Parnis "leży" jak przyklejony...  No i umknęło mi... na korzyść Parnisa oprócz ceramicznego bezela jeszcze szafir przemawia... Ray jest bardzo "poprawnym" zegarkiem, świetna jakość wykonania, duża powtarzalność - czyli raczej niedoróbek nie ma (w moim Parnisie były lekko nie do polerowane powierzchnie miedzy uszami, jednak wyeliminowanie ich to nie był żaden problem cape cod pomógł ). Oba zegarki są bardzo punktualne, u mnie Ray robi czasem +1s/24h, napisałem "czasem" bo to zależy od użytkowania, Parnis mieści się w +5s/24h.

 

Parnis na górze - Sumo na dole:

 

1431f6h.jpg

 

Sumo na górze - Parnis na dole:

 

14cwvhv.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, szczerze mówiąc, ile mam w nadgarstku, ale choćby Springsa divera mi się lepiej nosi... Co do dokładności, to w mojej sztuce była na bank gorsza, ale bez dramatu. I muszę przyznać, że w tej chwili troszkę żałuję, że ten zegarek puściłem. Ładny był cholernie (też miał chyba niedopieszczoną kopertę między uszami, ale tak to miodzio), raz na jakiś czas bym pewnie zakładał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nosiłem ponad rok parnisa jako zegarek codzienny, dobrze leży (mój nadgarstek 17 cm), dobrze wygląda, z wyjątkiem wskazówki godzinowej (za mała), natomiast mechanizm mi szwankował (zatrzymał się kilka razy - mimo codziennego noszenia) - ja mam tę gorszą wersję a la ST21. Moj inny chinczyk z ST21 (forumowy compresor z WUS nie sprawia problemów). Od razu przyznam, że jestem zwolennikiem zegarków chinskich, a szczególnie parnisów. Orienta nawet nie przymierzałem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, ta wskazówa godzinowa to jakieś nieporozumienie

 

Takie pytanko, gdie w dobrej cenie można dostaćzegary seagula, i w ogóle poprzeglądać je?

 

http://www.seagullwatchstore.com

na tej stronce są droższe od orientów.

jak jakościowo ta marka się plasuje wobec japończyków czy parnisów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

japończyki to przede wszystkim mniejsza losówka.

A zegarki marki Sea-Gull to losówka? Nigdy nie miałem, ale opinie mają ogólnie dobre. Być może właśnie za kontrolę jakości się dopłaca, bo to już nie jest taka tanioszka jak wytwory no-name czy Parnis na "mewkowych" werkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, jak patrze na ceny Seagulli to wychodzą drożej niż Orienty czy Citizeny przynajmniej w tych nie ekstrawaganckich seriach. Wzornictwo mam wrażenie, że w przypadku seagulla jest strasznie eleganckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jakie są zależności między Sea-Gull, a Parnisami, ale sprzedają bardzo zbliżone stylistycznie zegarki w całkiem różnych cenach. dawno nie patrzyłem za chińczykami, ale jakiś czas temu Sea-Gull miał zdecydowanie niższe ceny. albo stronka jest droga, albo tak podnieśli ceny. wolałbym Orienta / Seiko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orient Ray wklejony przez doito piekny, tylko bez szafiru !!! argh !!!

W parnisie Chińczyk który wymyślał wskazówke godzinową byłchyba już przepracowany.

To godzinówka powinna byćgruba a minutowa mogłą by być cienka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.