Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Master Yoda

Prośba nowego użytkownika

Rekomendowane odpowiedzi

@Fikoł:

Witam, jako że jestem nowy na forum (dopiero się zalogowałem) to nie mogę napisac własnego tematu, a nie ukrywam że zalezy mi na czasie. Przejdę do sedna sprawy,otóż potrzebuję weryfikacji oryginalności zegarka Omega . Jakiś czas temu wystawiłem na sprzedaż samochód osobowy, zadzwonił do mnie pewien pan , który powiedział że ma tylko pewną część sumy która mógłby mi zapłacić za samochód a za resztę oddałby zegarek mniej więcej o równowartości tej brakującej sumy. Jako że nie znam się na zegarkach zbyt dobrze, poprosiłem o szczegółowe zdjęcia. Dlatego mam do Ciebie prośbę, czy mógłbyś w moim imieniu założyć temat w dziale "Podróbki" i wrzucić te zdjęcia?? Linki do zdjęć: 

http://funkyimg.com/i/21LFH.jpg

 

 

http://funkyimg.com/i/21LFJ.jpg

 

 

http://funkyimg.com/i/21LFK.jpg

 

 

http://funkyimg.com/i/21LFL.jpg

 

 

http://funkyimg.com/i/21LFM.jpg

 

 

http://funkyimg.com/i/21LFN.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to podróba.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej też odpowiedzi udzieliłem koledze na pw....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze,warto zostawić fotki dla celów kształcenia.


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohydna podróba jak "ta lala" !

 

- brak ochrony antywstrząsowej Nivachoc - zamiast jakiś nieudolny pierścień

- brak krzemowego koła balansu (nie zgadza się kształt, krawędzie, kolor)

- brak charakterystycznych mostków pod balansem

- brak fazowanych i polerowanych krawędzi mostków

to tak na szybko.

 

"Podróbkarze" coraz śmielej sobie poczynają.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi wymianami to jakąś plaga


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ohydna podróba jak "ta lala" !

 

- brak ochrony antywstrząsowej Nivachoc - zamiast jakiś nieudolny pierścień

- brak krzemowego koła balansu (nie zgadza się kształt, krawędzie, kolor)

- brak charakterystycznych mostków pod balansem

- brak fazowanych i polerowanych krawędzi mostków

to tak na szybko.

 

"Podróbkarze" coraz śmielej sobie poczynają.

I tyle?

To znaczy że jak nie jestem zegarmistrzem czy przynajmniej kimś mocno zorientowanym w budowie mechanizmów i specyfice werków Omegi to wtopię jak nic.

Inna sprawa to papiery, ale nawet z oryginałami z drugiej ręki nie zawsze są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posta mi zjadło. Jak sprzedawalem auto też zadzwoniła pani ,że chce zostawić w rozliczeniu pierścionek z brylantem, który jest w komisie u Łodzinskiego. Oczywiście z papierami że to brylant a nie szkiełko


By duży talent nie poniósł straty, trzeba zakupić japońskie graty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle?

To znaczy że jak nie jestem zegarmistrzem czy przynajmniej kimś mocno zorientowanym w budowie mechanizmów i specyfice werków Omegi to wtopię jak nic.

Inna sprawa to papiery, ale nawet z oryginałami z drugiej ręki nie zawsze są.

Dziwie się Twojemu zdziwieniu  :)

Nie można stwierdzić autentyczności czegokolwiek bez dogłębnej wiedzy w temacie....

To nie konkurs "znajdz różnicę", a producenci fejków nie ustalili że wskazówka minutowa ma inny grot, czy tarcza inny odcień ;)

 

Często bywa tak że dopiero po zobaczeniu mechanizmu można stwierdzić oryginalność, a  i to  nie zawsze.

Fałszerz to "zawód" ;) , i też się przykładają do "roboty" :(


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się Twojemu zdziwieniu  :)

Nie można stwierdzić autentyczności czegokolwiek bez dogłębnej wiedzy w temacie....

To nie konkurs "znajdz różnicę", a producenci fejków nie ustalili że wskazówka minutowa ma inny grot, czy tarcza inny odcień ;)

 

Często bywa tak że dopiero po zobaczeniu mechanizmu można stwierdzić oryginalność, a  i to  nie zawsze.

Fałszerz to "zawód" ;) , i też się przykładają do "roboty" :(

Dziwię się bo to są jakieś niuanse ( chyba ), a spodziewałbym się w podróbie np. zupełnie innego, pospolitego i taniego mechanizmu. Widać to jest jakaś "lepsza" podróba, ma wszystko co trzeba - numer na uchu, laserowy globusik, werk dla niewprawnego oka wyglądający całkiem nieźle, pewnie odpowiednie pudełko i wypełnione karty też są.  Strach kupować cokolwiek bez wizyty u zegarmistrza :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę "naiwne" masz "oczekiwania" ;)

Już pisałem-fałszywki to nie tylko chińskie buble, to " poważny  biznes" :(

Jakiś czas temu był w ofercie złoty  Rolex [ made in Italy].....fake oczywiście,choć sama koperta i bransoleta wykonane były ze złota a detale dopracowane niemal do perfekcji, dopiero "badanie" mechanizmu wyjaśniło brak autentyczności.

Tu sobie poczytaj:

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQFjABahUKEwi-r6nN8t_HAhUiz3IKHfGGA9I&url=http%3A%2F%2Fwww.bankier.pl%2Fwiadomosc%2FElmyr-de-Hory-falszerz-wszechczasow-podbija-Madryt-2755679.html&usg=AFQjCNGB4ecQR9x-AMSxNNAZVQf-bCvcxQ

 

Pablo Picasso uznawał jego "dzieła" za swoje.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle?

 

Tyle po rzucie okiem ma mechanizm, za mało?

 

Aby stwierdzić oryginalność na podstawie cyferblatu czy koperty najczęściej trzeba jednak porównać z innym 100% egzemplarzem. Podrobienie tych elementów nie wymaga tak dużych nakładów jak podrobienie charakterystycznych części mechanizmu, które wymagają najczęściej precyzyjnej obróbki, materiałów o określonych cechach, czy specyficznych dla producenta części itp. 

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się bo to są jakieś niuanse ( chyba ), a spodziewałbym się w podróbie np. zupełnie innego, pospolitego i taniego mechanizmu.

 

Wcale nie takie niuanse, co widać po pełnym mostku balansu i charakterystycznej płycie pod tym mostkiem w kształcie rozciągniętej litery "C" (w podróbie go brak). Nie mówiąc o tym że, samo koło balansu nie jest czarne i nie z krzemu, jest sporo mniejsze a cała przestrzeń wokół niego jest w podróbie inaczej zagospodarowana. 

 

 

image.jpg

 

image.jpg

 

 

 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle, w sensie tylko tyle różni to coś od oryginału? To mając taki na ręce - nie do rozpoznania?

Tak teraz widzę te elementy, ale w swej naiwności myślałem że opatrzywszy się już trochę zdjęć i mając Omegę na ręce łatwiej rozpoznam podróbkę - ale taka byłaby dla mnie za dobra, chyba że mając oryginał do porównania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle, w sensie tylko tyle różni to coś od oryginału? To mając taki na ręce - nie do rozpoznania?

 

jak ktoś Ci widzi zegarek na ręce, to bez przyglądania się średniej jakości podróbę może spokojnie uznać za oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tyle, w sensie tylko tyle różni to coś od oryginału? To mając taki na ręce - nie do rozpoznania?

Tak teraz widzę te elementy, ale w swej naiwności myślałem że opatrzywszy się już trochę zdjęć i mając Omegę na ręce łatwiej rozpoznam podróbkę - ale taka byłaby dla mnie za dobra, chyba że mając oryginał do porównania :)

 

Ok. rozumiem.

Przyznam, że pierwszy raz widzę taki efekt przestępczego procederu, w którym zadano sobie trud wizualnego upodobnienia podróby do mechanizmu 8500 Omega. Na szczęście podrobienie 8500 wcale nie jest takie proste.

 

Jestem przekonany (sądząc po zdjęciach), że na żywo ten mechanizm wygląda jednak kiepsko, zwłaszcza w bezpośredniej konfrontacji z oryginałem, lecz myślę też że osoba "w gorącej wodzie kąpana" mogłaby się dać nabrać.  


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.