Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Magik.

AP Club... zmiany, zmiany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magik.

Dokładnie 17.09.2010 r. wystartowałem z projektem Haute Horlogerie na bazie którego w styczniu 2013 roku powstał AP Club. Niedługo strzeli więc 5 lat. Z tej okazji, przed publikacją nowych artykułów, popracowałem nad grafiką, przeorganizowałem menu. Mam nadzieję, że zakres wprowadzonych zmian przypadnie Wam do gustu. A już wkrótce opublikuję nowe opracowania. Muszę jeszcze tylko doszlifować kilka szczegółów.

 

http://www.apclub.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie nie działa film o Millenary, a poza tym strona mi się podoba, szata graficzna, kolorystyka wszystko na plus :)


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to taka inicjatywa to jest coś pięknego i godne prawdziwego szacunku. Jaskrawo ukazuje czym różni się prawdziwy pasjonat marki od fanboy'a. Jeśli coś jest w stanie mnie przybliżać do jakiejkolwiek marki to właśnie takie kompendium wiedzy a nie pierdolety w stylu "król/królowa...coś tam", "to się czuje" czy "jak ponosisz to będziesz wiedział o czym mówimy".

 

Do poprawki wg mnie, tak na szybko:

 

a) stonowane tło- jest ok - daj Mariusz odrobinę większą ( odrobinę ) czcionkę w dziale "publikacje" i "od autora", ciut bardziej kontrastową, być może odrobinę grubszą i z troszkę większymi odstępami. Do tego warto zastosować wcięcia akapitowe.

 

b ) pasek z działami mógłby być w odrobinę większym odstępie od logotypu klubu, nazwy działów w nieco większych odstępach od siebie.

 

c) logotyp niech będzie klikalny - kliknięcie niech powoduje powrót na stronę startową witryny.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z Gustawem, ze inicjatywa jest godna podziwu i szacun dla Magic'a za takie podejscie i konserwatywnosc (np. brak dzialu sprzedam) B)

 

Jednak niestety brak tez w tym wszystkim konsekwencji... :(

Skoro ma byc to strona poswiecona tylko/glownie AP, to nie jest latwym utrzymanie jej żywą, ale jednak braki mozna dostrzec golym okiem. Np. od kilku lat wisi recenzja o RO 15300 - a gdzie mozna przeczytac o nastepcy i jego roznicach czyli modelu 15400??? Az sie prosi, zeby ten kultowy i podstawowy model firmy zostal dokladniej opisany nawet, jesli zmiany sa kosmetyczne -_-

 

Trzymam kciuki, bo o AP moglbym wiele czytac, ale wiecej o nowosciach i testach mozna sie dowiedziec z innych portali na bierzaco, niz z tego dedykowanego marce  :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Dzięki serdeczne za dobre słowo i wszystkie uwagi. Co do logotypu klikalnego, to powrót do strony głównej umieściłem pod przyciskiem w stopce. Ale może faktycznie powinienem to zmieć. Nad czcionką pomyślę. Aha, no i mam nadzieję, że film o Millenary też już działa - u mnie jest okay.

 

Mariusz,

o 15400 pisałem przy okazji artykułu "40 lat Royal Oak". Mechanizm 3120 szczegółowo opisałem w recenzji RO 15300ST. Szczegółowe opisywanie 15400 byłoby powielaniem tego, co już zrobiłem. Sam wiesz, że różnice pomiędzy 15300, a 15400 tkwią w większej kopercie i w zmienionym designie wskazówek, tarczy oraz w minimalnie zmodyfikowanym wyglądzie pierścienia. Swoje wrażenia opisałem i to nie na podstawie zdjęć, ale faktycznego oglądu zegarka. Co do reszty... masz całkowitą rację. Mam świadomość dużych zaległości, ale wszystkie je nadrabiam - wkrótce efekty. Ostatnio więcej pisałem dla Chronos24 niż na AP Club. W dziale Encyklopedia artykuły dotyczące budowy i zasady działania zegarka, zegarkowe komplikacje, certyfikaty w zegarmistrzostwie (w ogóle cały poradnik) to moja robota. Poza tym, nie chcę żeby to zabrzmiało nieskromnie, ale naprawdę trudno porównywać moje opracowania z szybkimi wrzutkami serwowanymi na portalach. Ja piszę obszerne artykuły z dużym zakresem informacji merytorycznych, a ich przygotowanie zabiera dużo czasu. Czasu, którego nie mam w nadmiarze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - nie smialbym porownywac Twoich recenzji/opracowan z (jak to okresliles) szybkimi wrzutkami innych portali, jednak wydaje mi sie, ze pasjonaci marki oczekuja od takiej strony i tego i tego ;) Moze w takim razie warto pomyslec o dziale informacji na bierzaco, dzieki ktorym strona bedzie zyla a jak powstanie wieksze opracowanie, to uzupelni je konkretny artykul?  :rolleyes: Chetnie wrzucilbym taka strone na strone startowa, ale musialoby sie na niej caly czas cos dziac a nie raz na miesiac  ;) To moze przeciez byc wszystko, nowosci, opisy, porownania, testy, super zdjecia etc. Oczywiscie trzeba kupe czasu i zamilowania, jednak przy takiej stronie inaczej sie nie da  :( 

 

Poza tym z 15400 chyba nie wyrazilem sie jasno, bo wiesz - jesli jakas marka Cie kreci, to chcialbys o niej i jej produktach czytac jak najwiecej. Oczywiscie, ze z punktu widzenia zwyklego odbiorcy temat wyczerpales, ale ja od takiej strony oczekiwalbym czegos wiecej - obszernego opisu ze zdjeciami porownujacymi oba modele z kazdej strony, na reku, obok siebie z makro tarczy i bransolet... czegos, czego szuka sie w necie i na YT a tego u Ciebie nie ma... :( Jak zastanawialem sie nad 15202, 15300 i 15400 (klasyka i podstawa AP), to jest to porownanie, ktore az sie prosi, aby na takiej stronie znalezc a nie szukac po sieci B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Rozumiem. Dzięki Mariusz, łapię o co chodzi. Będę nad tym pracował. Postaram się o więcej recenzji choć to też jest zależne od AP w tym sensie, że to do nich należy decyzja z jaką częstotliwością i jaki zegarek podeślą mi do testów. Treść artykułu to dla mnie nie problem, ale niestety nie umiem robić ładnych zdjęć więc pewnie będę musiał porozumieć się z kimś, kto jest mocny w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej odpowiadał poprzedni profil strony tj. hautehorlogerie. Pomimo wąskiego zakresu (kilka marek z samego szczytu) szerzej traktował temat przez to możliwe było większe grono czytelników. 


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Mnie bardziej odpowiadał poprzedni profil strony tj. hautehorlogerie. Pomimo wąskiego zakresu (kilka marek z samego szczytu) szerzej traktował temat przez to możliwe było większe grono czytelników.

Tomek,

na pewno nie wrócę już do strony opisującej kilka firm. Artykuły z haute horlogerie (jeszcze nie wszystkie) wrzuciłem na forum, które jest częścią AP Club. Tam można tematy zegarkowe potraktować szerzej jeżeli ktoś odczuwa taką potrzebę. Co prawda od jakiegoś czasu forum jest martwe, ale i tak uważam, że stanowi dobre dopełnienie strony. Jak ktoś będzie miał chęć skomentować artykuł lub o coś zapytać, to ma taką możliwość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

c) logotyp niech będzie klikalny - kliknięcie niech powoduje powrót na stronę startową witryny.

Zrobione. Oczywiście zmian jest dużo więcej, na przykład przebudowałem cały dział dotyczący publikacji.

 

W sumie zakończyłem przebudowę szaty graficznej na pięciolecie AP Club  :). Teraz czas skoncentrować się na nowych opracowaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ambasadorów może napisz w jakich latach bo Djokovic już ambasadorem nie jest. Strona bardzo ładna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Odnośnie ambasadorów może napisz w jakich latach bo Djokovic już ambasadorem nie jest.

Nole był ambasadorem AP w latach 2011-2013. Strona, do której się odnosisz, zawiera listę aktualnych i nieaktualnych ambasadorów AP, co zaznaczyłem w nagłówku. W AP zmienia się to często.

 

Strona bardzo ładna.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Wrzuciłem na stronę filmik fragmentarycznie prezentujący proces wytwórczy Royal Oak z wiecznym kalendarzem.
 
LINK

 

Jak to w AP całość wykonano z polotem i dobrym smakiem. Warto zerknąć  :). Zapraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Tyle się na tym forum naczytałem jak to poza Audemars Piguet pozostałych firm nie dostrzegam. A jednak są więksi fani AP ode mnie...
 
aptatuaz.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Magik.

Czasem wracam do artykułów, które kiedyś napisałem. Uzupełniam ich treść o informacje stanowiące dopełnienie opracowań. Na stronę główną wrzuciłem info z najnowszymi reedycjami. Zainteresowanych zapraszam, bo sporo rzeczy ostatnio dopisałem.

 

http://www.apclub.pl

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Magik. niestety znów jest gościem. Szkoda, bo moim zdaniem wiele wnosi do forum (mimo, że nie zawsze się z nim zgadzam - np. ostatnio przeczytałem, że Rolex to "zegarmistrzostwo na poziomie piaskownicy"), a strona AP Club to doskonała reklama zegarkowej pasji w ogóle.

 

Obawiam się, że takie ciągłe zapisywanie się i wypisywanie może przez wielu zostać odebrane jako niedojrzałość, czy wręcz zachowanie na granicy autoparodii. Cóż, do następnego razu. Magik. i forum są jak Richard Burton i Liz Taylor do potęgi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety Mariusz po raz kolejny ( nie liczę już który ) z przyczyn zupełnie dla nas niezrozumiałych "strzelił focha" i się wypisał na własne życzenie z forum..

Nawet nie wiem czy jest jakikolwiek sens to komentować , gdyż musiałbym zapewne wkraczać na ścieżki związane z psychologią i psychiatrią a na tym się niewystarczającą znam :) 

 

Niemniej życzę Mariuszowi wszystkiego dobrego i do następnego razu ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.