Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

marius86

Orient Mako - awaria :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Koledzy  :)

 

Będę wdzięczny za każdą radę w sprawie awarii mojego Mako. Jakiś czas temu byłem nad naszymi pięknymi, mazurskimi jeziorami. Chwilę przed wejściem do wody postanowiłem sprawdzić czy koronka oraz przycisk w moim zegarku są dobrze dokręcone. Niestety zauważyłem że przycisk zmiany daty nie jest. Dodatkowo nie da się go zakręcić. Przycisk działa, można go wciskać. Niestety po wciśnięciu wraca do takiej pozycji jak na zdjęciu:

 

post-84565-0-34198200-1441537387_thumb.jpg

 

Jeśli ktoś wie co takiego się stało oraz ile mogłaby kosztować naprawa w serwisie na terenie W-wy lub okolic będę wdzięczny za info. Dodam że Poljot odpada.

 

Z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wd-40 na koronkę odczekaj 30 min.Zegarek wymyj ciepłą wodą z mydłem.Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, wd40? Raczej wolę gdzieś go zanieść a nie naprawiać na własną rękę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "nie da się zakręcić"?

Nie łapie gwintu?

Czy gwint jest zerwany?

W ogóle się nie kręci ta koronka?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj takich domorosłych porad w typie WD40 lekarstwem na całe zło - potrafi "rozpuszczać" lub wchodzić w reakcję z gumowymi uszczelkami i smarami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słuchaj takich domorosłych porad w typie WD40 lekarstwem na całe zło - potrafi "rozpuszczać" lub wchodzić w reakcję z gumowymi uszczelkami i smarami...

też tak myślę, muszę go gdzieś podrzucić w przyszłym tygodniu. Tylko wciąż nie wiem gdzie. Poszukam jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Niestety zauważyłem, że orient ma słabe gwinty  :(  w moim nowym ray koronka do daty sama się odkręcała, a znajomy w m-force zmieniał koronkę i kominek po nie całych dwóch latach od zakupu. Na szczęście orient ma wspaniały serwis w Warszawie na Igańskiej i tam radził bym oddać do naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety zauważyłem, że orient ma słabe gwinty  :(  w moim nowym ray koronka do daty sama się odkręcała, a znajomy w m-force zmieniał koronkę i kominek po nie całych dwóch latach od zakupu. Na szczęście orient ma wspaniały serwis w Warszawie na Igańskiej i tam radził bym oddać do naprawy

Na Igańskiej powiedzieli mi że kupiłem zegarek z nielegalnego źródła (kupowałem na schoeneuhren) i nie chcieli mi przyjąć zegarka na naprawę gwarancyjną. Jestem trochę na nich obrażony. Szukam na razie innego miejsca na naprawę pełnopłatną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na wciśniętym przycisku kręcić koronką. Jeśli gwint nie jest zerwany to powinno zadziałać.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj na wciśniętym przycisku kręcić koronką. Jeśli gwint nie jest zerwany to powinno zadziałać.

Próbowałem, niestety nie pomogło. Nie chciałem używać siły żeby nie uszkodzić mechanizmu. Aktualnie zegarek zaniosłem do naprawy. We wtorek mam odebrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ignanska musi przyjąć zegarek tylko to cwaniaki. Ja w m force wymieniałem koronkę i tubus po pół roku. Oczywiście nie uważają tego za usterkę gwarancyjną 100 zł płaciłem. No ale teraz jest ok. Mi kolega z cw poradził żeby smarować gwinty jakimś smarem do maszyn. Kupiłem taki olej do maszyn do szycia i raz na kilka miesięcy wykalaczka na koronkę puszczam kropelkę.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dingo

Nie oliwą żadną tylko olejem silikonowym. Oleje mineralne rozpuszczą uszczelki  :angry:

A co do orienta, to ma wybitnie słabe gwinty w porównaniu do seiko 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój jest chyba wazelinowy.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zblokowało koronkę w nowym rayu. Na wciśniętym przycisku na szczęście puściło, tylko trzeba delikatnie.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zblokowało koronkę w nowym rayu. Na wciśniętym przycisku na szczęście puściło, tylko trzeba delikatnie.

Witam,

 

mam podobny problem. Wczoraj przyszła paczka z schoeneuhren z ray-em. Koronka od zmiany daty chodzi bez zarzutu, natomiast głównej koronki nie mogę w  żaden sposób odkręcić. Co zrobić? zegarmistrz, imadełko, czy może najpierw jakieś smarowidło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedz sniadanie i uzyj troszke sily ;)

Co do gwintow w Oriencie. Juz to kiedys pisalem, ze sa slabej jakosci, jakby byly zrobione z plasteliny. Z tego powodu moj Orient siedzi ciagle w rotomacie :)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zjedz sniadanie i uzyj troszke sily ;)

Co do gwintow w Oriencie. Juz to kiedys pisalem, ze sa slabej jakosci, jakby byly zrobione z plasteliny. Z tego powodu moj Orient siedzi ciagle w rotomacie :)

Fakt, wczoraj późnym wieczorem odebrałem zegarek po 2 godz. grania w piłkę na hali. :D  Jak wrócę z pracy to spróbuję jeszcze raz. Jednakże oglądając film i zdjęcia ray-a wydaje mnie się, jakby moja koronka siedziała głębiej w kopercie. Po południu postaram się wkleić fotki. Być może jest to tylko złudzenie, być może jest coś na rzeczy.

 

edit 20:38

 

Uffff! Udało się. Kombinerki i stary skórzany pasek pomogły... Sądzę, że to jednak fabryka mocno zakręciła. Czytałem wcześniej o kiepskiej jakości gwintu koronki w ray-u, być może wynikały one z pośpiechu, bo dla mnie nie ma problemu. Parokrotnie odkręcałem i zakręcałem i nic złego się nie dzieje. Zegarek na razie lepiej trzyma czas niż mój 4r36 i brakuje mi tylko stop-sekundy do pełni szczęścia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, wczoraj późnym wieczorem odebrałem zegarek po 2 godz. grania w piłkę na hali. :D  Jak wrócę z pracy to spróbuję jeszcze raz. Jednakże oglądając film i zdjęcia ray-a wydaje mnie się, jakby moja koronka siedziała głębiej w kopercie. Po południu postaram się wkleić fotki. Być może jest to tylko złudzenie, być może jest coś na rzeczy.

 

edit 20:38

 

Uffff! Udało się. Kombinerki i stary skórzany pasek pomogły... Sądzę, że to jednak fabryka mocno zakręciła. Czytałem wcześniej o kiepskiej jakości gwintu koronki w ray-u, być może wynikały one z pośpiechu, bo dla mnie nie ma problemu. Parokrotnie odkręcałem i zakręcałem i nic złego się nie dzieje. Zegarek na razie lepiej trzyma czas niż mój 4r36 i brakuje mi tylko stop-sekundy do pełni szczęścia.

Dwa dni temu odebralem zegarek od zegarmistrza. Mimo że trzymał go ponad tydzień to nie naprawił przycisku a mnie próbował skasować 150zl bo się przy nim "napracowal". Po powrocie do domu byłem tak zły na całą sytuację że chwycilem za kombinerki i używając trochę siły ruszylem gwint. Teraz przycisk działa bez zarzutu :) przy tych koronkach to najlepsza opcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jakiś smar. Ja polecam ten co mam :) 


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej wazelinowy do maszyny do szycia.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmartiliście mnie tym tematem, ponieważ orienty mako  i ray są moim subiektywnym zdaniem  ładniejsze niż seiko. Gdybym miał kupić divera, to mako właśnie, a tu taka niedobra informacja.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmartiliście mnie tym tematem, ponieważ orienty mako i ray są moim subiektywnym zdaniem ładniejsze niż seiko. Gdybym miał kupić divera, to mako właśnie, a tu taka niedobra informacja.....

I właśnie Mako mogę Ci polecić. Jedyny problem którego się dopatrzylem przez kilka miesięcy użytkowania to właśnie ten z koronką. Teraz już wiem że używając kombinerek można sobie z tym poradzić w 1 sek. Wiadomo że zegarek ma jakieś minusy jak np. Szkło wystające ponad bezel. W każdym razie Mako daje dużo frajdy z codziennego użytkowania. Teraz dokupiłem do niego mesh i moim zdaniem wygląda bardzo dobrze, dodatkowo odpadł mi problem z latającymi osłonami bransolety. Wydaje mi się że w tej cenie nie kupisz nic lepszego..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.